środa, 11 stycznia 2017 14:00

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 4

 
Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 4 zdjęcie nadesłane

Po dłuższej przerwie wracamy z galerią zdjęć "mistrzów parkowania" z terenu naszego miasta. Wiele z miejsc widocznych na zdjęciach powtarza się - to oznacza, że problemu do dziś najwyraźniej skutecznie nie rozwiązano.

Wśród nich są także miejsca nowe - wspominana przez nas już kilkukrotnie zatoczka autobusowa przy Teatrze, na której autobusy przywożące widzów pojawiają się jedynie raz na jakiś czas. Częściej zobaczyć można na nich pojazdy, które tym samym są stawiane na terenie strefy płatnego parkowania, a jednocześnie bez konieczności ponoszenia opłaty. Tak jest zresztą i w innych częściach centrum. Przykładowo na ul. 3 Maja pojazdy parkują nie tylko wzdłuż krawężnika na jezdni, ale także na chodnikach, rozbijając swoim ciężarem płytki. To nic, że na pobliskich ulicach: Kilińskiego i Chociszewskiego od czasu, jak wprowadzono na nich opłaty za parkowanie, całymi dniami miejsca postojowe świecą pustkami. Również na Rynku mimo obowiązującego znaku zakazu zatrzymywania, istnieje wolna przestrzeń, wyłączona od opłat za parkowanie - samochody można tam zobaczyć za każdym razem, jak przejeżdża się przez plac. Przykładów wiele, a niektóre z nich nadesłane przez Czytelników - wszystkie wykonane w ostatnim czasie.

26 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 12 stycznia 2017 21:34 napisane przez kierowca

  Na drogach (ulicach) na których obowiązuje zakaz zatrzymywania się NIE WOLNO parkować na chodnikach, choćby i one miały 10 metrów szerokości! Chyba, ze jest dodatkowy znak wyraźnie dopuszczający takie parkowanie na chodniku!

 • Link do komentarza szofer czwartek, 12 stycznia 2017 16:54 napisane przez szofer

  Fabian nie pisz głupot. Wszystkie te pojazdy popełniają wykroczenie, a na Mickiewicza nie musi być znaku zakazu parkowania, bo odległości od skrzyžowania i zakrętu taki zakaz same stanowią. Zapewne nie posiadasz prawa jazdy, a jeżeli je masz, to trzeba przed Tobą uciekać, bo jesteś kierowcą z bożej łaski nie znajacym podstawowych przepisów.

 • Link do komentarza rak czwartek, 12 stycznia 2017 10:25 napisane przez rak

  Fabianiku - jest też coś takiego jak przestrzeń miejska wolna od samochodów - nazywa się to chodnikiem. Z samej nazwy wynika iż służy on do chodzenia, a nie do parkowania. Przez takich maruderów jak ty, na drogach nie ma żadnego poczucia etyki wśród kierowców. To potem odbija się ze wzajemnością - kierowcy pieszym i piesi kierowcom.

 • Link do komentarza Fabian czwartek, 12 stycznia 2017 10:17 napisane przez Fabian

  Spora część z tych samochodów jest prawidłowo zaparkowana. Jeśli nie ma zakazu i zostawione jest przejście chodnikiem to czego się ich czepiacie? Na zatoczce przy teatrze też nie ma ani zakazu ani znaku, że jest miejsce dla autobusów. Na 3 Maja auta tak parkują bo ktoś "bardzo inteligentny" postanowił zrobić strefę na Kilińśkiego i Chociszewskiego tak jakby tam jakieś lokale usługowe były. Komuś tutaj żal tyłek ściska, że się gniecie w MPK a inni samochodami jeżdżą.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 12 stycznia 2017 07:44 napisane przez elemeledudki

  Zdjecia mowia wszystko a komentarz zbędny

 • Link do komentarza Lojer czwartek, 12 stycznia 2017 07:27 napisane przez Lojer

  Nie tylko Gnieźnianin wjedzie wszędzie. Tak jest wszędzie. Dużo jeżdżę i widzę co robi naród w Poznaniu,Warszawce i innych miasteczkach. To jest totalna masakra,parkują jak durnie bez opamiętania. Ten zlepek zdjęć z długiego okresu nie obrazuje tego co u nas. Owszem w Gnieźnie nie brakuje takich durni jak pokazał redaktor ale ulice są czyszczone i nie pierniczcie,że chcecie fotoradarów na ulicach! To dopiero było chore,że 2 ze straży pilnowało stojaka a potem kilka tysięcy mandatów za niewielkie prędkości. Sami reagujmy na takie chamówy na ulicy bo zdarzają się. Racja,trzeba czasem powiedzieć odjedź facet stąd bo zakaz albo blokujesz chodnik,albo zrobić fotke i do drogówki czy na straż. Tak jest na zachodzie,że jak nie zareaguje na pouczenie to srogi mandat. Ale wysoki,a u nas śmiech 100złotych. Dla takich bogaczy co furami za 100-200tys.stają przy PKO,bo musi ratę lizingową zapłacić a nie stać go na 1zł na pół godz.strefy,to pikuś,bo jego pracownik zapłqci ten mandat w pensji. Takie parkowanie poza strefą i parkingami,to kradzież na rzecz miasta i państwa niejako. Dlatego ludzie robić takie zdjęcia na potęgę a redaktor niech daje na stronę ale z częściowym numerem aby domyślić się kto z sąsiadów taki pazerny i dureń. Zacznijmy od siebie a potem wymagajmy od innych. Po mału nawet przy katedrze NMP porządek. Nie ważne kogo zasługa,oby ludzie zrozumieli,że nie warto.

 • Link do komentarza gonzo środa, 11 stycznia 2017 23:35 napisane przez gonzo

  Cwaniactwo i przekraczanie prawa w Polsce ma swoje źródło także we współczesnym Parlamencie. Te dzieciaki z PO chcą Polskę wpędzić na dno. To jest niebywała sytuacja, żeby sami sobie stanowili prawo, potem mamy takie kwiatki m.in.na ulicach, bo Polak bierze przykład z góry. Niestety, z niedouczonej,ograniczonej i oszalałej Platformy.

 • Link do komentarza Japanka środa, 11 stycznia 2017 22:43 napisane przez Japanka

  Lolo i poczytaj do czego powołana jest policja i straż miejska i pożarna i rybacka i leśna i marszałkowska też!! Jeśli ludzie nie zrozumieją,że prawo obowiązuje wszędzie i wszystkich,to będzie taki syf jaki widać na zdjęciach. Jak policja i straż sypią madaty to narzekasz,że nie od tego są,a teraz,że jeszcze za mało mandatów. Tylko oszołomy parkują tak właśnie i w ten sposób zagrażają innym na ulicach. Ale jak zwykle kto temu winien,nie te oszołomy tylko starosta,prezydent,komendant jeden drugi czy nawet trzeci,może prymas też. Trochę pokory,ciekawe czy kiedykowiek zwróciłeś uwagę takiemu drajwerowi że źle parkuje,że tutaj jest zakaz i nie wolno??? Cwaniakować w necie i bluzgać po wszystkich to wielu potafi.

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 11 stycznia 2017 21:41 napisane przez gnieźnianin

  Postawiono znak zakazu postoju i zatrzymywania się przy cmentarzu Św, Krzyża - kierowcy wjeżdżają na cmentarz !!!

 • Link do komentarza ArturN środa, 11 stycznia 2017 21:38 napisane przez ArturN

  No tak... Straż Miejską w sumie trzeba by rozwiązać... Zostawić jednego do pisania mandatów tak jak w Niechanowie. Patrole są zbędne bo jak widać kapusiów obrodziło... po ostatnich wyborach najwyraźniej. Czyżby prezes reaktywował ORMO?????

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 11 stycznia 2017 21:37 napisane przez rowerzysta

  czegoś tu nie rozumiem - kiedyś straż miejska stała z fotoradarem codziennie w kilku miejscach - podobno ze względów bezpieczeństwa, choć wiadomo, że pieniądze z mandatów zasilały kasę miejską - teraz się coś zmieniło? Czy aktualnie pieniądze z mandatów nie zasilają kasy miejskiej? O co chodzi?

 • Link do komentarza szofer środa, 11 stycznia 2017 21:00 napisane przez szofer

  Lolo, jakeś taki uczony, to podaj te przypadki. Wg mnie, a jeżdżę bardzo dużo i to już ponad 40 lat bez wypadku i bez mandatu, wszyscy pokazani na zdjęciach kierowcy tych samochodów popełnili wykroczenie.

 • Link do komentarza Lolo z Gniezna środa, 11 stycznia 2017 19:39 napisane przez Lolo z Gniezna

  Ludzie poczytajcie sobie ustawę prawo o ruchu drogowym ... i pózniej się mądrujcie !!!! Nie wszystkie fotki z zaparkowanymi pojazdami na chodniku popełniają wykroczenie .... musza być spełnione 2 przesłanki ....... !!! Odsyłam do lektury :) ale fakt jest taki że po naszych drogach jeżdżą kierowcy którym by przydał się taki pstryczek w nos ...! Do takich wykroczeń powołana została straż miejska jak sama nazwa mówi !!!! Policja to jak czytam to tylko na wypadki i potrącenia ostatnio jeździ !!! Masakra z tymi kierowcami .... zagonić straż miejska i niech działają !!!

 • Link do komentarza hehehehe środa, 11 stycznia 2017 19:23 napisane przez hehehehe

  kogo to obchodzi , kasa z strefy się liczy

 • Link do komentarza Citizen środa, 11 stycznia 2017 16:48 napisane przez Citizen

  Jeżeli te auta stoją na zakazie to dlaczego ukrywacie tablice - niech sie wstydzą!!!
  Czy zatoka parkingowa przed teatrem objęta jest zakazem parkowania?
  Czy jest na jej obszarze także zakaz zatrzymywania?

 • Link do komentarza koziołek środa, 11 stycznia 2017 16:24 napisane przez koziołek

  a co w tym mieś cie robi straż miejska bo tyle by lo gadania co to oni nie zrobią a tu pełno aut na zakazie , na Tumskiej procesja przejść nie mogła , a powietrze to tak zatrute że nie ma czym oddychać , tam potrzeba młodego komendanta a nie emeryta

 • Link do komentarza szofer środa, 11 stycznia 2017 15:27 napisane przez szofer

  obserwatorko, w mieście są miejsca, ale nie chce się d**** ruszyć, żeby kawałek drogi przejść pieszo. najchętniej samochodem wjechaliby do sklepu i do mieszkania.

 • Link do komentarza obserwatorka środa, 11 stycznia 2017 15:01 napisane przez obserwatorka

  cóż zgadzam się z opinią strefa droższa nic nie zmieniła, do tego jak zwykle akcja policji i straży w kwestii parkowania również nic nie dają, bo to sa tylko doraźne akcje .... po prostu uczulić każdy patrol służb wszelakich, niech robią fotki,, wystawiają mandaty i nie ma zmiłuj się, najpierw jeszcze dobrze by było uprzedzić, w lokalnych mediach zaczynamy taką akcję, i teraz nie będzie zmiłuj się, przez tydzień upominać, zwracać uwagę a potem mandaty, mandaty, mandaty

 • Link do komentarza miastowy środa, 11 stycznia 2017 14:59 napisane przez miastowy

  Ad. tug - a to mnie nawet nie martwi, że przed galerią w sobotę nie było wolnych miejsc, bo w mieście były i trzeba było tutaj na zakupy przyjechać.

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler środa, 11 stycznia 2017 14:57 napisane przez Wesoły Kawaler

  Po co narzekać, jak można się kochać. MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA już w najbliższą niedzielę :).

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane