środa, 21 grudnia 2016 08:08

Jerzy Berlik odpowiada: „Niech panowie pozostaną na emeryturze politycznej”

 
Jerzy Berlik Jerzy Berlik archiwum redakcji

Słowa działaczy opozycji, którzy dość mocno skrytykowali postępowanie gnieźnieńskiego PSL-u oraz rządy koalicji w powiecie, spotkały się z reakcją wicestarosty Jerzego Berlika.

Przypomnijmy, że we wtorek 20 grudnia przedstawiciele SLD, PO oraz Nowoczesnej zwrócili się z oświadczeniem w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce w parlamencie w miniony weekend. W trakcie konferencji działacze zeszli też na temat obecnej koalicji, rządzącej w powiecie - najbardziej obecnym nie spodobała się postawa Jerzego Berlika, który miał odmówić udziału w ww. konferencji. Wobec słów, które padły na tym spotkaniu (zobacz więcej), przewodniczący struktur PSL postanowił wystosować krótkie i dosadne oświadczenie:

Idąc za słowami Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Kolegi Władysława Kosiniaka-Kamysza informuję, że ja dla marketingu politycznego nie będę podpalał Polski i nie wolno w takie scenariusze się wpisywać. 

Ponadto uważam, że Panowie będący obecnie na emeryturze politycznej powinni dla dobra mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego i przede wszystkim Szpitala tam pozostać.

Z poważaniem Jerzy Berlik 

41 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca środa, 11 stycznia 2017 18:27 napisane przez wyborca

  Zazdrośniku, co mają przekonania polityczne dla pracy w samorządzie? A tak naprawdę, to musisz być nieszczęśliwym bardzo człowiekiem, skoro spać nie moźesz bez obszczekowania zacnego wicestarosty. Tobie to kury szczać prowadzić, a nie opiniować bardzo dobrego samorządowca. Wstydź się, do kościoła chodzisz? I nie nauczyli Ciebie przykazań bożych? To sobie przypomnij, bo przyda się taka powtórka przed sądem, tym najważniejszym.

 • Link do komentarza znajomy środa, 11 stycznia 2017 17:42 napisane przez znajomy

  jeżeli trzymanie się stołka nazywamy obroną własnych przekonań, to jest to nowa jakośc przyzwoitości politycznej.

 • Link do komentarza znajomy środa, 11 stycznia 2017 17:40 napisane przez znajomy

  znamy, znamy...., dla utrzymania stołka zniesie wszystko ze strony starościny. Taki mąż to skarb!

 • Link do komentarza gość środa, 11 stycznia 2017 15:31 napisane przez gość

  Kariera Nikodema Dyzmy? Sprzedał się za stołek?
  Czytał ktoś książkę o Nikodemie? Oglądał film? co ma Jerzy Berlik z nim wspólnego? Działacz PSLu od 6-7 lat, magister prawa i administracji, wieloletni urzędnik samorządowy??????
  Sprzedał się za stołek? a czy to nie jemu przypadkiem grożono wykluczeniem z partii? nawet nie wiecie jakim naciskom musiał się opierać , żeby bronić WŁASNYCH przekonań, którym pozostał wierny. Nie znacie człowieka, a go oceniacie...

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 29 grudnia 2016 09:43 napisane przez Gnieźnianin

  Nie ma jak się sprzedać za stołek ;)

 • Link do komentarza matematyk czwartek, 29 grudnia 2016 09:20 napisane przez matematyk

  kariera Nikodema Dyzmy

 • Link do komentarza Terrorysta piątek, 23 grudnia 2016 23:38 napisane przez Terrorysta

  Ok. Jest 23.12.2016. godz. 23.35. W TvP 2, kabaret

 • Link do komentarza andrzej czwartek, 22 grudnia 2016 21:01 napisane przez andrzej

  do czytelnia. Nazwał mnie Pan obłudnikiem tylko nie wiem czy Pan zna definicję tego słowa. Myślę, że nie bowiem obłuda to postawa kogoś, kto ukrywa swoje prawdziwe myśli i uczucia aby zaprezentować się w lepszym świetle. Jeżeli to co napisałem jest sprzeczne to proszę podać prawdziwe fakty. Proszę także wymienić mi konstruktywne dokonania Pana Berlika, które wpłynęły na polepszenie życia ekonomicznego i społecznego mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Myślę, że w następnych wyborach dużo będą miały do powiedzenia osoby, które są aktualnie na tzw "emeryturach politycznych", bowiem mają dużo zwolenników i może tak być, że w koalicji ani w opozycji nie znajdą się przedstawiciele PSL.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 22 grudnia 2016 17:03 napisane przez wyborca

  Korespondencie krajowy, pan Berlik nie jest ubezwłasnowolniony i z tego, co się obserwuje w mediach, p. Berlik jest znacznie mądrzejszy od Twojego warszawskiego idola w stolicy.

 • Link do komentarza korespondent krajowy czwartek, 22 grudnia 2016 15:07 napisane przez korespondent krajowy

  Pane Berlik, gdyby Kosiniak - Kamysz dowiedział się, co Pan wyprawia, to na pewno nie pozwoliłby nazywać się kolegą przez Pana.

 • Link do komentarza r czwartek, 22 grudnia 2016 12:50 napisane przez r

  prawda jest taka, ze dopoki psl bedzie przy pisie, to na wsi nie zaistnieje w wyborach

 • Link do komentarza z gminy czwartek, 22 grudnia 2016 12:40 napisane przez z gminy

  Widzę, że tu jakiś frustrat wypisuje na okrągło niestworzone rzeczy o staroście Berliku. No cóż, zazdrośc ma różne oblicze, czasem podłe, jak tego komentatora. A do Naczelnego prośba, by nie umieszczał więcej tych obraźliwych komentarzy. Natomiast komentator niech wie, że nie jest anonimowy.

 • Link do komentarza ..u czwartek, 22 grudnia 2016 10:51 napisane przez ..u

  pan Berlik dobrze gada, nie jest bajarzem

 • Link do komentarza morena czwartek, 22 grudnia 2016 10:20 napisane przez morena

  Ejże - to do "mmm" - Pani Tarczyńskiej się boi jej równorzędny pracownik? Chyba Ciebie po****ło! Pan Berlik to oaza spokoju i tytan pracy, dlatego nie podoba się awanturnikom i podpalaczom Polski, bo z nim nie ma kłótni i konfrontacji czyli tego, czego tak pragną dzisiaj Twoi idole czyli PO i .Nowoczesna.

 • Link do komentarza Oms czwartek, 22 grudnia 2016 09:58 napisane przez Oms

  Panie Berlik, co Pan osiągnął? Jakie ma Pan kompetencje? Proszę tylko odpowiedzieć... Urzędnicy dostają pensje z naszych podatków. Mamy prawo pytać!!!

 • Link do komentarza kacper czwartek, 22 grudnia 2016 09:57 napisane przez kacper

  panie Berlik, pan się już wpisał haniebnymi zachowaniami na Radzie Społecznej ZOZ, gdzie pan nielegalnie dopuszczał do głosu radcę prawną zoz i starostę, gdzie pan manipulował głosowaniami nad odwołaniem dyrektora.Pan swoim zachowaniem zalegalizował bezprawie. szkoda,że w Polsce nie można urzedników na bieżąco rozliczać z ich niekompetencji. Ten pan powinien stracić prawo do wszelkich urzędniczych funkcji. Jest kukłą starosty i posła Dilaty. naprawdę hańba. Jak panu nie wstyd w ogóle występować publicznie?

 • Link do komentarza mmm czwartek, 22 grudnia 2016 09:37 napisane przez mmm

  pan Berlik tak gada, jak mu starosta nakazuje. On się jej panicznie boi. Ten człowiek robi to dla stołka i kasy.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 22 grudnia 2016 08:58 napisane przez czytelnik

  Panie Andrzeju, nie znam Pana, alu musi Pan być złym człowiekiem. Jak Pan śmie tak pisać o panu Berliku,człowieku niezwykle, a nawet wyjątkowo skromnym, oddanym swej pracy na rzecz społeczeństwa. Nie znam Pana Berlika, ale z uwagą obserwuję jego działalność i to, co Pan wypisuje to oszczerstwa mające zdyskredytować jego osobę. Powinien się Pan wstydzić, taki zwykły z Pana obłudnik.

 • Link do komentarza andrzej środa, 21 grudnia 2016 22:36 napisane przez andrzej

  Pan Berlikowi przydałoby się trochę skromności. Zachowuje się jakby był najważniejszą postacią polityczną w naszym regionie a rzeczywistość jest zupełnie inna - ludzie podsumowali jego kandydaturę podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Fotel starosty to też chyba przypadek - przecież brakowało 3 głosów PSL aby stworzyć koalicję. Mam jednak nadzieję, że w końcu wykorzysta swoje doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy na stanowisku inspektora w Urzędzie Gminy Gniezno

 • Link do komentarza alfons środa, 21 grudnia 2016 22:20 napisane przez alfons

  Te Anny, Jasie to pewna slynna Dorotka ktora nie moze zrobic karirty. Berlik dobrze przemawiasz

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS