sobota, 01 października 2016 14:08

Ostatnie pożegnanie śp. Mirosława Skrzypkowskiego

 
Ostatnie pożegnanie śp. Mirosława Skrzypkowskiego fot. Rafał Wichniewicz

Liczna grupa gnieźnian uczestniczyła w pogrzebie zmarłego w minioną niedzielę artysty i fotografika śp. Mirosława Skrzypkowskiego.

Ostatnie pożegnanie gnieźnianina odbyło się w sobotnie południe na cmentarzu św. Krzyża. Na nabożeństwo, poza rodziną, przyjaciółmi i samorządowcami, przybyło także liczne grono przedstawicieli gnieźnieńskiego środowiska artystycznego, w tym również fotograficznego i dziennikarskiego.

Do zgromadzonych w kazaniu zwrócił się ks. Sławomir Jessa, wspominając zmarłego jako "ikonę Gniezna", nie tylko działacza, ale przede wszystkim człowieka, który w swoim życiu kierował się także zasadami chrześcijańskimi. Śp. Mirosław Skrzypkowski, poza wieloletnią pracą w tutejszym teatrze, na różnych uczelniach i w prasie, w ostatnich latach był również radnym, dając tym samym także wyraz swojej troski o Gniezno, z którym był związany, a które również uwieczniał na licznych zdjęciach, prezentowanych później w albumach i na wystawach.

Po zakończeniu mszy świętej, trumnę ze zmarłym w ostatnią drogę odprowadził ks. Jacek Orlik. Nad grobem córka artysty podziękowała wszystkim obecnym za uczestnictwo w pogrzebie i okazaną pamięć, a także za liczne wsparcie, jakie rodzina otrzymała w tym trudnym czasie od wielu osób. 

Śp. Mirosław Skrzypkowski, zmarł po długiej chorobie w minioną niedzielę 25 września br. w wieku 72 lat.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Elżbieta niedziela, 02 października 2016 10:12 napisane przez Elżbieta

    Na trumnie (szkoda, że nie wypada napisać, że była cudownie dopasowana do artysty) wiązanka kwiatów z wymownymi filmowymi szarfami. Wzruszające.

  • Link do komentarza Staszek sobota, 01 października 2016 16:35 napisane przez Staszek

    Gnieźnianie godnie pożegnali swego artystę. Szkoda, że tacy ludzie odchodzą zbyt wcześnie. Piękny pogrzeb, wspaniała oprawa artystyczna, grób tonie w kwiatach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane