piątek, 27 stycznia 2017 16:01

Spółdzielcy gnieźnieńscy przekazali sprzęt Warsztatom Terapii Zajęciowej

  mn
Spółdzielcy gnieźnieńscy przekazali sprzęt Warsztatom Terapii Zajęciowej zdjęcie nadesłane

Niezwykle miła uroczystość miała miejsce w środowe południe 25 stycznia br. w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie.

W siedzibie WTZ przedstawiciele spółdzielczości gnieźnieńskiej: p.o. Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie Barbara Borowska oraz Prezes Zarządu Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców Szymon Fabisiak wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie st. kpt. Mariuszem Dębskim, dokonali uroczystego przekazania sprzętu rehabilitacyjnego i terapeutycznego uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej, które działają w ramach Stowarzyszenia Osób i Rodzin Niepełnosprawnych „Razem” z Gniezna.

- Pomoc gnieźnieńskim instytucjom pożytku publicznego to już tradycja w naszym Banku, corocznie, jako spółdzielcy, organizujemy mecze charytatywne, podczas których zbieramy środki pieniężne na zakup potrzebnych sprzętów i przekazujemy je wybranemu beneficjentowi, tym razem wybraliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej - powiedziała Barbara Borowska. - Społem PSS bardzo chętnie uczestniczy w tej inicjatywie charytatywnej,  to bardzo potrzebna akcja. Podziwiając te wszystkie rękodzieła wykonane z niezwykłą precyzją i zaangażowaniem przez Warsztaty, jesteśmy przekonani, że zakupiony sprzęt to właściwa inwestycja - dodał Szymon Fabisiak. - Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć tą szlachetną akcję, jesteśmy otwarci na kolejne takie inicjatywy - podsumował st. kpt. Mariusz Dębski. Licznie zgromadzeni uczestnicy WTZ wraz z Kierownikiem Kamillą Wesołowską-Czajka, dziękując za przekazane sprzęty, wręczyli przygotowane podziękowania oraz okolicznościowe anioły.  

Przypomnijmy, że spółdzielcy gnieźnieńscy tj. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i Społem PSS, 10 grudnia 2016 r. podczas piątej, jubileuszowej edycji Mikołajkowego Meczu Charytatywnego w piłce halowej, grając z drużyną strażaków gnieźnieńskich, zebrali łącznie kwotę 13 083,23 zł. Środki te przeznaczone zostały na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i terapeutycznego dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, m. in. rowery treningowe, wiosła, materace rehabilitacyjne, maszynę do szycia, aparat fotograficzny i projektor.

We wcześniejszych edycjach meczu, beneficjentami tej inicjatywy byli już: Dom Dziecka w Gnieźnie, Stowarzyszenie Promyk, Stowarzyszenie Maki oraz Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane