Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

Przedstawiamy galerię zdjęć z niedzielnego spotkania czerwono-czarnych z gośćmi z Wybrzeża. Mecz z Gdańskiem gnieźnianie wygrali 46:44.

niedziela, 27 maja 2018 13:51

Parowozownia wybrzmiała muzyką

W ramach tegorocznych Dni Pary na obrotnicy gnieźnieńskiej lokomotywowni odbył się koncert w wykonaniu dwóch zespołów - Kapeli Karpati oraz Manufaktura Dixie Band.

Dziś mija 199 rocznica wielkiego pożaru, który strawił znaczną część Gniezna. Co więcej, temu wydarzeniu nasze miasto powinno sporo zawdzięczać.

We wspólną wędrówkę gnieźnieńskim szlakiem 100 lat niepodległej Polski wybrali się uczestnicy sobotniego zwiedzania „Gniezno by night”.

niedziela, 27 maja 2018 09:45

XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana

Na ulicach Niechanowa odbyła się kolejna edycja Biegu Niechana. Łącznie w imprezie biegowej udział wzięło 550 uczestników w tym dzieci i młodzież z 20 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

sobota, 26 maja 2018 00:00

śp. Waldemar Beling

  

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 maja 2018 roku zasnął w Bogu opatrzony Sakramentami świętymi Waldemar Beling...

sobota, 26 maja 2018 23:18

Czołowe zderzenie na ul. Dalkoskiej

W sobotni, późny wieczór, na tytułowej ulicy doszło do silnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

sobota, 26 maja 2018 20:00

Wyjątkowy koncert na Dzień Matki

W sobotni wieczór, przy okazji obchodzonego Dnia Matki, przed gnieźnianami wystąpił Toccoa Falls College. W repertuarze zagościły liczne utwory o charakterze religijnym.

sobota, 26 maja 2018 13:45

Trwają Dni Pary

W Parowozowni Gniezno na zwiedzających czekają w ten weekend różne atrakcje, a program wydarzenia trwa do późnego wieczora.

W sobotni ranek z Rynku wystartował rajd rowerowy, organizowany przez gnieźnieńskich bibliotekarzy. Przed uczestnikami trasa o długości około 65 kilometrów.

Staje się już pewną tradycją, że raz w roku pracownicy gnieźnieńskich bibliotek dosłownie „wyjeżdżają” z inicjatywą wspólnej wyprawy rowerowej. Za każdym też razem uczestnicy jadą nie tylko z ideą promowania czytelnictwa, ale przede wszystkim dla celów krajoznawczych, by poznawać uroki powiatu gnieźnieńskiego. Jest to też okazja do integracji, zwłaszcza iż w wyjeździe uczestniczą też dzieci z rodzicami.

W sobotę 26 maja w drogę wyruszyło kilkudziesięciu uczestników. Do tej pory „Odjazdowy Bibliotekarz” odwiedził m.in. Skorzęcin oraz Trzemeszno, a w tym roku celem wyjazdu cyklistów jest Powidz. Na drogę zostali oni zaopatrzeni w „niezbędniki”, w których znalazł się poczęstunek oraz różne gadżety. 

 

Strona 1 z 783

Ostatnio dodane

GPS