piątek, 17 lutego 2017 18:15

Forum Rolnicze dla dwóch powiatów

 
Forum Rolnicze dla dwóch powiatów fot. Magdalena Wardęcka

W Witowie w piątek 24 lutego w Centrum Kultury im. K. Szkudlarka odbędzie się Forum Rolnicze Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego.

Podczas forum poruszonych zostanie kilka istotnych tematów takich jak: zagrożenie ptasią grypą, działania z zakresu bioasekuracji, zadania uruchamiane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu ANR, działania podejmowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Rynku Rolnego, produkty bankowe i ubezpieczeniowe w otoczeniu rolnictwa, bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania rolnictwa oraz innych ważnych dla rolników zagadnień, czy promocja produkcji żywności.

- Jest to platforma spotkania praktyków, z tymi co maja realizować zadania ustawowe. Rolnik jest zapracowany, niekiedy na takich oficjalnych spotkaniach nie zdana pytania, ale potem w takich kuluarowych spotkaniach, gdzie te problemy na przykładzie jednego rolnika można omówić, to wówczas rozwijają się dyskusje – mówił Zbigniew Stajkowski, Przewodniczący Gnieźnieńskiej Rady Powiatowej Izby Rolniczej.

Organizatorzy Forum Rolniczego Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego podkreślają, że wiodącym tematem będzie zagospodarowanie gruntów i zapotrzebowanie na nie, a także problem zagrożenia ptasią grypą. - Jest to poważny temat i bieżący. Musimy wiedzę na ten temat rozszerzyć, bo to dotyczy wszystkich rolniczych. Jest to problem gospodarczy, zwłaszcza, że Polska jest drugim producentem drobiu w Europie. Ptasia grypa wiąże się z ogromnymi stratami materialnymi – dodał.

Jubileuszowe, bo dziesiąte Forum Rolnicze Powiatów Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego odbędzie się w Centrum Kultury im. K. Szkudlarka przy ul. Jana Pawła II 3 w Witkowie o godzinie 10:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane

GPS