Jesteś tutaj:Aktualności Pozostawił psa na pewną śmierć
sobota, 12 listopada 2016 13:05

Pozostawił psa na pewną śmierć

 
Pozostawił psa na pewną śmierć fot. Fundacja Przyjaciół Zwierząt w Gnieźnie

Pies był zagłodzony, a krótki łańcuch uniemożliwiał mu schronienia się w budzie - to kolejna interwencja wolontariuszek, tym razem w Łubowie.

Działaczki Fundacji Przyjaciele Zwierząt otrzymały zgłoszenie, że na terenie ogrodzonej działki w pobliżu Łubowa znajduje się pies w tragicznym stanie. Po przybyciu na miejsce wolontariuszkom ukazał się straszny widok – pies pozostawiony sam sobie, na półmetrowym łańcuchu, bez dostępu do wody i jedzenia. Czworonóg wygląda tak, jakby od dłuższego czasu nikt się nim nie interesował. Gdyby nie szybka interwencja, zwierzak prawdopodobnie nie miałby szans na przeżycie kolejnych dni w tych warunkach.

Pies, który otrzymał imię Oskar, został natychmiast zabrany z owej posesji i przewieziony do weterynarza. Ten stwierdził skrajne wychudzenie, wycieńczenie, odwodnienie, zanik mięśni. Jest to młody, ok. czteroletni pies w typie owczarka niemieckiego. Potencjalnego właściciela nie było na miejscu, nikt także nie zgłosił się w sprawie czworonoga.

Obecnie pies został nakarmiony i dochodzi do siebie w hotelu dla zwierząt. Wolontariuszki będą walczyć o ustalenie personaliów właściciela, który pozostawił psa na pewną śmierć.

Fundacja działa na zasadach non profit, dlaczego też wolontariuszki apelują do ludzi, którym los Oskara nie jest obojętny o datki, które można składać na poniższy numer konta:

"Darowizna dla Oskara"
Fundacja Przyjaciele Zwierząt z siedzibą w Gnieźnie
konto: BGŻ BNP 05160014621833410940000001
62-200 Gniezno, ul. Sobieralskiego 13/52

 

2 komentarzy

 • Link do komentarza Karolina okon piątek, 21 lipca 2017 16:40 napisane przez Karolina okon

  Ludzie pomozcie prosze

  ZAGINAŁ PIES!!!!!
  WYSOKA NAGRODA!!!!!!
  Dzisiaj (20/07/17)o godzinie 9 rano w okolicach Łubowo-zachodniopomorskie zaginał 7 letni pies rasy mieszanej. znak charakterystyczny częściowy brak przedniej łapy. Pies reaguje na imie Dziadek.Jest troche bojaźliwy. Bardzo lagodny.
  Dla znalazcy wysoka nagroda pieniezna !!!
  kontakt pod numerem telefonu 0032485960940 lub 0048603776022

 • Link do komentarza Rafał sobota, 12 listopada 2016 23:58 napisane przez Rafał

  jak tu się kulturalnie wypowiedzieć widząc coś takiego. Właściciel to znieczulica a nie człowiek. Mam nadzieję, że znajdziecie właściciela i odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane