czwartek, 16 lutego 2017 10:22

Jakość powietrza cały czas jest niska - informuje Inspektorat

 
Jakość powietrza cały czas jest niska - informuje Inspektorat archiwum redakcji

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, ponownie informuje mieszkańców o złym stanie powietrza, jaki został odnotowany w czwartek 16 lutego.

WIOŚ zawiadamia, że ze względu na bardzo złą jakość powietrza w województwie wielkopolskim w dniu dzisiejszym (tj. 16 lutego 2017 roku) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać spędzania czasu na zewnątrz; odradza się uprawianie aktywności na otwartej przestrzeni (bieganie, jazda na rowerze).

12 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 22 lutego 2017 04:57 napisane przez rowerzysta

  Ja ostatnio widziałem jak straż miejska jeździła po parku przy ul Roosevelta przy Warce. Pewnie za chwilę, ktoś napisze, że mieli interwencje...Żeby straż miejska mogła wlepiać mandaty jest potrzebne udowodnienie winy. Jeżeli dany lokator czy przedsiębiorca nie wpuści straży, nie przyzna się do winy lub straż w inny sposób nie udowodni winy to mandatu nie będzie. A mandaty za to przewinienie powinny być wysokie.

 • Link do komentarza Eryk wtorek, 21 lutego 2017 21:46 napisane przez Eryk

  Poznań - Bezpłatna komunikacja miejska w dni ze smogiem

 • Link do komentarza jk poniedziałek, 20 lutego 2017 19:25 napisane przez jk

  Smog w zimie, jaki jest - każdy krakowianin widział. Ale ten w lecie wcale nie jest mniejszy. Winne są spaliny i to, że wszędzie chcemy dojechać autem.

  Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3492569,krakow-smog-przez-caly-rok-czym-dusimy-sie-w-lecie,id,t.html

 • Link do komentarza panie to z biedy piątek, 17 lutego 2017 12:49 napisane przez panie to z biedy

  bo gdyby ludzie zarabiali tyle co w tej straży miejskiej i magistracie to by nie palili w piecach byle czym

 • Link do komentarza karolina piątek, 17 lutego 2017 09:21 napisane przez karolina

  I co teraz? Wszyscy umrą!

 • Link do komentarza Amelia piątek, 17 lutego 2017 09:10 napisane przez Amelia

  Problem smogu jest wysoce wielopoziomowy, nie tylko tyczy się zwykłego Kowalskiego, ale także przedsiębiorstw, komunikacji.... Zacznijmy od tego że na rynku jest dostępny niskiej jakości węgiel - po czemu w takim razie państwo nie zabroni sprzedaży tego węgla?! Zwykłemu Kowalskiemu też państwo powinno pomóc np. dając dopłaty na piec gazowy. Powinny być kontrole nie tylko zwykłych obywateli ale przedsiębiorstw, które podczas produkcji zużywają mnóstwo zasobów energetycznych i także powinna być kontrola, co dzieje się z odpadami powstałymi w procesie produkcji.
  Pomysł z darmową komunikacją jest świetny - kiedyś nie było tyle środków komunikacji co teraz....

 • Link do komentarza Marek czwartek, 16 lutego 2017 18:08 napisane przez Marek

  Gdyby była darmowa komunikacja to by nie było takiego ścisku samochodów na mieście , mniej spalin i więcej wolnego miejsca. Widziałem takie coś w Żorach, super sprawa i ludzie zadowoleni. W Krakowie też wprowadzają darmową komunikację w dni kiedy powietrze jest mocno zanieczyszczone. U nas w centrum po południu to same spaliny z samochodów . Ale kogo to obchodzi.

 • Link do komentarza Endrju czwartek, 16 lutego 2017 16:51 napisane przez Endrju

  Darmowa komunikacja nic nie da, bo smog powstaje w 90% w piecach. Ci co jeżdżą samochodami i tak z niej nie skorzystają, bo autobusy nie wszędzie jeżdżą. Poza tym ludzie są przyzwyczajeni do wygody. Zakładając, że żaden samochód nie wyjechalby na ulicę, to smog zmniejszy się o około 5-10%, a więc prawie wcale.

 • Link do komentarza oop czwartek, 16 lutego 2017 15:58 napisane przez oop

  Asiek , może podają te info żebyśmy później nie mogli mieć pretensji jak się potrujemy że nas o tym nie informowali ?

 • Link do komentarza Asiek czwartek, 16 lutego 2017 15:12 napisane przez Asiek

  W jakim celu wlasciwie podawane sa tego typu informacje? Nadal nie dzieje sie nic co mialoby na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. W ostatnim czasie widzialam panow ze strazy miejskiej spacerujacych spokojnie w okolicach ulicy Wierzbiczanskiej i co ... nie zauwazyli nawet ,,wesolego`` dymu wydostajacego sie z kilku domow na ich trasie spacerowej. Moze mysleli , ze ten bialy dym to znak, ze wybrano papieza ...

 • Link do komentarza z kawiar czwartek, 16 lutego 2017 11:28 napisane przez z kawiar

  dymiącym polecam poczytac i wykonac http://www.czysteogrzewanie.pl polecam bo warto !!

 • Link do komentarza Szymon czwartek, 16 lutego 2017 10:39 napisane przez Szymon

  i darmowej komunikacji brak....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane