środa, 11 stycznia 2017 19:38

Wspólny opłatek z bezdomnymi

 
Wspólny opłatek z bezdomnymi fot. Rafał Wichniewicz

W środowy wieczór odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowisk osób bezdomnych z Gniezna z Prymasem Polski, samorządowcami i darczyńcami stowarzyszenia "Dom".

W wydarzeniu wzięli udział nie tylko zaproszeni goście, ale przede wszystkim podopieczni obu ośrodków, działających na terenie Gniezna. To od nich z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie, zwrócili się przedstawiciele stowarzyszenia - prezes Marian Wierzbicki oraz Maria Chwiałkowska-Grygiel: - Nasz dzisiejszy opłatek z księdzem prymasem jest ukoronowaniem całorocznego trudu wspólnej pracy. Przychodzą tu nie tylko nasi bezdomni, którzy są gospodarzami, ale przede wszystkim przyjaciele naszego stowarzyszenia - samorządowcy i ci, którzy nas wspierają. To okazja ku temu, by się odwdzięczyć wobec tych, którzy dzielą się swoim sercem. To są nasi przyjaciele - mówiła sekretarz stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego spektaklu, przygotowanego przez uczniów szkoły Porkom, poprzedzonego kolędami. Następnie do zgromadzonych zwrócił się także abp Wojciech Polak Prymas Polski, który mówił przed spotkaniem: - Przychodzę tu ze słowem odwagi. Osoby bezdomne to na pewno szczególne środowisko, ale też środowisko, w którym rodzi się nadzieja. Jeżeli, dzięki pomocy, duża liczba osób przebywających w ośrodkach pomocy bezdomnym może z tego wyjść i zyskać pomoc w formie terapii, ludzkiej obecności i pracy, która w takiej czy innej formie jest podejmowana, to na pewno są to miejsca nadziei - przyznał Prymas.

Wydarzeniu towarzyszyły słowa podziękowania dla darczyńców, sponsorów czy osób wspierających działalność organizacji w każdym zakresie jej działalności. Do zgromadzonych przemówiła także Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, która specjalnie na tę okazję przybyła do Gniezna, by złożyć życzenia podopiecznym stowarzyszenia. Po słowach zaproszonych gości przyszła okazja na wspólne składanie życzeń.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 12 stycznia 2017 18:40 napisane przez Gnieźnianin

  Do dfderttfyhj " A co dalej po spotkaniu opłatkowym", dostrzegam następny temat kwestii wcześniej poruszonych ale myślę że warte rozpatrzenia przy innej okazji i terminie.

 • Link do komentarza dfderttfyhj czwartek, 12 stycznia 2017 17:18 napisane przez dfderttfyhj

  Gnieźnianin no właśnie z jednej strony bezdomność i niezaradność życiowa a z drugiej strony ........... a co dalej po spotkaniu opłatkowym ?

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 12 stycznia 2017 16:41 napisane przez emeryt

  No to pytam: czy prezydent Gniezna wysłał prezesa TBSu na urlop, czy może znowu dostanie ekwiwalent?

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 12 stycznia 2017 15:26 napisane przez Gnieźnianin

  Moim zdaniem sednem powyższego artykułu jest refleksja nad bezdomnością i niezaradnością życiową i w nawiązaniu podziękowanie za wspieranie osób tym dotkniętych; a co mamy w komentarzach, mamy zaraźliwe agresywne krytykanctwo polityczne rozlewające się z Sejmu i czy niemożna się od tego powstrzymać nawet na spotkaniu opłatkowym ?

 • Link do komentarza ooooo czwartek, 12 stycznia 2017 12:10 napisane przez ooooo

  urzędas i zauważ że obecny pan prezydent poprzedniego pana prezydenta zrobił prezesem i nawet nie wiadomo czy pan prezes korzysta z urlopu bo radny nawet wyników nie mógł dostać , a do tego plotki chodzą że prezes dostał podwyżkę i ciekawe czy dostanie tak samo odprawy jak zapewne dostał z urzędu i ciekawe czy obecny pan prezydent rozliczył poprzedniego pana prezydenta za te pensje co tam kontrola się o coś doczepiła ?

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 12 stycznia 2017 07:36 napisane przez elemeledudki

  Fajne fotografie tyle ze miny "kwaśne"

 • Link do komentarza urzędas środa, 11 stycznia 2017 23:16 napisane przez urzędas

  Prezydent ma prawo do urlopu i chociaż nie jest z mojej bajki, to cieszę się, ze urlop wykorzystuje. Nie tak, jak Kowalski czy Rzepliński, którym trzeba z naszych podatków było zapłacić ekwiwalent i to niemały za niewykorzystany urlop.

 • Link do komentarza rak środa, 11 stycznia 2017 23:15 napisane przez rak

  a myślisz, że co robi prezydent na co dzień, jeśli nie realizuje kampanię wyborczą? Jeśli urzędnicy prowadzą jego stronę na facebooku, wykorzystywaną w wyborach? Jeśli z publicznych pieniędzy wydaje gazetkę ukazującą same sukcesy? Budasz jest takim wybitnym ekonomistą, że dobrze rachuje, co mu się opłaca i gdzie warto się pojawiać, a gdzie mu to nic nie przyniesie - zwłaszcza jeśli toczy się spór ze stowarzyszeniem

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 11 stycznia 2017 22:00 napisane przez Gnieźnianin

  Do uczestnik Czy uważasz że to było spotkanie kampanii przedwyborczej że nadmieniasz "ale najwyraźniej dla prezydenta bezdomni nie są istotnym elektoratem" i to było sedno tego spotkania ?

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 11 stycznia 2017 21:54 napisane przez Kupszcza

  Podobno ojciec miasta przebywa z rodziną na urlopie.

 • Link do komentarza uczestnik środa, 11 stycznia 2017 21:27 napisane przez uczestnik

  Prezydent wysłał kierowcę, który podał organizatorom prezent. Tyle było widać. Pani Maląg się spóźniła, ale przybyła (z Poznania!) Starosta się spóźniła, ale też przybyła. Liczy się gest, ale najwyraźniej dla prezydenta bezdomni nie są istotnym elektoratem. A może tu jednak chodzi o stowarzyszenie?

 • Link do komentarza 5678 środa, 11 stycznia 2017 20:11 napisane przez 5678

  ojca miasta nie było ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane