Jesteś tutaj:Blogi "Winna" obrony dzieci nienarodzonych
czwartek, 07 września 2017 13:26

"Winna" obrony dzieci nienarodzonych

  Dobra Dusza

Do 12 września można podpisać list, który może złagodzić wymiar kary dla Mary Wagner. List z inicjatywy autorów kampanii Popierajmy.pl trafi do sędziego Libmana, który chce się przekonać o poparciu społecznym dla obrończyni życia. Jeśli podzielasz jej pogląd, bez zastanowienia powinieneś taki list podpisać.

Czasami wydaje się, że broniąc ludzkie życie narażeni jesteśmy na społeczne odizolowanie. Wyobcowany obrońca niewinnej jeszcze istoty usuwa się z pola widzenia wymownych spojrzeń. Cisza, w którą zapada zakłócają wyrzuty sumienia, że za mało robi, by ochronić kolejne dziecko przed zabiciem. Ta cisza nie towarzyszy Mary Wagner, która od lat uparcie występuje w obronie dzieci poczętych. Cierpliwie wyczekuje na matki zdecydowane usunąć swoje dzieci przed wielką „fabryką śmierci” w Kanadzie. Namawia je przed wejściem, by tego nie robiły. Sąd w Toronto uznał tę kobietę za winną zarzutów m.in. utrudniania działalności gospodarczej, której grozi 1,5 roku więzienia.

Wielu współczesnych myślicieli szuka usprawiedliwienia dla aborcji. Ich egoizm dopuszcza się łamania prawa naturalnego - prawa do życia i decydowania o sobie każdemu człowiekowi. Kobieta-matka w mniemaniu niektórych ma większe znaczenie od dziecka, które ma urodzić. Konflikt teoretyków błędnie pojmujących prawo naturalne i moralność społeczną przyczyniają się do nieustannej walki o życie, przeżycie i trwanie człowieka tu na ziemi.

Oczywiście teoria aborcji ma swoje historyczne ugruntowanie i podlega ewolucji pod wpływem wiedzy o rzeczach, które jej dotyczą. Pewne środowiska z uporem lansują wersje sprzeczne z współczesną naukową teorią próbując dowieść, że od momentu poczęcia nie jest to osoba ludzka. Na rzeczowe wyjaśnienia próżno nam czekać, gdyż fenomen tych środowisk polega głównie na złości, krzykach i okropnych inwektywach wobec obrońców życia. Dzisiejsi genetycy mówią jednak wyraźnie: poczęte dziecko jest od pierwszych chwil istotą ludzką. I nawet nie stosując argumentów katolickich wszyscy zgodzimy się, że jesteśmy równi (różnie doskonali) oraz każdy z nas jest człowiekiem (mniej lub bardziej cnotliwym, pięknym, ambitnym itd.). Nikt jednak nie jest mniej lub bardziej człowiekiem, dlatego krzywda wyrządzana sobie wzajemnie stanowi o słabości naszego człowieczeństwa. Słabością dzisiaj jest niechciane dziecko, które zaraz po swym urodzeniu zmusza do tego, by je kochano (w myśl św.Augustyna).

http://popierajmy.pl/wspieramy-mary-wagner-wyslij-list-ktory-pomoze-jej-w-sadowej-walce

9 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 13 września 2017 10:15 napisane przez Gnieźnianin

  Do Bogdan Popisujesz się głupim pojmowaniem życia społecznego cenzurując mój komentarz, zabraniając mi wspólnotę myśli z innymi komentatorami a pogląd prze zemnie wyrażony jest mojego autorstwa bez przepisywania z innych stron internetu, a twój komentarz można poczytać jako inwektywa a nie merytoryczną wartość dyskusji. I zalecam Tobie głęboką refleksje nad swoją niezłomnością ideową.

 • Link do komentarza Bogdan środa, 13 września 2017 09:16 napisane przez Bogdan

  Niech Gnieźnianin nie przepisuje cudzych mądrości z innych stron internetu, bo każdy zainteresowany może je sobie sam znaleźć, jeżeli ma taką potrzebę. I proszę nie pisać o nachalnym dyktacie obrońców życia poczętego, bo jest akurat odwrotnie. Najgłośniej słychać właśnie tych, co są za zabijaniem bezbronnego życia. Życia dziecka rozwijającego się w miejscu, w którym powinno być najbezpieczniejsze pod słońcem.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 12 września 2017 10:14 napisane przez Gnieźnianin

  Najważniejszym aspektem dylematu aborcyjnego jest ważenie wartości życia rodzicielki i potomka. W okresie prenatalnym z uwagi na nierozdzielność fizjologiczną nikt bardziej jest kompetentny o trwaniu życia poczętego jak sama rodzicielka, a wagę moralną tego aktu w pełni musi nieść sama. Nachalny dyktat obrońców życia poczętego nierespektujący szerokiego spektrum dylematu jest równie negatywne dla życia społecznego jak ignorancja życia poczętego dla jego trwania.

 • Link do komentarza mjj poniedziałek, 11 września 2017 18:56 napisane przez mjj

  Przemądrzałym męźczyznom, którzy popisują się na tym forum powiadam, że zło jest złem i nie ma mniejszego czy większego zła. Po prostu zło jest ze swej natury złem i nie potrzeba być wcale katolikiem, by wiedzieć, że aborcja to nic innego, jak mord na niewinnej ŹYWEJ istocie ludzkiej. A jeżeli panowie nadal nie wierzą, to chętnie požyczę im film dokumentalny, który nawet mało rozgarniętym przemówi do rozsądku.

 • Link do komentarza kibolo sobota, 09 września 2017 21:06 napisane przez kibolo

  Sam rodzaj męski w sprawie.Aż dziw bierze.Wychodzi na to że tylko mężczyźni mają sumienie.Chazan to dla mężczyzn wzór.

 • Link do komentarza Tadeusz sobota, 09 września 2017 06:44 napisane przez Tadeusz

  A jakieś idiotki na gnieźnieńskim rynku protestowało w imię rzekomego braku wolności kobiet. Biedne zakompleksione istoty.

 • Link do komentarza Toniczek85 piątek, 08 września 2017 08:24 napisane przez Toniczek85

  Niestety drogi Anubisie dla wielu ludzi jest to nie tyle dylemat moralny co strach przed wiecznym potepieniem, bo ich szatany kuszą.

 • Link do komentarza Anubis czwartek, 07 września 2017 20:55 napisane przez Anubis

  Aborcja jest złem. Problem w tym, że ŻADNE stwierdzenie tego typu - a więc jednoznacznie przyznające rację jakiemuś poglądowi, nie zasługuje na jedynie uprawnione. Mnie osobiście najbardziej odrzuca użyte w komentowanym tekście pojęcie "działalności gospodarczej" w odniesieniu - jak rozumiem, do zysków z uprawiania tego procederu. Reasumując, aborcja jest uprawniona w pewnych szczególnych przypadkach uznanych przez człowieka poczciwego, za mniejsze zło. Pozytywnym przykładem takiego stanowiska jest nasz "kompromis aborcyjny", reszta jest kwestią sumienia każdego, kto taką decyzję podejmuje.

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 07 września 2017 18:13 napisane przez Stefan

  Podpisane i wysłane do znajomych. Aborcja to morderstwo. Aborcja to wygodnictwo. Aborcja to oznaka słabości. Aborcja to zło, po którym szatan zawsze się cieszy a człowiek płacze (prędzej czy później). Poza tym jaka to wolność gdy prawdziwie odważna osoba po prostu mówi o tym i pokojowo stara się odwieść od tego zła kobiety, a jest za to karana. Niech świat zajmie się piętnowaniem i karaniem za zło a nie za dobro.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane