wtorek, 20 grudnia 2016 16:27

„Bójcie się, bo my nadchodzimy”

 
„Bójcie się, bo my nadchodzimy” fot. Rafał Wichniewicz

Miało być o polityce ogólnopolskiej, a zamieniło się w pierwszy wiec wyborczy. Przedstawiciele trzech ugrupowań zaatakowali Polskie Stronnictwo Ludowe i przyznali, że chcą odbić Starostwo z rąk Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej postanowili wystosować oświadczenie dotyczące ostatnich zdarzeń, jakie miały miejsce w parlamencie. W toku padających słów na temat wspólnego stanowiska wobec zdarzeń z minionego weekendu, działacze skierowali swoje zarzuty także wobec PSL i wicestarosty Jerzego Berlika. Jak przyznali, zaprosili go do udziału w tym spotkaniu, ale spotkała ich odpowiedź odmowna.

Zdzisław Kujawa z SLD mówił: - Dziwię się, że tu dziś nie siedzi przedstawiciel kolejnego ugrupowania opozycyjnego w parlamencie, czyli PSL. Dla mnie to coś nienormalnego. Ile jeszcze trzeba upokorzyć PSL w Gnieźnie, żeby wreszcie zrozumieli, że ich miejsce nie jest tam, gdzie oni w tej chwili są? Ile oni tych upokorzeń zniosą? To, że paru liderów akurat dostało się na stołki to fajnie, bo jest im ciepło, ale pytanie jest takie - co z tego ma przeciętny mieszkaniec wsi, członek PSL? Ja jestem pełen podziwu i zdziwiony niesamowicie tym postępowaniem i akceptacją lokalnych działaczy PSL, poza ich liderem wicestarostą Jerzym Berlikiem, a jednocześnie przewodniczącym zarządu powiatowego. Według mnie PiS prowadzi taką politykę, żeby PSL ze środowiska wiejskiego wyeliminować albo, żeby zostało wielkości szczątkowej, a ten człowiek cały czas próbuje być wierny ich ideom i dziś mówi, że on nie przyjdzie, dlatego, że pewnie mu nie po drodze z tymi co tutaj siedzą.

Do tego samego głosu, atakującego PSL doszedł Piotr Gruszczyński z Platformy Obywatelskiej: - Kuriozalne jest to, że decyzja o tak ważnej sprawie, która jest po linii politycznej PSL-u, została w Gnieźnie podjęta przez jednego człowieka i wiemy, że to bez kontaktu z zarządem. Przyznam się, że wydawało mi się, że mam dość silną pozycję w Platformie Obywatelskiej, ale nigdy w życiu nie pozwoliłbym sobie na to, żebym podjął tego typu decyzję, nie konsultując tego z zarządem, w skład którego wchodzi 15 osób. Nie wiem jak to wygląda w PSL-u i mam nadzieję, że inni ludzie tego ugrupowania zreflektują się, że jest to niezwykle niebezpieczna droga dla tego ugrupowania w Gnieźnie - mówił były senator i po chwili dodał: - Ja myślę, że my mamy jednak pewne powody do wdzięczności dla Jarosława Kaczyńskiego. To, że tu siedzimy przy tym stole, jest zasługą tego pana i myślę, że będziemy w stanie, odbijając Starostwo Powiatowe z rąk tej nieudolnej władzy na tyle się dogadać, aby stworzyć silne zręby tej koalicji, która wyprowadzi to, o czym będziemy mówić przy okazji kolejnych konferencji prasowych. 

Jak stwierdził Piotr Gruszczyński, chcą odnosić się do sukcesów, jakie miała odnieść obecnie rządząca koalicja w powiecie: - Dzisiaj są tam przedstawiciele PiS-u i ja sobie nie przypominam żadnej opcji, która wcześniej rządziła w Starostwie, żeby tak bardzo udało się jej zwinąć powiat. Wiele rzeczy można sobie wymieniać i ja dzisiaj sygnalizuję, że my będziemy odnosić się do tego na konferencjach prasowych - mówił były senator i po tym stwierdził iż chce odciąć pewne plotki: - Dotarły do mnie wczoraj takie informacje. Otóż Piotr Gruszczyński nie prowadzi żadnych rozmów ze Zbigniewem Dolatą na temat zmiany koalicjanta, jakoby miałoby to polegać na tym, że "w powietrze" wylatuje Ziemia Gnieźnieńska. Moje ostatnie rozmowy ze Zbigniewem Dolatą na temat koalicji, odbyły się w 2006 roku i czym to się skończyło - wszyscy wiemy. Zdajemy sobie sprawę, w co moglibyśmy wejść - mówił Piotr Gruszczyński, stwierdzając iż plotki rozsiewają sami przedstawiciele PiS-u, by budzić niepokój wśród członków stowarzyszenia Ziemi Gnieźnieńskiej. Były senator dodał też, że obecność przedstawicieli na tym spotkaniu świadczy o początku rozmów w sprawie list wyborczych, które mają pozwolić wygrać wybory samorządowe: - Dość PiS-u w powiatach i miastach - rzucił Piotr Gruszczyński.

Zdzisław Kujawa przyznał jeszcze: - To, że my tu jesteśmy, jest sygnałem dla PiS-u, że albo się opamiętacie, albo bójcie się, bo my nadchodzimy.

 

Zobacz także: Oświadczenie Jerzego Berlika ws. słów działaczy opozycji

 

57 komentarzy

 • Link do komentarza gość21 środa, 11 stycznia 2017 16:21 napisane przez gość21

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej...
  Oderwanie od koryta strasznie boli...
  Ciekawe gdzie byli owi panowie, kiedy sprzedawane były Rosjanom akcje Polskich Azotów, czy Lotos?
  A może cierpią na amnezję i zapomnieli o aferze Aber Gold, stoczniowej, hazardowej, taśmowej, zegarkowej. Ciekawe, czy na ścianach w swoich domach mają obrazy skradzione z Pałacu Prezydenckiego?
  Ciekaw też gdzie byli, jak podnoszono VAT, wiek emerytalny, jak ZUS okradł Polaków, którzy odkładali pieniądze do OFE ??
  Dlaczego wtedy nie krzyczeli o obronie demokracji, jak TK uznał, te zabieg iż jest niezgodny z konstytucją, ale jednocześnie zaakceptował, z uwagi na "kryzys gospodarczy"... którego podobno w Polsce nie było przez 8 lat (nie)rządów Platformy?
  Dlaczego nie robili konferencji prasowej jak "zginęło w czasoprzestrzeni 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH, przy tym transferze finansowym??
  Polaków okradziono z ich pieniędzy, gdzie oni wtedy byli????
  a teraz ich od koryta odrywają, są rozliczani z błędów i tylko zamęt sieją, bo się z porażką pogodzić nie mogą. A kto krzyczał "wygrajcie wybory, to sobie będziecie rządzić??" brak mi słów

 • Link do komentarza kali ukraść krowę - dobrze niedziela, 01 stycznia 2017 17:55 napisane przez kali ukraść krowę - dobrze

  jak się Kaczyński bratał z Lepperem, to cicho siedzieliście. Bo chodziło o władzę. Jak do wyborów bratał się pis z solidarną polską, to wszyscy łykali własne g...., bo chodziło o władzę. To dlaczego teraz niektórym to przeszkadza?

 • Link do komentarza Jolka środa, 28 grudnia 2016 14:52 napisane przez Jolka

  Kujawa, byly policjant, Grusczynski upadajace gwiazdy gnieznienskiej polityki

 • Link do komentarza wilk środa, 28 grudnia 2016 13:09 napisane przez wilk

  Niszczenie państwa od środka,na zlecenie i pieniądze zewnętrznych wrogów POLSKI,powinno być natychmiast karane i to surowo !!!!! To zwykła KOLABORACJA !!!! Kiedyś za to był zwykły wystrugany PAL,a w czasie ostatniej wojny CZAPA !!!!!

 • Link do komentarza szybki bil piątek, 23 grudnia 2016 20:01 napisane przez szybki bil

  Panie były senatorze, panie były radny i panie były policjancie !
  Z najświeższych sondaży wynika : 63 proc. Polaków nie oczekuje że Donald Tusk wróci do Polski na stałe i zaangażuje się w polską politykę . 59 proc. badanych uważa, że opozycja wobec Prawa i Sprawiedliwości nie spełnia swoich zadań . PiS notuje stały wzrost poparcia w sondażach. Tak na dobrą sprawę to o co Wam chodzi i dlaczego uważacie że jesteście sygnałem dla PiS-u, że mają się opamiętać, albo bać się, bo wy nadchodzicie ? Czego można się bać z Waszej strony ? Myślę że to Wy powinniście się bać jak po kolejnych wyborach PiS weźmie powiat i miasto !

 • Link do komentarza motyl czwartek, 22 grudnia 2016 21:48 napisane przez motyl

  Panie Gruszczyński, róbcie te konferencje i zadymy nawet codziennie. Nawet Was o to prosimy. Bo dzisiejszy sondaż badania opinii społecznej przeprowadzony przez WASZĄ ZAPRZYJAŹNIONĄ STACJĘ. - cytuję:
  "Po zadymach opozycji mocny wzrost poparcia dla PiS. Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Przeprowadzono go w dniach 21-22 grudnia, czyli już po wszystkich skandalicznych działaniach ugrupowań opozycyjnych i wspierającego ich tzw. KOD-u."
  Możecie sobie z koalicjantką zwaną .N oaz z SLD wypić szampana, ale ostrzegam, że to będzie wasza ostatnia butelka, bo na kolejną nie będzie Was już stać.

 • Link do komentarza Tomek środa, 21 grudnia 2016 18:35 napisane przez Tomek

  A musztardówki to gdzie ?

 • Link do komentarza wesołek środa, 21 grudnia 2016 17:07 napisane przez wesołek

  Panie Kujawa , sam się pan bój żeby to się nie skończyło jak z tymi obiecywanymi 300-ma miejscami pracy przy Pałuckiej

 • Link do komentarza eWitoo środa, 21 grudnia 2016 17:05 napisane przez eWitoo

  prezes gaz , emeryt policjant, i zootechnik biegacz trzej królowie na politycznych imigracji brak słów / Ich partie gnębią w Warszawie a oni atakują w Gnieźnie Śmiac się czy płakać z głupoty.

 • Link do komentarza Gwiazdor środa, 21 grudnia 2016 16:22 napisane przez Gwiazdor

  ale ekipa się zebrała, że hohoho!! normalnie rózg mi nie starczy by wasze tyłki obić za gadanie głupot!! hohoho!! bo prezenty już sobie wzięliście.....

 • Link do komentarza hehehe środa, 21 grudnia 2016 15:41 napisane przez hehehe

  xyz, a jakie doświadczenie mają panowie powyżej? Masz rację - śmieszne:)))

  Przykładowo - jeden z tych panów GORĄCO zabiegał o to, by rondo przy ul. Budowlanych nie nosiło nazwy Żołnierzy Wyklętych. Bardzo gorąco to robił.

 • Link do komentarza xyz środa, 21 grudnia 2016 15:04 napisane przez xyz

  Do"heheszki" Idąc tym tropem to być Prezydentem RP, Premierem ,ministrem też każdy potrafi . Coś ci się kolego pokiełbasiło w tej główce. Widać ,że nie masz pojęcia o zarządzaniu i kierowaniu jakimkolwiek podmiotem...

 • Link do komentarza wilk środa, 21 grudnia 2016 15:02 napisane przez wilk

  Zdzichu K. zwany TARANEM,powinniśmy się go właściwie BAĆ !!!!! Niech czasem znowu staranuje jakiś samochód ....zwykłego mieszkańca i wyrządzi krzywdę.... BÓJMY się !!!!

 • Link do komentarza mieszkaniec miasta środa, 21 grudnia 2016 11:29 napisane przez mieszkaniec miasta

  Kujawa, Gruszczyński i ten emeryt to jest naprawdę poważny sygnał dla PiS-u do opamiętania, no nie mogę :-))))))))))))))
  Panie Kujawa ! To ja za panem zapytam , to że paru liderów od Was akurat dostało się na stołki i że teraz macie prezesa TBS to fajnie, bo jest im ciepło, ale pytanie jest takie - co z tego ma przeciętny mieszkaniec miasta poza podwyżką opłat za parkowanie, za śmieci, za wodę i ścieki, za bilet u kierowcy MPK. Dlaczego nie powstają lepsze miejsca pracy z godziwą płacą, dlaczego miasto jest zapchane i zasmrodzone samochodami ?

 • Link do komentarza dfrwwesad3e środa, 21 grudnia 2016 10:13 napisane przez dfrwwesad3e

  Swojaku , pragnę zauważyć że są też ludzie nie kojarzeni ale i zafascynowani tym że wreszcie ktoś w Polsce zaczyna robić porządki które zapewne i do Gniezna przyjdą , a że to się komuś nie podoba już jego problem. Myśl człowieku o co tu chodzi.

 • Link do komentarza hehehehehehehe środa, 21 grudnia 2016 09:50 napisane przez hehehehehehehe

  Panie Kujawa , szczególnie nadejścia tego emeryta policyjnego obok pana trzeba się bać , w wyborach na burmistrza Witkowa dostał 62 głosy ! Żartowniś z pana .

 • Link do komentarza tiiritomba środa, 21 grudnia 2016 09:43 napisane przez tiiritomba

  Stefan 12 - bingo! Tak trzymać!

 • Link do komentarza do zenona środa, 21 grudnia 2016 09:35 napisane przez do zenona

  zenon a ten policjant jak taki fachowiec to co tak szybko na emeryturę poszedł , nie wygląda na jakiegoś starego emeryta i jak chciał pracować to mógł dalej swoją fachowością się wykazywać w policji, jeszcze chwila i się zdziwimy jak przypadkiem Budasz kolejnego emeryta zatrudnia. Emeryci niech nie zabierają miejsc pracy młodym i wykształconym

 • Link do komentarza Stefan12 środa, 21 grudnia 2016 09:31 napisane przez Stefan12

  "Komuniści i złodzieje, cała Polska z Was się śmieje!"

 • Link do komentarza trzeci nawiedzony przy kompie środa, 21 grudnia 2016 09:23 napisane przez trzeci nawiedzony przy kompie

  Fuchy w samym Gnieźnie to by trochę czasu zeszło na ich wymienianie i jeszcze kto od kogo i dlaczego i za ile a to nie koniec bo już idą następne i następne , normalnie jak taśmowa robota , a zgadnijcie kto z Gniezna ma ksywkę "kadrowy" ?

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS