poniedziałek, 14 listopada 2016 10:25

Pożar w centrum miasta. Mieszkańcy ewakuowani

 
Pożar w centrum miasta. Mieszkańcy ewakuowani fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowy ranek w centrum miasta w jednym z budynków wybuchł pożar. W jego wyniku dwa mieszkania nie nadają się do użytku.

Do zdarzenia doszło 14 listopada około godziny 9:20 w parterowym budynku przy ul. Cierpięgi. W jednym z mieszkań wybuchł pożar, który natychmiast zaczął obejmować kolejne części lokalu. Na miejsce natychmiast przybyły zaalarmowane zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, do których dołączyła także OSP ze Zdziechowy. Na miejscu zastano mieszkanie, które już w większości trawił pożar, dlatego natychmiast przystąpiono do jego gaszenia. Na miejsce przybyło także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy poszkodowanym.

- Pożarem objęte były praktycznie całe mieszkanie. W środku znajdowała się jedna osoba, która wyszła przed przyjazdem strażaków, a działania polegały na ugaszeniu ognia. Strażacy przewentylowali pomieszczenie, a ponadto ewakuowano lokatorów sąsiedniego mieszkania. Na tę chwilę jedna osoba zostanie przewieziona do schroniska na ul. Pocztowej, a drugiej z osób zostanie przydzielony lokal tymczasowy - mówił dowódca akcji po zakończeniu gaszenia pożaru. 

Oba mieszkania obecnie nie nadają się do użytkowania. Budynek, w którym doszło do pożaru należy do zasobu komunalnego.

 

19 komentarzy

 • Link do komentarza stamtąd czwartek, 17 listopada 2016 10:55 napisane przez stamtąd

  Mówi się, że na miejscu tego spalonej chałupki developer ma postawić kolejny blok. I bardzo dobrze! Im więcej na Cierpięgach będzie zamieszkiwało normalnych ludzi, tym lepiej i może bardziej będą naciskali władze na wyprowadzenie stamtąd meneli.

 • Link do komentarza capslock środa, 16 listopada 2016 21:20 napisane przez capslock

  @ rak - święta prawda. Miasto chcąc mieć spokój z awanturnikami, daje im mieszkania wśród normalnych ludzi . Prawda, nie można organizować dla nich gett, ale żeby lokować ich w centrum i przez to zaburzać spokojne życie mieszkańcom, to naprawdę przesada. Bumelanci mający po kilkadziesiąt tysięcy długów czynszowych dostają luksusy, bo czyż luksusem nie są mieszkania w centrum, w odnowionych chatach, z oknami na piękne ulice i wszelkimi wygodami? Takich to na peryferie, pod las, niech tam wąchają świeże powietrze, a nie zatruwają je spokojnym obywatelom w centrum. Tajemnicą okolicy było, że w w tym przyczółku to sprzedawano nielegalnie papierosy wykorzystując mieszkanie niesprawnej lokatorki, którą zresztą wykorzystywano również pobierając od niej nielegalnie prąd, za który ona musiała płacić rachunki. Na tę starszą panią również pobrano wiele kredytów i ona teraz nie ma prawie z czego żyć.

 • Link do komentarza rak wtorek, 15 listopada 2016 17:44 napisane przez rak

  Gnieźnianinie, ale tak może przejdź się i porozmawiaj z mieszkańcami wspólnoty z kamienicy obok - z czym się borykają na co dzień, jak często mają problemy z lokatorami obok, dlaczego na kamienicy z własnych pieniędzy zdecydowali się zainstalować monitoring przed budynkiem. Pytaj ludzi, a nie władzy, bo ta wyżej nic nie widzi na dole zasnutym dymem pożaru. Podobna sytuacja ma miejsce na Garbarskiej - w jednym z domów było w miarę spokojnie, dopóki nie sprowadzono "z przydziałem" menażerii, która znosi śmieci, kradnie co popadnie, urządza libacje, a jakiś czas temu wywołali pożar w jednej z komórek na podwórku. Zapytaj tam sąsiadów, jak często policja bywa teraz, a jak często bywała dwa lata temu. Podobnie na Cierpięgach, ale nie, odwołujmy się do sądów, które potrafią jedynie burknąć "niska szkodliwość czynu", "upomnienie", "wolność wypowiedzi" etc. A tymczasem Miasto dalej rozprowadza bumelantów i awanturników pomiędzy spokojnych ludzi.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 15 listopada 2016 16:12 napisane przez Gnieźnianin

  Go rak Nie jestem przeciwnikiem krytykowania złych lokatorów ale poszlakowe oskarżanie i osądzanie również nie jest godne uznania bo fakty mogą stanowić coś odmiennego . Do publicznego przedstawienia przyczyn są kompetentne osoby instytucji do tego powołane i to powinno być podstawą naszego dalszego komentowania , dla dobra społecznej sprawy .

 • Link do komentarza rak wtorek, 15 listopada 2016 10:38 napisane przez rak

  Gnieźnianin - może dlatego, że wielu sąsiadów wie, co za element mieszkał w jednym z tych lokali

 • Link do komentarza ertyuifder56t wtorek, 15 listopada 2016 10:30 napisane przez ertyuifder56t

  urzędas dlaczego mącisz , gdzie tu napisano że miasto zwróciło prywatnemu ? Pytanie w komentarzu brzmi cyt. " kto zapłaci za remonty prywatnych co miasto coś tam chce wymyślić żeby ich zdopingować do takich remontów" i odnosi się do wypowiedzi prezydenta Gniezna która ukazała się w mediach, cyt. "Obecnie pracuje się nad rozwiązaniem, które być może udałoby się wdrożyć w przyszłości. Polegałoby ono na wspieraniu wspólnot mieszkaniowych oraz prywatnych właścicieli: - Pracujemy nad tym, aby stworzyć taki program wspierający ze środków budżetu miejskiego remonty tych kamienic, których miasto nie jest właścicielem - dodał prezydent."- czy taka wypowiedź to jest nieprawda ? Czy nawiązywanie do takiej wypowiedzi prezydenta jest oszczerstwem ? Czy na podstawie wypowiedzi prezydenta , zadawanie pytań dlaczego ze środków budżetu ma być wspierany remont prywatnej kamienicy a nie np. remont prywatnego domu jednorodzinnego według ciebie jest oszczerstwem ?

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 15 listopada 2016 09:51 napisane przez urzędas

  @ Ma - jeżeli komentator zna choć jeden powtarzam JEDEN przypadek, w którym Miasto zwróciło prywatnemu właścicielowi za remont kamienicy lub elewacji, to niech to jak najszybciej ujawni. W przeciwnym wypadku jest Pan (Pani) zwykłym oszczercą i wprowadza Pan czytelników w błąd!

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 15 listopada 2016 09:42 napisane przez Gnieźnianin

  Z treści artykułu i komentarzy nie wiadomo o przyczynach pożaru a z góry są oskarżenia i osądzenia , tak jak w uprawianiu kłótliwej zaraźliwej polityki destrukcyjnej dla życia społecznego .

 • Link do komentarza Ma wtorek, 15 listopada 2016 08:35 napisane przez Ma

  Podatniku pytasz kto ma za to płacić to ja zapytam ciebie kto zapłacił za te remonty kamienic na mieście i kto zapłaci za remonty prywatnych co miasto coś tam chce wymyślić żeby ich zdopingować do takich remontów a wiadomo że najbardziej motywuje kasa to myślę że miasto albo im obniży podatki albo coś dołoży tak jak z tymi piecami w kawce, no a z czyich pieniędzy to idzie , oczywiście że z podatników a jak z naszych to dlaczego takich udogodnień nie ma dla domów jednorodzinnych żeby sobie elewację wymalować

 • Link do komentarza Aga wtorek, 15 listopada 2016 06:32 napisane przez Aga

  Podatnik rozumiem że zadłużenie lokatorów wynika że tego że oni nie płacą to po co miasto chce im stawiać nowe bloki

 • Link do komentarza lokator poniedziałek, 14 listopada 2016 23:32 napisane przez lokator

  @ podatnik - Miasto jest nieudolne, skoro ma aż tylu nie płacących czynszu. Miasto idzie po najmniejszej linii oporu - eksmitowanym daje kolejne niezłe mieszkania, a opieka społeczna nie potrafi pracować nad tymi ludźmi, by przystosować ich do życia w społeczeństwie. Tych naprawdę z marginesu jest niewielki procent, reszta to cwaniacy, bo jak widać w Polsce, a w Gnieźnie wcale nie jest inaczej - opłaca się być cwaniakiem. Nadzór nad cwaniakami jest zerowy!

 • Link do komentarza Podatnik poniedziałek, 14 listopada 2016 21:04 napisane przez Podatnik

  Drodzy komentatorzy zanim coś napiszecie warto zapoznać się z tematem zadłużenia lokatorów mieszkających w zasobach miasta. Może to pokaże dlaczego kamienice wyglądają właśnie tak jak na zdjęciu. Kto ma za to płacić ?

 • Link do komentarza stamtad poniedziałek, 14 listopada 2016 19:26 napisane przez stamtad

  Ta rodzina już dawno powinna być pod szczególnym nadzorem!

 • Link do komentarza Edek poniedziałek, 14 listopada 2016 18:47 napisane przez Edek

  I nie będzie sprzedaży z okienka.

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj poniedziałek, 14 listopada 2016 17:53 napisane przez Kaziu z Rataj

  Najlepszy to jest strażak "Krzyśek" Pewnie zdrobnienie od Krzysztofa. Brawo!.

 • Link do komentarza matka poniedziałek, 14 listopada 2016 17:34 napisane przez matka

  do ASIA
  Pomyslałam o tym samych .Nie dobra matka to i dzieci musieli jej odebrać ... Może to taka nauczka dla niej żeby zmieniła swoje życie i postępowanie!!!

 • Link do komentarza PGN poniedziałek, 14 listopada 2016 11:06 napisane przez PGN

  Niedawno na tym forum jacyś piewcy sukcesów trąbili jak to magistrat remontuje kamienice. Jeżeli się nie mylę to w ostatnich latach już któryś pożar w kamienicy miasta więc zapytuję czy magistrat to tylko na zewnątrz pudruje kamienice czy remonty są całościowe łącznie z wnętrzem w tym instalacjami elektrycznymi i kominowymi ? Czy prowadzone są kontrole stanu technicznego budynków komunalnych , szczególnie przed okresem grzewczym żeby zapobiec pożarom które mogą zagrażać też innym mieszkańcom Gniezna ?

 • Link do komentarza Asia poniedziałek, 14 listopada 2016 10:51 napisane przez Asia

  Dobrze ze dzieci tam ona już nie ma bo to by dopiero tragedia była

 • Link do komentarza Dawid poniedziałek, 14 listopada 2016 10:41 napisane przez Dawid

  niepodobne żeby ten budynek należał do miasta przecież tu się niedawno w komentarzach wychwalało że miasto wyremontowało budynki komunalne i że tyle się zmienia i w ogóle same ochy i achy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS