sobota, 04 lutego 2017 08:06

Zderzenie sześciu samochodów

 
Zderzenie sześciu samochodów źródło: PSP w Gnieźnie

W piątkowy ranek na prostym odcinku drogi niedaleko Kiszkowa doszło do zderzenia sześciu samochodów.

Do zdarzenia doszło 3 lutego przed godziną 9:00. Do dyżurnego gnieźnieńskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o kolizji sześciu pojazdów w miejscowości Węgorzewo w gminie Kiszkowo. Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował w to miejsce zastęp strażaków z Gniezna oraz Kiszkowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, tuż przed wjazdem do wsi od strony Kiszkowa, zastano sześć uszkodzonych samochodów osobowych na odcinku ok. 150 metrów - jeden z nich dachował. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i nie stwierdzono osób poszkodowanych, dlatego nie była konieczna interwencja ratowników medycznych.

Obecna na miejscu straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i kierowała wahadłowo ruchem na odcinku drogi objętym akcją. Dokładne przyczyny zdarzenia ustali Policja.

źródło: PSP w Gnieźnie

7 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan niedziela, 05 lutego 2017 20:55 napisane przez Stefan

  aabb - podajesz ogólne przepisy - gdzie jest napisane, w których miejscach na drodze ma być sypane, a w których nie, bo o tym był komentarz szofera?

 • Link do komentarza aabb niedziela, 05 lutego 2017 07:20 napisane przez aabb

  Stefan , takie przepisy :

  1. Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych - wskazuje, iż generalnymi zadaniami, których niedochowanie uzasadnia odpowiedzialność zarządcy drogi jest w szczególności utrzymywanie jej nawierzchni, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  2. Ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - wskazuje że do właściwego zarządu dróg w okresie zimowym należą obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych.

  3. Podstawę odpowiedzialności zarządcy drogi za powstałe szkody określa art. 415 k.c. poprzez stwierdzenie, że obowiązany do naprawienia szkody jest ten, kto wyrządził szkodę ze swojej winy innej osobie na skutek swojego działania lub zaniechania.

 • Link do komentarza xxpytająca niedziela, 05 lutego 2017 00:21 napisane przez xxpytająca

  Czyli auto marki opel z drugiego zdjęcia jest tym samym autem które leży na dachy na 5 zdjęciu ?

 • Link do komentarza Stefan sobota, 04 lutego 2017 18:44 napisane przez Stefan

  szofer - jakie przepisy, ale tak konkretnie???

 • Link do komentarza szofer sobota, 04 lutego 2017 10:03 napisane przez szofer

  Przepisy mówią o sypaniu tylko na skrzyżowaniach i ostrych łukach. Na prostych drogach należy po prostu zdjąć nogę z gazu i jeżdzić bezpiecznie.

 • Link do komentarza tomek sobota, 04 lutego 2017 09:05 napisane przez tomek

  a, czy ta piaskarka nie powinna sie pojawic ciut wczesniej nic tylko pogratulowac

 • Link do komentarza kierowca sobota, 04 lutego 2017 08:57 napisane przez kierowca

  Jak widzę, ile jest "firm"naauki jazdy i czego tam uczą, a w zasadzie czego nie uczą,to ciarki mam na plecach! No i potem mamy skutki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS