wtorek, 07 lutego 2017 09:17

Półkolonie Gimnazjum nr 2

  mn
Półkolonie Gimnazjum nr 2 zdjęcie nadesłane

Rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych - na terenie Gniezna odbywają się liczne półkolonie, organizowane przez różne instytucje.

Nareszcie wakacje zimowe! To już tradycja, że szkoła organizuje półkolonie dla dzieci. W tym roku p. Katarzyny Kurczoba – kierownik półkolonii, przygotowała bardzo atrakcyjny program. Wychowawcami były p. Józefina Sławińska i p.Bożena Staniszewska

W pierwszym dniu, 30 stycznia, udaliśmy się na lodowisko ulokowane na stadionie żużlowym. W trakcie pobytu każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Następnie wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad. W trakcie zajęć poza szkołą uczestnicy wykonali fotografie tablic poświęconych Powstańcom Wielkopolskim (naszemu patronowi).

W drugim dniu, 31 stycznia, autobusem dotarliśmy do Lasu Miejskiego. Pieszo doszliśmy do ośrodka jeździeckiego Jantar-Eskado. Tam właścicielka opowiedziała nam jak wygląda życie koni i innych zwierząt. W ośrodku czekało na mas ognisko, gdzie przyrządziliśmy sobie obiad w postaci pieczonych kiełbasek. Zajęcia zakończyliśmy kolejną pieszą wędrówką i jazdą autobusem MPK.

Trzeci dzień, 01 lutego i kolejne atrakcje. Tym razem autobusem dotarliśmy do kina HELIOS. Tam już czekał na nas film „Sing”. Wszyscy uczestnicy mieli wspaniałą zabawę. Kolejną niespodzianką był obiad w postaci gigantycznych hamburgerów przygotowanych przez panie z kuchni w naszej szkole.

Szkoda, że to już czwarty dzień – 02 lutego. Tym razem nie musieliśmy daleko chodzić, gdyż główną atrakcją był pobyt w klubie NEST. Tam przez dwie godziny ćwiczyliśmy swoje umiejętności gry w kręgle. Po tym wysiłku wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad. 

To już ostatni dzień ferii. W piątek 03 lutego udaliśmy się na basen. Mieliśmy zapewnioną wspaniałą zabawę na obiekcie GOSiR-u. Aż żal, że trzeba było wracać do szkoły. Tam czekały na nas pyszne naleśniki. Po obiedzie uczestnicy otrzymali drobne upominki, aby pamiętały o naszych feriach. W tym miejscu olbrzymie słowa uznania należą się organizatorkom ferii oraz p. Urszuli Padiasek  która dbałą o bezpieczeństwo medyczne uczniów oraz p. Pawłowi Trygalskiemu który codziennie był z nami . Praktycznie większość uczestników nie może się doczekać następnych ferii – żałowali zwłaszcza uczniowie klas trzecich.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane