czwartek, 10 listopada 2016 10:36

Nie bądźmy obojętni na bezdomność!

 
Nie bądźmy obojętni na bezdomność! źródło: UM w Gnieźnie

Straż Miejska apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Nadchodzące wieczory i noce z ujemnymi temperaturami powodują, że bezdomne zaczynają szukać schronienia.

W okresie jesienno-zimowym, wszystkie służby kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni. W tym tygodniu Strażnicy Miejscy wraz z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie poddali kontroli kilkanaście miejsc, gdzie co roku przebywali bezdomni. Niektóre z tych miejsc, szczególnie w dzielnicy Stare Miasto, Konikowo, Arkuszewo, Kawiary czy Osiniec pozostają jeszcze niezaludnione, ale wszystko może się zmieniać w zależności od warunków atmosferycznych. Kilku osobom zaproponowano pomoc socjalną i medyczną.

Często skuteczność tych działań uzależniona jest od aktywności mieszkańców, dlatego też apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą chłodów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Pamiętajmy, że czasami jeden nasz telefon do służb może uratować komuś życie. Straż Miejska prosi mieszkańców Gniezna o stały kontakt, o wskazywanie „noclegowni” osób potrzebujących pomocy i gwarantuje, że każdy adres zostanie sprawdzony.

Niekiedy wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997, Straży Miejskiej 604-512-000 oraz ogólnopolski nr 112.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane