Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

wtorek, 19 lutego 2019 15:41

Zatrzymanie w centrum miasta

W południe w centrum Gniezna dokonano zatrzymania dwóch mężczyzn. W akcji wzięli udział policjanci z miejscowej komendy.

W murach „Czytelni na piętrze”, działającej w I Liceum Ogólnokształcącym, odbył się wernisaż najlepszych zdjęć, które zdobyły uznanie jury ubiegłorocznego konkursu fotograficznego Moja Wielkopolska 2018.

wtorek, 19 lutego 2019 12:42

Miał 2,8 promila i spowodował kolizję

57-letni mieszkaniec gminy Gniezno, będąc w stanie nietrzeźwości, nie opanował samochodu i uderzył w słup trakcyjny. Teraz stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 15 lutego około 16:00 na ul. Skrajnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Honda, 57-letni mieszkaniec gminy Gniezno na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na znajdujący się po drugiej stronie drogi nasyp kolejowy, gdzie uderzył czołowo w słup trakcji kolejowej. 

Już na miejscu tego zdarzenia świadek pomagający kierującemu wyczuł od niego woń alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Wynik to 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 57-latek za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

źródło: KPP Gniezno

W miniony poniedziałek doszło do wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym potrącił rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala.

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę, którym był 18-latek.

Przez dwa ostatnie dni minionego tygodnia policjanci przeprowadzili po raz kolejny działania z zakresu kontroli prędkości kierowców. Wynik nadal nie napawa optymizmem.

poniedziałek, 18 lutego 2019 17:09

Trzecie miejsce policjantów z Gniezna

We Wrześni odbyły się zmagania służb mundurowych w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Gniezno reprezentowali policjanci z tutejszej komendy.

poniedziałek, 18 lutego 2019 15:34

Rozpoczęła się likwidacja dzikiego składowiska

Rozpoczęła się akcja wywożenia odpadów zgromadzonych na terenie dawnego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego tuż za granicą Gniezna.

poniedziałek, 18 lutego 2019 13:00

Zatrzymano poszukiwanego dwoma listami gończymi

Policjanci z Gniezna zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 35-latek był poszukiwany 2 listami gończymi, za przestępstwa narkotykowe.

poniedziałek, 18 lutego 2019 00:00

ś.p. Marian Ciesielski

  

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 lutego zasnął w Bogu opatrzony Sakramentami świętymi Marian Ciesielski...

Strona 1 z 411
Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane