sobota, 03 grudnia 2016 16:14

Świąteczne warsztaty integracyjne

 
Świąteczne warsztaty integracyjne fot. Rafał Wichniewicz

Już po raz piąty podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowych mogli się wspólnie spotkać, by stworzyć bożonarodzeniowe ozdoby. Do udziału zaprosili także licznych mieszkańców, którzy także dołączyli do świątecznych przygotowań.

Niepozorny, parterowy budynek przy ul. Kolejowej w sobotnie przedpołudnie wypełnił się ponad setką uczestników warsztatów zajęciowych, skierowanych do osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Jak przekazali organizatorzy, jest to przede wszystkim okazja ku temu, by zainteresowanym pokazać charakter tych spotkań: - W ramach otwartego dnia zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać specyfikę pracy na warsztacie terapii zajęciowej. Jest to już piąta edycja takich otwartych warsztatów, a jako artystyczne odbywa się już po raz dziesiąty. Zaczęliśmy w 2012 roku i dwa razy w ciągu roku zapraszamy gnieźnian i mieszkańców powiatu by spróbowali swoich sił - mówiła Dominika Sochacka-Drzewiecka z WTZ. Na warsztaty uczestnicy przyjechali (poza Gnieznem) także z Trzemeszna, Witkowa czy Wrześni.

Grudniowe warsztaty były oczywiście poświęcone bożonarodzeniowym przygotowaniom: - Podopieczni naszego warsztatu przygotowali cykl warsztatów dla osób z zewnątrz i dziś tematem przewodnim są ozdoby świąteczne. Przygotowują prace z filcu, szkła, drewna, ceramiki i papieru - mówiła Kamila Wesołowska-Czajka, kierownik WTZ w Gnieźnie i dodała, że instruktorami w każdym warsztatowym pokoju są wychowankowie WTZ:Nasi podopieczni pokazują jak stworzyć kartkę świąteczną, wymalować bałwana, jak wykonać witrażowego aniołka czy stworzyć stroik świąteczny. Głównym celem jest to, by nasi podopieczni mogli się sprawdzić jako osoby prowadzące zajęcia, żeby ich przez to wzmacniać i by poczuli większą wartość siebie. Oczywiście ważna jest tu także integracja - przyznała Kamila Wesołowska-Czajka.

Jak można było zauważyć, kilka pomieszczeń warsztatowych wypełniał nie tylko harmider, ale także dobry humor uczestników, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali wiele ozdób świątecznych. Część z tych, które już przygotowano wcześniej, Warsztaty Terapii Zajęciowej wystawią na sprzedaż na nadchodzącym za kilka dni jarmarku bożonarodzeniowym na gnieźnieńskim Rynku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane