poniedziałek, 09 stycznia 2017 12:53

„Miniony rok był pracowitym czasem”

 
„Miniony rok był pracowitym czasem” fot. Rafał Wichniewicz

Pozyskanie 5 mln zł dla gnieźnieńskiego szpitala i 3 mln zł na PWSZ - to jedne z kilkunastu działań, którymi pochwalił się poseł Zbigniew Dolata za miniony rok pracy poselskiej w Sejmie VIII kadencji.

Parlamentarzysta odniósł się do swoich dokonań, wymieniając całą listę działań podjętych w ciągu tego czasu. Wśród nich, poza wspomnianymi powyżej, poseł zaliczył także pomoc w dofinansowaniu remontu gnieźnieńskiej Fary, powstanie sygnalizacji świetlnej na ul. Poznańskiej po interwencji w Ministerstwie Infrastruktury, wsparcie starań Starostwa o dofinansowanie projektu polsko-ukraińskiego czy doprowadzenie do ugody między spółką "Działpol" a ANR: - Umożliwia to dalsze funkcjonowanie spółce, przez co należy rozumieć iż uratowano miejsca pracy oraz jedną z lepiej działających spółek w rolnictwie w Wielkopolsce i Polsce, a do tego warunki ugody są korzystne dla rolników indywidualnych. Zgodnie z ustawą spółka ta wyłączy 30% ziemi, którą dzierżawi od ANR i będzie ona rozdysponowana pomiędzy rolników. Jest duży głód ziemi i to środowisko oczekuje na możliwość powiększenia swoich gospodarstw - mówił Zbigniew Dolata.

Wśród zadań wykonanych w minionym roku parlamentarzysta wymienił także pracę przy dziewięciu projektach ustaw, w tym m.in. o zmianie ustawy prawa lotniczego czy likwidacji obowiązku szkolnego dla sześciolatków: - Temat nowelizacji prawa lotniczego pozwoliło uratować polskie aerokluby przed likwidacją. Przez pomyłkę poprzedni rząd, co nie było działaniem intencjonalnym, wprowadził takie zmiany w systemie podatkowym, które oznaczały konieczność płacenia gigantycznych podatków przez aerokluby, co oznaczałoby ich upadek w ciągu kilku miesięcy - stwierdził poseł.

Ponadto Zbigniew Dolata zaznaczył swoją pracę w komisjach sejmowych - Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W obu ostatnich poseł przewodniczył podkomisjom, zajmującym się konkretnymi tematami. Wśród innych dokonań minionego roku parlamentarzysta zaznaczył także inicjatywy związane z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski (w tym także nadania imienia gnieźnieńskiemu ZOZ-owi) oraz działalność biura poselskiego, które w tym czasie miało przyjąć 400 interesantów.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Chuck Norris piątek, 13 stycznia 2017 20:25 napisane przez Chuck Norris

  @ wyborca >> w pełni ma Pan rację co do Posła Ostrowskiego !!!
  Cały czas toczy się tutaj dyskusja i chyba większość wyborców PiS o tym mówi w realu w sprawie zwyrodniałego PiS w Gnieźnie pod ponad 12-letnim przywództwem posła Dolaty prawdopodobnie od wielu lat zaprzyjaźnionego z prokuraturą i do tego wspierany przez Okręg PiS w Koninie o czym raczej nie wie dokładnie Prezes PiS J.Kaczyński !!!
  Natomiast poseł Ostrowski i senator Gaweł są dopiero od ponad roku i nie są cudotwórcami tak jak w w skali kraju Rząd PiSu czy Minister Sprawiedliwości nie są w stanie tak szybko oczyścić to post-sovieckie bagno z bolszewickiego i złodziejskiego błota,które szczególnie mocno zalega w mniejszych miastach takich jak Gniezno.
  Jednak tak nowi posłowie i senatorowie PiS jak i nowy Rząd RP wraz z Prezydentem RP wzbudzają wielkie nadzieje w społeczeństwie polskim na całkowite wyzwolenie Polski z rąk złodziei i zdrajców Polski wraz z postawieniem ich przed Sądami czy Trybunałem Stanu.
  Wszyscy widzimy,że walka będzie ciężka i bezwzględna.
  Dlatego myślę,że sympatycy PiS w Gnieźnie już zaczynają wypatrywać energicznych działań nowego posła Ostrowskiego i senatora Gawła w kierunku zrobienia porządku z tym Sekretarzem PiS w Gnieźnie, który prawdopodobnie czerpie wzorce z funkcji Sekretarza PZPR.
  Myślę więc,że pierwsze działania powinny rozpocząć się od stanowczego zawiadamiania Prezesa PiS o sytuacji w Gnieźnie i w Koninie oraz od zawiadomień do Prokuratury Krajowej,bo twarde dokumenty są tylko trzeba po nie chcieć sięgnąć. A jeśli tego nie zrobią to budzi podejrzenia,że też mają ręce brudne od tego błota !!!!!!!!
  Tak więc Gniezno potrzebuje nie tylko dobrego lekarza od chorób wewnętrznych ale przede wszystkim dobrych chirurgów ze specjalizacją wycinania wrzodów bolszewickich i złodziejskich !!!

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 12 stycznia 2017 21:32 napisane przez wyborca

  Panie Chuck norris - a może pan napisze, co ma pan do posła PiSu pana Ostrowskiego? On nie musi być posłem, bo jest znakomitym lekarzem i dobrze zarabia z powodu swojego zawodu, ale jak go znamy, to jest wyjątkowym patriotą i realizuje swoje przywiązanie do ojczyzny własnie przez pracę dla szerokiego ogółu czy to na szczeblu lokalnym czy ogólnokrajowym. On się nie martwi na pewno o pracę, jak przestanie być posłem. A inni?

 • Link do komentarza Chuck Norris czwartek, 12 stycznia 2017 20:00 napisane przez Chuck Norris

  @ melania pielęgniarka i do chuck norris >>> bardzo dziękuję Wam za opinię o naszym pseudo-pośle Dolacie,które coraz bardziej skłaniają mnie do myślenia,że faktycznie w Gnieźnie nie ma PiSu a tylko stołkowicze, którzy schowali się za szyldem tej partii i uprawiają swoją lokalną politykę pod swoim lokalnym statutem a Statut PiS dotyczy tylko Warszawy.
  Myślę więc,że nie jest to możliwe aby o tej wieloletniej paskudnej sytuacji PiSu w Gnieźnie nie wiedział Konin ?
  Nasuwa się więc bardzo poważne pytanie:
  czy aż tylu ludzi kiwa Kaczyńskiego a on o tym nie wie ????????
  Bo do tego,że Jarosław Kaczyński jest Wielkim Patriotą i oddałby życie za Polskę - a właściwie to już jego brat Lech oddał życie a on Jarosław już prawie oddał całe swoje życie za Polskę, za prawdę, za kształtowanie się demokracji w Polsce - to nie mam najmniejszych wątpliwości i do końca mojego życia tego zdania nie zmienię.
  Pozostaje więc nam Gnieźnianom smutna przyszłość,że bagno zostanie nadal bagnem,bo żadne macki "dobrej zmiany" tutaj nie dotrą i post-komuna z platformuchami dobiją to miasto do końca i będzie to:
  I-sza Moherowa Stolica Polski ale bez swojej partii politycznej !!!

 • Link do komentarza do chuck norris czwartek, 12 stycznia 2017 18:28 napisane przez do chuck norris

  nie ma porządnych z PISu w Gnieźnie. Gdyby tacy byli, to nie patryliby na własne posadki i interesy, tylko już dawno zdemaskowaliby to o czym piszesz.

 • Link do komentarza melania pielęgniarka czwartek, 12 stycznia 2017 18:25 napisane przez melania pielęgniarka

  poseł Dolata manipuluje przy kontroli konkursu na chirurgii prowadzonej przez Urząd Wojewodzki. Robi wszystko,żeby utrzymać swoją pozycję kacyka w powiecie. Niestety, przekracza prawo i mam nadzieję, że odpowie za to przed odpowiednimi czynnikami.

 • Link do komentarza Chuck Norris środa, 11 stycznia 2017 22:25 napisane przez Chuck Norris

  @ sympatyk PiSu >> Szanowny Panie - to nie jest "chyba" tylko na 100% prawda. Ten Raport NIKu nie tylko ja widziałem i czytałem ale także inni politycy w Gnieźnie i to z różnych sobie opcji politycznych. Jest to dowód,że w Gnieźnie nie ma prawdziwej opozycji a tylko pozorowana !!!
  A po obecnej zmianie Rządu i Prokuratora Generalnego nadal mają amnezję-tak jak w aferze Amber Gold i zapomnieli o tym Raporcie !!!
  Jest zima i mam problemy z odkopaniem tego Raportu,bo ziemia zamarznięta ale na lato wezmę się za robotę, natomiast politycy łatwo mogą go odtworzyć w Delegaturze NIK w Poznaniu i wreszcie zrobić porządek z tym pseudo-posłem,który przez 12 lat swojej dziwnej i tajemniczej działalności za nasze pieniądze Polaków jest w dużym stopniu odpowiedzialny za obecny tragiczny stan miasta Gniezna i Powiatu !!!

  A tak na marginesie Sz.Panie-tak jak ja sympatyku PiS:
  ten pseudo-poseł ma charyzmę i to dużą,tylko nie tam gdzie powinien.
  To wyjątkowo przebiegły lis przebrany za baranka ale na każdego lisa przyjdzie kiedyś koniec-podobnie jak na naszego krajowego super- lisa Donalda Tuska,który musi stanąć przed Trybunałem Stanu,gdzie zostanie obdarty ze skóry !!!

 • Link do komentarza sympatyk PiSu środa, 11 stycznia 2017 14:56 napisane przez sympatyk PiSu

  Ad. Chuck Norris - ostro pan idzie, ale chyba to prawda. Szkoda, że ten poseł nie ma charyzmy, a tylko swoich klakierów.

 • Link do komentarza rozśmieszony środa, 11 stycznia 2017 11:22 napisane przez rozśmieszony

  Panie Dolata
  mówić, a szczególnie chwalić się potrafi Pan to wyśmienicie!!

 • Link do komentarza Chuck Norris poniedziałek, 09 stycznia 2017 20:56 napisane przez Chuck Norris

  Ciekawe ile tym razem będzie tzw niegospodarności w tych 3 mln zł na PWSZ ???
  Podczas rewitalizacji budynków wojskowych przy ul.Wrzesińskiej dla celów PWSZ Raport NIK wykazał chyba ok.2 mln zł czy nawet ponad 2 mln zł tzw "niegospodarności", które wtedy ówczesna,niezależna, ale platformuchoska prokuratura wyższych instancji niż rejonowa skutecznie wszystko zatuszowała !!!
  Widzę więc,że nie wyciągnął pan żadnych wniosków z tamtego Raportu NIK i nadal pcha się pan tylko tam gdzie są duże pieniądze a w innych sprawach istotnych dla Gniezna i społeczeństwa stosuje pan pozoranckie sztuczki i uniki. Ale w wadze piórkowej to tak jest,że się skacze i unika a potem nagle lewy podbródkowy i leży gościu jak betka.
  Tak więc ja najchętniej tym lewym podbródkowym już skróciłbym bym panu tą obecną kadencję ale jak nie wyjdzie,to zostanie chociaż nadzieja,że jest to pana ostatnia kadencja w Sejmie !!!

  A może by tak pytanka w temacie poza szmalcowym panie pseudo-pośle Dolata:
  - czy już pan został sam w PiS-ie Gniezno,że sam sobie zwołuje pan konferencję prasową???
  - czy to oznacza,że sam pan załatwił te 3 mln zł i sam będzie pan nadzorował ich wydawanie stosując kij i marchewkę na pozostałych członkach PiS ???
  - czy działa pan dla dobra PiSu w Gnieźnie czy nadal osłabia pan tą partię w Gnieźnie dla swoich osobistych korzyści zapominając o współpracy z posłem Ostrowskim i senatorem Gawłem oraz z innymi porządnymi członkami PiS w Gnieźnie,którzy są także na Moniuszki a traktuje ich pan jak 3-ci sort członkostwa w PiS-ie ???
  Wcale nie zdziwiłbym się,że został pan sam i nikt nie chce z panem usiąść do konferencji prasowej, bo i ja także jako patriota brzydzę się panem i nie usiadł bym obok pana za żadne pieniądze.
  Dla mnie jest pan najczarniejszą owcą w PiS-ie Gniezno i nie spocznę do czasu aż Prezes PiS Jarosław Kaczyński dowie się prawdy jakim człowiekiem jest pan naprawdę !!!

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 09 stycznia 2017 13:26 napisane przez wyborca

  Samochwała w kącie stała i wciąż tak opowiadała. . . . . . .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS