wtorek, 27 grudnia 2016 15:58

98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 
98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego zdjęcie nadesłane

Zapraszamy do udziału w gnieźnieńskich uroczystościach 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

W tym roku wydarzenie rozpocznie się w środę 28 grudnia mszą świętą w intencji poległych uczestników zrywu z 1918 roku. Nabożeństwo zostanie odprawione w 98. rocznicę zajęcia Gniezna przez powstańców o godzinie 10:00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Kłeckoskiej.

Po wspólnej modlitwie około godziny 11:00 uczestnicy przejdą pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, znajdujący się na Akropolu Bohaterów, gdzie odbędzie się druga część uroczystości, połączona ze składaniem kwiatów i zniczy. 

O godzinie 12:00 w Sali Kryształowej Starego Ratusza odbędzie się tradycyjna uroczysta sesja Rady Miasta.

16 komentarzy

 • Link do komentarza miejscowy środa, 28 grudnia 2016 13:43 napisane przez miejscowy

  ad. gnieźnianin - zobacz, kim jest poznański prezydent, to sobie odpowiesz na zadane pytanie. On woli czcić homoseksualistów i uczestniczyć w paradach gejowskich. Tak wybrał Poznań, który co rusz kłamliwie powtarza, że onegdaj to tam była pierwsza stolica polski. NIGDY!

 • Link do komentarza wilk środa, 28 grudnia 2016 13:05 napisane przez wilk

  gnieźnianin---może dlatego,że poznaniacy wybrali na prezydenta zwykłego BABOLA,który woli czcić Jaruzelskiego i marsze gejów,a w rocznicę powstania wyjeżdża na wieś.

 • Link do komentarza wilk środa, 28 grudnia 2016 13:01 napisane przez wilk

  Polakooo---a do kogo mają się odwołać do ....Lenina albo Allaha ???

 • Link do komentarza historia wtorek, 27 grudnia 2016 22:42 napisane przez historia

  Gdyby nie zwycięskie powstanie, Leszno, jak i cała Wielkopolska, byłyby terenami plebiscytu, a wynik głosowania w Lesznie byłby łatwy do przewidzenia, biorąc pod uwagę strukturę narodowościową miasta. Leszno nie znalazłoby się w granicach państwa polskiego. 10 stycznia 1919 miały miejsce walki na froncie południowym w okolicy Kąkolewa, Leszna i Rydzyny. Zatem nieprawdą jest, ze Leszno nie uczestniczyło czynnie w walkach Powstania Wielkopolskiego.

 • Link do komentarza Jasiek Pasiek wtorek, 27 grudnia 2016 22:15 napisane przez Jasiek Pasiek

  Dlaczego mainstreamowe media milcza na temat Powstania Wielkopolskiego?

 • Link do komentarza Kacper wtorek, 27 grudnia 2016 20:13 napisane przez Kacper

  Do gnieźnianin- co ty chcesz od dobrej zmiany. Przecież to banda nieuków. Obchody Powstania Wielkopolskiego robią w Lesznie, gdzie nie było żadnego powstania i nie padł nawet jeden wystrzał. Leszno przyłączono do Polski na mocy traktatu Wersalskiego w 1920 r.

 • Link do komentarza Zenas niedziela, 18 grudnia 2016 23:00 napisane przez Zenas

  Polakoo,obyś kiedyś nie pożałował tych słów.

 • Link do komentarza Polakoo niedziela, 18 grudnia 2016 15:20 napisane przez Polakoo

  pisowcy juz tak maja, ze w swoich grzechach zawsze odwoluja sie do Pana Boga, ale to tak nie dziala. hahah

 • Link do komentarza asdfghjkl niedziela, 18 grudnia 2016 13:01 napisane przez asdfghjkl

  Zniesmaczony, jak Twoja banda wygra wybory, to będziesz sobie mógł podskakiwać. Teraz to władzę naród dał PiSowi i možesz sobie co najwyżejnpisać bzdurne i obraźliwe komentarze, za które kiecyś pamiętaj, odpowiesz przed Bogiem. Bo pamiętaj, wierzy się tylko w Boga, a nie w jakiegokolwiek człowieka.

 • Link do komentarza infidel niedziela, 18 grudnia 2016 11:09 napisane przez infidel

  zasadniczym pytaniem jest, co ta dyskusja ma wnieść do gnieźnieńskich uroczystości? Czy wszyscy, nawet komentujący, mają już tak namieszane we łbach po obu stronach barykad, żeby do tej apolitycznej uroczystości mieszać politykę krajową? brzydzę się wami

 • Link do komentarza ZNIESMACZONY niedziela, 18 grudnia 2016 10:32 napisane przez ZNIESMACZONY

  Jak mozna tak wierzyc w kaczynskiego? Czy wy nie widzicie co on robi?? Robi ustawe dezubekizacyjna i wylacza z niej prokuratorow !! Dlaczego??? Chyba wiadomo> Czy przez TVPPIS nie wiecie? Robi nowe programy nauczania? Dlaczego??? Tez nie wiecie?? Jakies apele smolenskie. ZENADA. Pisza cos o dzieciach resortowych, a przepraszam do jakiej partii nalezal Piotrowicz, Jasinski itd?? Do jedynej slusznej, bo pewnie w TVPPIS tego nie mowia. Budzet glosuja w jakiejs malej salce. Bez pytan i odpowiedzi. Wystarczylo przerwac obrady sejmu i przeniesc je na kolejny dzien. Nie byloby tego syfu. Wykluczanie poslow?? Co to za zwyczaje?? Za co??? Wykluczmy cala opozycje. Nie lubie PO, Nowoczesnej itp. Nie ogladam TVN. Chodze do kosciola. Po prostu MYSLE.

 • Link do komentarza bom_bardier sobota, 17 grudnia 2016 22:07 napisane przez bom_bardier

  Leonie nie jestem zaślepiony blaskiem zwykłego posła Kaczyńskiego demolującego Polskę, jak ty. Komunistów i złodziei poszukaj w jego najbliższym otoczeniu vide poseł Piotrowicz i Pięta i wielu innych. Jak widzisz większość protestujących to osoby młode, które o ubekach niewiele wiedzą. Myślą o tym co będzie za lat 10, 20 czy 30 czy Polska zamieni się w Koree Północną a wszystko do tego zmierza. A zwróciłem się do posła Ostrowskiego aby przejrzał na oczy bo władze PIS spadną na cztery łapy a reszta jest tylko mięsem armatnim.

 • Link do komentarza Leon sobota, 17 grudnia 2016 17:28 napisane przez Leon

  @ bom_bardier - odczep się od pana posła Ostrowskiego. Nie chcesz Polski praworządnej, uporządkowanej, wolnej od złodziejstwa i tałatajstwa poprzedniej ekipy, to milcz. Ale ty chyba jesteś zwolennikiem ubeków i zdrajców, to jest najgorszej formy zbrodni godzącej w najistotniejsze interesy państwa. Brzydzić się trzeba tobą

 • Link do komentarza cała prawda sobota, 17 grudnia 2016 17:09 napisane przez cała prawda

  marzeniem posła O.było zostać posłem, nic poza tym - tylko startując z listy pisu mógł tego dokonać. i bedzie robił wszystko, żeby tę pozycję utrzymać. Nie liczcie ludzie,że ten poseł liczy się z wyborcami. Wyborcy byli potrzebni tylko do tego,żeby zyskać stołek. Szkoda,że tylu naiwnych, prawych ludzi ( patrz Rada Powiatu) dało się omotać .

 • Link do komentarza bom_bardier sobota, 17 grudnia 2016 11:40 napisane przez bom_bardier

  Panie pośle doktorze Ostrowski!
  Pan taki inteligentny człowiek firmuje swoim nazwiskiem działania partii rządzącej, proszę pamiętać dobra zmiana szybko sie skończy ale smród będzie się ciągnął za Panem latami!

 • Link do komentarza gnieznianin sobota, 17 grudnia 2016 10:40 napisane przez gnieznianin

  Pytam sie dlaczego dobra zmiana nie robi uroczystosci panstwowych w Poznaniu z okazji wybuchu Powstania Wielkopolskiego??? Pytam czy prawda jest, ze w nowej podstawie programowej nie ma juz Powstania Wielkopolskiego??? Dla mnie to skandal!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane