wtorek, 18 października 2016 16:17

Dyżury mediatora w Sądzie

 
Dyżury mediatora w Sądzie archiwum redakcji

 

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zaprasza do skorzystania z dyżurów mediatora, które odbywają się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji, w dniach 19 i 20 października.

Z okazji przypadającego Międzynarodowego Tygodnia Mediacji, w budynku A pokój nr 11 Sądu Rejonowego w Gnieźnie odbywają się spotkania z mediatorem, którym jest p. Anna Karwowska, wpisana na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Dyżury odbędą się w środę i czwartek 19 i 20 października w godzinach od 8:00 do 11:00.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przebiega pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw lokalnych i włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, a także prezesów sądów i sędziów oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Tydzień Mediacji, który już się rozpoczął potrwa do 22 października 2016 roku. Przedsięwzięcie to już po raz czwarty zostało rozszerzone na cały tydzień. 

Dlaczego mediacja? Postępowanie mediacyjne jest alternatywnym, pozasądowym sposobem rozwiązywania konfliktów pomiędzy ludźmi. Mediator jako bezstronna i neutralna osoba, profesjonalnie przygotowana do pełnienia swej roli, wspomaga i ułatwia komunikację między stronami pozostającymi w konflikcie lub sporze. Pomaga też wybrać najlepsze, wypracowane i zaakceptowane przez obie strony rozwiązanie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane