wtorek, 10 stycznia 2017 11:00

Odblaski dla najmłodszych gnieźnian

 
Odblaski dla najmłodszych gnieźnian fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie klas 1-3 otrzymają elementy odblaskowe, dzięki którym ma wzrosnąć ich bezpieczeństwo. Miasto Gniezno wyposaży w nie 2,5 tysiąca małych gnieźnian.

W Szkole Podstawowej nr 12 zainaugurowano akcję profilaktyczną, mającą na celu wspierać bezpieczeństwo dzieci, które codziennie przemierzają ulice Gniezna. Jest to efekt ostatnich zdarzeń drogowych, do jakich doszło na terenie miasta, a w których ofiarami byli także mali mieszkańcy: - Te odblaski mogą uratować życie. Rozpoczynamy akcję wręczania ich dla 2,5 tysiąca dzieci z klas 1-3 w szkołach publicznych i prywatnych. Otrzymają one tego typu znaczniki i dlatego też apelujemy do rodziców, aby każdorazowo rano czy wieczorem, dziecko zakładało te elementy na siebie - mówił prezydent Tomasz Budasz.

W "dwunastce" podopieczni z klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z władzami miasta, a także przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz Straży Miejskiej, a którym towarzyszył także "Pyrek" - maskotka wielkopolskiej policji: - Musimy od najmłodszych lat uświadamiać dzieci o tym, żeby zachowywały się bezpiecznie na drodze. Jest to tzw. wychowanie komunikacyjne, do którego nieustannie dążymy i Policja od jakiegoś okresu już czyni działania w tym kierunku. My, jako jednostka podległa prezydentowi, także włączamy się w tę kampanię. Trzeba mieć świadomość, że odblaski widać w światłach reflektorów już z odległości 150 metrów. Chcemy, aby każde dziecko z klas 1-3 posiadało takie elementy i mogło się bezpiecznie poruszać po mieście - mówił Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej. Jak dodał, poza tą profilaktyką, służby w ostatnim czasie coraz baczniej zwracają uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody, często pozostawione zbyt blisko przejść dla pieszych.

Odblaski zostaną wręczone uczniom klas 1-3 we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gniezna, a towarzyszyć temu będą lekcje bezpieczeństwa, w trakcie których dzieci będą uświadamiane o odpowiednim zachowywaniu się na drodze.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS