Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

Co dziesiąty nauczyciel placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński, otrzymał w tym roku nagrodę przyznaną przez samorząd.

wtorek, 17 października 2017 12:55

Amazonki przypominały o profilaktyce raka piersi

Po raz jedenasty gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek włączyło się w Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, organizując marsz różowej wstążki. 

W najbliższy czwartek odbędzie się pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie w ramach „Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych", które Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie współorganizuje z Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Tym razem poprowadzi je Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego. Spotkanie odbędzie się na dworcu PKP w Gnieźnie!

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się organizacji imprez masowych na terenie Gniezna w ostatnich latach. Instytucja wykryła zaniechania, które w jej opinii nie sprzyjały zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa na ww. wydarzeniach.

poniedziałek, 16 października 2017 18:10

ZSP nr 2 uczcił swojego patrona

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 po raz jedenasty obchodził Dzień Patrona, którym jest papież Jan Paweł II. Postać świętego przypomniano w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 

poniedziałek, 16 października 2017 15:33

Przewoził w samochodzie pół kilograma amfetaminy

Policjanci z Poznania i Gniezna, realizując wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn: 30-letniego mieszkańca Trzemeszna i 31-letniego mieszkańca Rogoźna. 

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego wraz z przedstawicielami innych gnieźnieńskich szkół oraz służb, po raz kolejny wzięli udział w akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

poniedziałek, 16 października 2017 11:47

Pijany kierowca autobusu wpadł przy kontroli prędkości

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który przewoził 7 pasażerów.

poniedziałek, 16 października 2017 12:45

Wyjątkowy koncert w hołdzie ważnym postaciom Kościoła

W niedzielne popołudnie w murach kościoła pw. św. Wawrzyńca odbył się koncert, który poświęcony był postaciom św. Jana Pawła II oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

poniedziałek, 16 października 2017 10:21

Traviata na trzecim Króleskim Salonie Sztuki

W niedzielne popołudnie gnieźnianie mogli wysłuchać najpiękniejsze kobiece arie, pochodzące z XIX-wiecznych oper. Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych słuchaczy.

Strona 1 z 636

Ostatnio dodane