Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 13 lutego 2017 18:19

Spółka przeprasza za incydent

 
Spółka przeprasza za incydent zdjęcie nadesłane

W odpowiedzi na nasz artykuł, dotyczących spalania odpadów w jednym z budynków spółek miejskich, otrzymaliśmy oświadczenie zarządu firmy Urbis.

Jest to efekt ubiegłotygodniowej publikacji, która pojawiła się na portalu - Odpady w piecu spółki, a dym dla mieszkańców. Mimo iż już wtedy pojawiły się wyjaśnienia całej sytuacji, jeden z mieszkańców po umieszczeniu artykułu skontaktował się z nami twierdząc iż z komina budynku przy ul. Fabrycznej wciąż wydobywa się ciemny dym. W poniedziałek 13 lutego przesłała do naszej redakcji oświadczenie z przeprosinami za ww. zdarzenie.

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do publikacji medialnych, dotyczących spalania odpadów w budynkach Urbis Sp. z o.o., pragniemy poinformować, iż źródłem czarnego dymu unoszącego się nad budynkami przy ulicy Fabrycznej 7 jest spalanie atestowanej mieszanki węglowo-miałowej, celem ogrzania budynków, znajdujących się pod wspomnianym adresem. Użycie elementów mebli pokrytych laminatem miało charakter incydentalny. Pracownik został pouczony o zaprzestaniu tego procederu, i co potwierdzają późniejsze kontrole Straży Miejskiej, sytuacja ta nie powtórzyła się.

Źródło niskiej emisji zostanie zlikwidowane niezwłocznie po podłączeniu do sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Z wyrazami szacunku 
Zarząd Urbis Sp. z o.o.

7 komentarzy