piątek, 27 stycznia 2017 11:20

Gnieźnieńscy Patrioci z wizytą w OSiW w Niechanowie

  mn
Gnieźnieńscy Patrioci z wizytą w OSiW w Niechanowie zdjęcie nadesłane

W miniony czwartek Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Niechanowie odwiedziło stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci.

Organizacja, która w swoim założeniu propaguje pamięć o historii Ojczyzny i jej bohaterach oraz aktywną postawę, została zaproszona przez panią Annę Nowak nauczycielkę matematyki Niepublicznego Gimnazjum Edukacji Lubasz oraz Kierownika Internatu OSiW OHP pana Marka Radowskiego.

W trakcie spotkania uczestnikom Ośrodka w Niechanowie została przedstawiona historia Powstania Wielkopolskiego. Jeden z członków stowarzyszenia przybył w powstańczym mundurze, dzięki czemu młodzież z placówki zapoznała się ze szczegółami umundurowania i uzbrojenia bohaterów zwycięskich walk powstańczych z przełomu 1918 i 1919 roku.

W celu oddania hołdu walczącym przodkom pod pomnikiem świętego Jana Pawła II w Niechanowie zostały odpalone race i odśpiewano Rotę. Jak przekazali uczestnicy spotkania, wizyta Gnieźnieńskich Patriotów na długo zapiszę się w ich pamięci, gdyż była to doskonała okazja do uczczenia rocznicy zwycięskich walk, które prawie sto lat temu przyniosły wolność Wielkopolsce. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane