czwartek, 16 lutego 2017 14:01

Rusza proces psich oprawców

 
Rusza proces psich oprawców archiwum redakcji

W przyszłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie ruszy proces przeciwko Krzysztofowi L. I Janowi J., którzy są oskarżenie o zabicie psów ze szczególnym okrucieństwem.

Jest to kontynuacja sprawy z grudnia 2015 roku, kiedy to na terenie Kłecka, o której szeroko pisaliśmy kilkukrotnie na łamach naszego portalu (m.in. Psy zostały zabite na zlecenie?). Przypomnijmy iż dwa psy zostały zamordowane tępym narzędziem i porzucone w rejonie ul. Ustronie we wspomnianej miejscowości.

W przyszłym tygodniu rusza proces przeciwko podejrzanym o dokonanie tego czynu - Krzysztofowi L. i Janowi J., którzy są oskarżeni o zabicie 4 grudnia 2015 roku ze szczególnym okrucieństwem dwóch psów rasy mieszanej (art. 35 ust. 1 i 2 Ustawy z 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt.). Przeciwko mężczyznom wystąpił oskarżyciel posiłkowy TOZ Kłecko, który reprezentuje mecenas Mateusz Łątkowski. Znany jest on w Polsce z powodu swego szczególnego zaangażowania w sprawy braci mniejszych i dlatego często nazywany jest "Adwokatem zwierząt".

11 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkanka piątek, 17 lutego 2017 12:51 napisane przez mieszkanka

  Co za ludzie.... Nikogo nie interesuje kto w co wierzy i nikt nie ma prawa narzucać demokratycznej większości, jako czynnik wiary czy niewiary.
  Temat poza tym jest zupełnie inny. Nie można dopuścić, aby kolejni oprawcy wychodzili na wolność, zwłaszcza, że ta dwójka nie ma dobrej opinii. Powinno dostać karę bezwzględnego więzienia i swój bestialski czyn powinni odpracowywać przy ciężkich robotach. Takie coś na nic innego ni zasługuje. Też jestem za tym, abyśmy stawili się na rozprawie i pokazali, że ta sprawa jak wiele innych w Polsce nie może tym bestiom ujść na sucho!!!

 • Link do komentarza Renata piątek, 17 lutego 2017 09:17 napisane przez Renata

  @angel - dlatego, że Polska to wolny kraj, to Ty nikomu ateizmu narzucać nie będziesz. A skoro jest demokracja, a w demokracji większość decyduje zawsze w imieniu wszystkich, to w katolickim kraju odwołanie do Boga jest jak najbardziej zasadne. Popieram wpis tiritomby.

 • Link do komentarza Angel piątek, 17 lutego 2017 07:27 napisane przez Angel

  @tiritomba opanuj się dziewczyno ? Człowieku, to jest Polska wolny kraj i mi Boga narzucać nie będziesz !

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 17 lutego 2017 01:17 napisane przez czytelnik

  Wszyscy co piszą komentarze zamiast przed kompem powinni iść na rozprawę. Sprawy karne odbywają się przy drzwiach otwartych dlatego warto tyłki podnieść i iść !!!!

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 16 lutego 2017 23:09 napisane przez czytelnik

  @ Gnieźnianin - masz rację, to bestialstwo, takie samo, jak np. porzucenie własnych dzieci.

 • Link do komentarza Gnieznianin czwartek, 16 lutego 2017 22:19 napisane przez Gnieznianin

  Kara i tak bedzie za niska. Mi sie to w glowie nie miesci jak mozna byc takim bez mozgiem.

 • Link do komentarza bzyk czwartek, 16 lutego 2017 21:23 napisane przez bzyk

  dla takich powinno się przywrócić więzienia takie , jakie były w czasach zaboru pruskiego, a nie ciepłe, suche i z nie byle jakim jedzeniem.

 • Link do komentarza tiritomba czwartek, 16 lutego 2017 19:35 napisane przez tiritomba

  @ Angel - jaka karma? Ty się opanuj dziewczyno, jesteś w Polsce, w kraju katolickim. Tu jest Bóg, a nie żadna karma. A złoczyńców na ziemi osądzi sąd.

 • Link do komentarza zainteresowana również czwartek, 16 lutego 2017 17:14 napisane przez zainteresowana również

  Najwyższą karę - nie ciepłą celę i darmowy wikt i opierunek, ale spędzenie choćby zimy na schroniskowym wybiegu, w rozpadającej się budzie, a potem conajmniej roku spędzonego na ciężkiej pracy w brudzie i grudzie, w smrodzie i chłodzie i wpłata znacznej sumy na lokalną organizację prozwierzęcą. Życia psom nie wróci, ale może rozumu by nauczyło.

 • Link do komentarza Angel czwartek, 16 lutego 2017 16:37 napisane przez Angel

  Ja będę pamiętała do końca życia co zrobili ci mordercy !!! Karma wraca.... Wróci i do nich....

 • Link do komentarza zainteresowana czwartek, 16 lutego 2017 14:48 napisane przez zainteresowana

  Już myślałam, że wszyscy zapomnieli o tej tragedii....

  Oprawcy powinni dostać jak najwyższą karę!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS