niedziela, 09 października 2016 13:27

Motocykliści dziękują i proszą o głos

 
Motocykliści dziękują i proszą o głos fot. Rafał Wichniewicz

Miłośnicy jednośladów z gnieźnieńskiego Klubu Motocykli Zabytkowych Classic planują realizację kolejnego projektu w ramach budżetu obywatelskiego. 

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej to jedna z kilku instytucji tego typu na terenie Gniezna, która powstała z zamiłowania grupy osób, chcących dzielić się swoją pasją z innymi. Przed rokiem otwarto jego siedzibę na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej, a działacze tworzący to miejsce postanowili złożyć swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego - środki z tego tytułu zostały przeznaczone w tym roku na termomodernizację obiektu, wymianę okien i instalację bramy ułatwiającej wymianę ekspozycji. 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy zaufali nam w zeszłym roku i zagłosowali na nas. Obecnie jesteśmy już w pomieszczeniach, które mają nowe okna, dzięki czemu jest cieplej i w tym kierunku chcemy zmierzać w tegorocznym projekcie - mówił Przemysław Osiński z klubu Classic. Dzięki wymianie okien w budynku, poprawiono nie tylko warunki przetrzymywania eksponatów, ale także poprawiło się bezpieczeństwo obiektu. Teraz chcą, by można było dokonać wymiany systemu ogrzewania: - Na razie mamy kotłownię, w której musimy codziennie napalić, a jak wiadomo z tego powodu ulatnia się dym, który rozchodzi się po okolicy. Tym razem złożyliśmy projekt na wymianę ogrzewania na gazowe, dzięki czemu będzie ono bardziej ekologiczne. W ramach tego projektu chcemy też wyremontować elewację budynku, aby wtopił się w te już wyremontowane budynki koszar - przekazał Przemysław Osiński.

Na tegoroczny projekt budżetu obywatelskiego działacze planują przeznaczyć 220 tys. złotych. Przypominamy, że na projekty z budżetu obywatelskiego mieszkańcy mogą  głosować do 15 października br. przez stronę BOMG, bądź za pośrednictwem specjalnych kart do głosowania umieszczonych w Miejskim Ośrodku Kultury, w Urzędzie Miasta Gniezna, Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w filii mieszczącej się przy ulicy Staszica oraz w Szkole Podstawowej nr 8. Udział w głosowaniu mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie. Opis pozostałych jedenastu projektów można znaleźć pod adresem Znamy projekty budżetu obywatelskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane