wtorek, 20 grudnia 2016 11:38

Gnieźnianie pomogli rodakom na Kresach

 
Gnieźnianie pomogli rodakom na Kresach zdjęcie nadesłane

Do Polaków zamieszkujących za wschodnimi granicami kraju dotarła pomoc w ramach akcji Rodacy - Bohaterom. Wszystko dzięki wielkiemu sercu, jakie okazali m.in. gnieźnianie.

Już po raz siódmy gnieźnianie, ale także wielu innych mieszkańców naszego regionu (m.in. Pobiedzisk i Poznania), zaangażowało się w tę szlachetną akcję i wsparło zbiórki produktów pierwszej potrzeby. W sumie zebrano ponad sto paczek świątecznych, a wszystkie one zostały w ostatnich dniach przekazane naszym rodakom, którzy zamieszkują na Kresach - na Litwie i Łotwie. Dodatkowe prezenty otrzymały też polskie szkoły w Podbrodziu i Dyneburgu.

Paweł Ruszkiewicz, który koordynował akcję, chce z tego miejsca podziękować za pomoc w organizacji Stowarzyszeniu Gnieźnieńscy Patrioci, sklepowi Piotr i Paweł w Gnieźnie, Gimnazjum nr 3, oddziałowi Stowarzyszenia Odra-Niemen w Bydgoszczy, Dorocie Majdzie, Alicji Skakuj, Drukarni Majorczyk i wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu tegorocznej akcji zbiórki darów.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk wtorek, 20 grudnia 2016 18:11 napisane przez wilk

    Bardzo dobrze,powinniśmy pamiętać o rodakach tam zamieszkujących i pochodzących stamtąd !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane