Wydrukuj tę stronę
wtorek, 31 stycznia 2017 08:30

Studniówka ZSP nr 2

  mn
Studniówka ZSP nr 2 zdjęcie nadesłane

W sobotni wieczór 187 maturzystów pięciu klas dziennych i trzech zaocznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie bawiło się na tradycyjnej Studniówce w restauracji Leo Libra w Gnieźnie.

Tradycyjnej, a jednak połączonej z możliwościami współczesnej techniki. Bowiem dzięki uczniom klasy drugiej technikum mechatronicznego po raz kolejny już, choć pierwszy poza Szkołą, możliwe było transmitowanie na żywo uroczystości w TV internetowej na kanele Zespołu Szkół.

Pełni elegancji uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi przybyli, by oficjalnie rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do egzaminu maturalnego, a dla klas technikum także egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Uroczystość prowadzoną przez maturzystów oficjalnie otworzył dyrektor Szkoły, mgr inż. Marek Jóźwiak, składając uczniom gratulacje z osiągniętych już wyników, nie tylko edukacyjnych ale także osobistych, życząc jednocześnie wytrwałości w spełnianiu marzeń.

Dla młodzieży był też to czas, by wspomnieć dobre i mniej miłe chwile spędzone w murach Szkoły, by złożyć podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielem za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, wsparcie w podejmowanych decyzjach, a także karcenie w sytuacjach, kiedy było to zasłużone. Świadomi, że wszystkie te działania mają służyć rozwojowi każdego człowieka, uczniowie złożyli na ręce dyrekcji i wychowawców bukiety kwiatów.

Po uroczystym rozpoczęciu nadszedł oczekiwany czas na najważniejszy taniec tego wieczoru. Tradycyjnego Poloneza w choreografii mgr Ewy Załęskiej poprowadził Dyrektor Szkoły wraz z mgr Hanną Siedlecką, wychowawcą maturalnej klasy liceum o profilu sportowo-obronnym, a także Liceum dla Dorosłych.

Mniej oficjalna zabawa trwała do samego rana i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników ze względu na wspólne wspomnienia z przeżytych lat, a także poty wylane na parkiecie przy znakomitej muzyce.

Galeria