Jesteś tutaj:Blogi Chór (pod banderą) czarownic
środa, 13 września 2017 15:30

Chór (pod banderą) czarownic

  Dobra Dusza

W miniony weekend pewna  grupa spragnionych wrażeń kobiet z całej Polski miała okazję się wzajemnie wspierać słowem i czynem na zorganizowanym tym razem w Poznaniu IX Kongresie Kobiet. Feministyczny klimat unosił się nad uśmiechniętymi twarzami szukającymi wzajemnego wsparcia, a obecność wielu już przebrzmiałych politycznych postaci wcale nie podniosła rangi tej imprezy. Bo czymże jest zjazd niespełnionych i nieustannie szukających szczęścia w swoim życiu kobiet, które podpisują się m.in. pod występem…prawdziwych czarownic.

Nie mogło zabraknąć, obok naciąganych wynurzeń, wyimaginowanych kobiecych problemów, przesadzonych historii z życia wziętych, występu niejakiego Chóru nomen omen Czarownic. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że: „Czarownica to osoba, w niektórych wierzeniach ludowych kobieta, zajmująca się czarną magią, kojarzona z siłami nieczystymi – często z szatanem.” A ten przecież tylko czeka w swej magicznej otchłani na swoje ofiary.

To niezwykle mało ambitne i pozbawione intelektualnego charakteru spotkanie promowane było przez MOK w Gnieźnie, który jak się okazuje sprzyja współczesnemu antykobiecemu feminizmowi. W kilku słowach pewna indywidualność naukowa wysila się przed kamerą na wypowiedź o wyjątkowości kongresu i jego celowości, oczywiście nie wspominając o błędach feminizmu tak dzisiaj widocznych. A wystarczy odsłonić trzy słabości tego nurtu, żeby stwierdzić iż upadek kobiecości mamy na wyciągnięciu ręki:

1) ignoruje specyfikę kobiecej natury

2) wynaturza kobietę, wywyższając ją i wmawiając jej stopniowo naturę męską

3) kobiecy upór i pycha odrzucają własne kobiece szczęście

Panie występujące na scenie doskonale zdawały sobie sprawę komu służą i po co tam są. Widownia zachłyśnięta ekstrawagancją występu odpowiedziała pozytywnie w swej postępującej nieświadomości. Krzywe spojrzenie na mężczyzn stało się wspólnym elementem oczarowanej kobiecej publiczności.  Uparte dążenie do wyzwolenia się  z uzależniania od mężczyzn prowadzi je do utraty piękna kobiecości, które można zauważyć  już powoli na ulicach  polskich miast.

I żeby nie zakończyć tak smutno i rzewnie: kobiecość to na pewno nie egoizm, ani złość wymieszana z gniewem, nienawiść i brak miłości. Jednak upragniona emancypacja i wymarzone równouprawnienie są samookaleczeniem współczesnej kobiecości, które prowadzą do zguby i oddalającego się kobiecego ego, które w świecie okrucieństwa i wojny nie poradzi sobie bez prawdziwych mężczyzn, których mimo feministycznego buntu jest wokół tak naprawdę wielu. 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 18 września 2017 15:17 napisane przez Gnieźnianin

  Różnorodność przejawów życia w Polsce i na Świecie jest wielka a retoryką warcholską i irracjonalną zgodnego współżycia społecznego się nie zbuduje.

 • Link do komentarza panowie z klasą poniedziałek, 18 września 2017 09:01 napisane przez panowie z klasą

  Može "Gnieźnianin" w swoim otoczeniu ma takie babskie karykatury, to gratulacje za gust. Natomiast my obracamy się w towarzystwie pań normalnych, które zasługują na miano kobiet stworzonych na obraz i podobieństwo Stwórcy, które nie są tak wulgarne, jak Pana idolki.

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 18 września 2017 06:31 napisane przez Gnieźnianin

  Antyfeminiści może jeszcze jak w Średniowieczu zechcecie te "baby i czarownice jak rodem z piekła" palić na stosach aby święty ród ludzki z nich oczyścić ?

 • Link do komentarza drwal niedziela, 17 września 2017 20:27 napisane przez drwal

  ktoś kiedyś dzielił kobiety na piękne i zdolne oraz na ..... feministki.... ten chór z piekła rodem /niestety odsłuchałam ten mało artystyczny występ/, który ośmielił się występować w imieniu podobno kobiet, składał się z samych .... feministek, i to pozbawionych jakichkolwiek zdolności artystycznych....

 • Link do komentarza Xavier sobota, 16 września 2017 22:12 napisane przez Xavier

  Chór czarownic wystąpił podczas tego sabatu i nie będę podawał linku do strony ze zdjęciami, by nie było kryptoreklamy, ale możecie kochani czytelnicy tego portalu wiedzieć, że te baby ( nazywające się czasami nawet także szmatami!) wyglądały obrzydliwie, odrażająco, rozpustnie. Na scenie występują w halkach, nienaturalnie wymalowane, wręcz odpychające. To jest jak widać ideał tej grupy ludzi.

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 14 września 2017 19:21 napisane przez Gnieźnianin

  A najlepiej obrazuje mentalność poniższych komentatorów treść ilustracji tego artykułu, bajeczna terminologia realnej rzeczywistości.

 • Link do komentarza Anubis czwartek, 14 września 2017 13:37 napisane przez Anubis

  Szanowna Pani "mirabelo". Ja uważam wszystkie kobiety za najlepsze dzieło Pana Boga nawet wtedy, gdy któraś palnie jakąś bzdurę, bo to zdarza się każdemu. Rzecz w tym, aby nie wygłaszać żadnych bzdur uroczyście. Najbardziej zaś brzydzą mnie mężczyźni, którzy robią za kobiety w sensie dosłownym (pewnie jednak nie w celu reprodukcyjnym) a tak ogólnie, to wzięli też oni udział w kongresie, nomen omen kobiet właśnie.

 • Link do komentarza mirabela czwartek, 14 września 2017 11:50 napisane przez mirabela

  Panie Anubis, te panie naprawdę same nie wiedzą o co walczą. Ich nerwicowa postawa wynika najczęściej z faktu, że nie są kochane, że ich mężczyźni nie spełnili ich oczekiwań, że według nich sa one niedoceniane tylko ze względu na płeć, a nie np. z powodu głupoty, którą szerzą itd. Nad takimi to tylko z politowaniem pokiwać głową. Bo przecież zgodzi się pan ze mną, ze na ogół panie są w swej większości normalne, dające się kochać, są doceniane i jeżeli są mądre i wykształcone to nie płeć determinuje osiąganie stanowisk zarówno zawodowych jak i społecznych. Najlepszym dowodem są takie panie, jak Margaret Thacher, Beata Szydło i wiele innych. Dodam jeszcze, że na świecie przeciętnie 22 proc. przedstawicielek płci pięknej zajmuje wysokie kierownicze stanowiska w firmach. W Polsce pod tym względem jest znacznie lepiej, ponieważ ten odsetek wynosi 37 proc. a trzeba jeszcze dodać, ze wiele pań nie ma nawet zamiaru poddawać się presjom zawodowym stawiając na pierwszym miejscu rodzenie i wychowanie dzieci. Zatem naprawdę panie z tego kabaretowego zjazdu zanim coś kolejny raz palną, niech włączą myślenie, o ile takowe posiadają.

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 14 września 2017 11:03 napisane przez Stefan12

  "Mężczyzna twój wróg!" - przewodnia idea feminizmu.

 • Link do komentarza Anubis czwartek, 14 września 2017 10:23 napisane przez Anubis

  Jako mężczyzna, nie do końca rozumiem kobiecą psychikę. Jak zgromadzone tam panie mogą protestować przeciwko "ograniczaniu ich praw reprodukcyjnych", nie żyjemy przecież w Chinach a tutaj tendencja jest wręcz odwrotna. Prawo do aborcji na żądanie, czego domagają się feministki, jest przecież czymś diametralnie odmiennym, więc o co chodzi?

 • Link do komentarza Jerzy środa, 13 września 2017 23:53 napisane przez Jerzy

  Niektóre synonimy dla wyrazu czarownica: wiedźma, babsztyl, bździągwa, raszpla, szantrapa, ropucha, larwa, makolągwa i wiele wiele innych (ze strony internetowej synonimów.) Zatem gratulacje dla uczestniczek tej babskiej masówki.

 • Link do komentarza dama środa, 13 września 2017 22:31 napisane przez dama

  Popieram seniora. Ten babski sabat czarownic w Poznaniu, w którym uczestniczyły byłe prezydentowe oprócz Wałęsowej, która nadesłała list gratulacyjny świadczy tylko o mizerii tej grupy kobiet. A ludzie proszę pani profesor dzielą się na mądrych i głupich, a nie na kobiety i mężczyzn. I nie płeć decyduje o życiowej dojrzałości, inteligencji, roztropności. Tylko bardzo zakompleksione kobiety muszą urządzać takie manifestacyjne spędy, by w ten sposób pokazać światu, że istnieją. Bo inaczej nikt by na nie nawet nie zwrócił uwagi.

 • Link do komentarza senior środa, 13 września 2017 19:34 napisane przez senior

  Jeżeli to prawda ( nie oglądam telewizji), że pani, rzekomo naukowiec zachęcała do udziału w tym poznańskim spektaklu to znaczy tylko jedno. Że wyższym uczelniom potrzebna jest natychmiastowa reforma. Taka jak w sądach i innych instytucjach utrzymywanych przez państwo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane