Jesteś tutaj:Blogi Jak król Mieszko I kazał NSZ z gestapo współpracować
piątek, 23 lutego 2018 07:38

Jak król Mieszko I kazał NSZ z gestapo współpracować

  mn

I mamy kolejną gwiazdę gnieźnieńskiego intelektu. Znawczynię historii oraz specjalistkę od stosunków międzynarodowych. Szczera aż do bólu i bezpośrednia w każdej kwestii. Jej najsilniejszą stroną, jak się okazuje jest odwaga, z jaką agresywnie i pretensjonalnie wypowiada się o rzeczach, które nie do końca dobrze kojarzy.

Kariera polityczna Pauliny Hennig-Kloski przypomina przypadek wzlotów i upadków, przy czym wzlot był jeden, kiedy na nasze nieszczęście została posłem, zaś upadki gonią jeden za drugim. Reprezentuje partię, która sławę zyskała dzięki licznym niefortunnym wypowiedziom swoich kolegów. Szybko dołączyła do nich Gnieźnianka. W jednym z porannych programów w telewizji polskiej oświadczyła iż żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych współpracowali z gestapo. Cała wypowiedź przesiąknięta jej nerwową ekscytacją wywołała niesmak i społeczne oburzenie.

Swoją niewiedzą i niekompetencją z pewnością wyrządza sobie krzywdę. Oskarżycielski ton wypowiedzi uwikłany w słowotok świadczy o słabej orientacji historycznej pani Pauliny. Nie wymagajmy od niej absolutnej wiedzy, bo skoro dla pani Pauliny Hennig-Kloski Mieszko I był królem, to czymże mogą być żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych. W tym miejscu warto może przypomnieć, że NSZ były drugą co do wielkości, obok Armii Krajowej, formacją wojskową Polskiego Państwa Podziemnego. Były najbardziej antyniemiecką i najbardziej antykomunistyczną formacją Polskiego Państwa Podziemnego. NSZ uważało, że Polska ma dwóch równorzędnych wrogów: nazistowskie Niemcy i Związek Sowiecki.

Pani poseł igra z ogniem i najboleśniejsze w tym wszystkim jest to, że chyba o tym nie wie. Zabierając głos w trudnym momencie dla Polski, której dobre imię próbują szkalować wiadomo jakie siły, deputowana polskiego sejmu bawi się w uprawianie polityki. Współcześnie zaistnieć na rynku politycznym to dobrze się sprzedać i zostać kupionym. Jednak rynek rządzi się swoimi prawami: społeczną potrzebą dzisiejszej Polski jest Jej obrona, a wizerunek „kompetentnej” pani rzecznik prysł jak bańka mydlana w chwili wejścia jej osoby do studia i kilku słów, które miejmy nadzieję dogłębnie przeanalizuje i w pokorze odwoła.

7 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 25 lutego 2018 23:20 napisane przez czytelnik

  Próba przypisywania kolaboracji i współpracy jest absolutnym kłamstwem. Niech pokażą "naukowcy" z Nowoczesnej jakiekolwiek ślady dokumentów niemieckich czy amerykańskich. Amerykanie zaraz po tym jak spotkali Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych, od razu badali, czy ta formacja nie współpracowała z Niemcami. I jednoznacznie stwierdzili, że nie. To była formacja, która walczyła z Niemcami i która walczyła z Sowietami. Poseł Tomasz Rzymkowski powiedział, że rzeczniczka Nowoczesnej posunęła się do skandalicznego oszczerstwa. Nowoczesna słowami swojej rzecznik Hennig Kloski wpisuje się w retorykę szkalowania i atakowania Polski w najbardziej newralgicznym momencie. Mamy wojnę propagandową, mamy olbrzymią falę manipulacji, kłamstwa i oczerniania Polski i nagle Nowoczesna wyjmuje wrogi sztandar i krzyczy "my też nienawidzimy Polski i Polaków" powiedział Rzymkowski.

 • Link do komentarza Toniczek85 niedziela, 25 lutego 2018 08:15 napisane przez Toniczek85

  Istnieją relacje oficerów AK mówiącej o jawnej współpracy brygady świętokrzyskiej z gestapo Fuchsa w celu walki z czerwonymi,, więc o ile podłączenie pod to całej formacji nsz jest błędem, to akurat pewnym faktom nie ma sensu zaprzeczać.

 • Link do komentarza wilk sobota, 24 lutego 2018 02:28 napisane przez wilk

  K.Z. chyba Tobie się pomyliło coś z członkiem GL albo AL,oni tak robili,nie walczyli z Niemcami tylko donosili na AK lub NSZ lub BCH do Gestapo . Zajmowali się głównie rabunkiem polskich wiosek,bo to byli zwykli łotrzykowie i przestępcy,przed wojną skazywani za różne przestępstwa,w tym morderstwa i gwałty!!!! Dlatego na nich wydawano wyroki przez państwo podziemne i po prostu likwidowano !!!
  Co do pani poseł Kluski,to cóż........gdy uczył jej historii w szkole,pan Karmoliński czy któryś jemu podobny nauczyciel,to się wcale NIE DZIWIĘ takich wypowiedzi!!!!! A wiadomo,dziewczyna do historii miała taki zapał jak leniwiec do sprintu.......i dziś takie cudeńka komuszej propagandy w główce pozostały.....z resztą nie tylko u niej !!!!!

 • Link do komentarza Eryk piątek, 23 lutego 2018 22:37 napisane przez Eryk

  Wczoraj, dzisiaj na forach społecznościowych wrzawa. Wszyscy mają ubaw z tej posłanki. Wstyd dla Gniezna.

 • Link do komentarza a1rh- piątek, 23 lutego 2018 20:53 napisane przez a1rh-

  Jaka partia, taka posłanka. Jaka posłanka, taka partia. Oby obie jak najszybciej zniknęły z przestrzeni publicznej.

 • Link do komentarza K.Z. piątek, 23 lutego 2018 20:22 napisane przez K.Z.

  Lepiej nie uczcie historii na podstawie działań NSZ. Wiele razy wysłuchałem opowiadań członka NSZ który w 44 r. trafił do oddziału walczyć z niemcami nie mając żadnych poglądów politycznych. Po prostu tak trafił. Działalność w czasie wojny polegała na wymordowaniu kilku Żydów ukrywających się w lesie poprzez chrzest w listopadzie, w sadzawce w środku lasu oraz wyłapanie i rozstrzelanie kilkunastu partyzantów którzy wydostali się w walce z niemieckiego okrążenia. Powiedzieli mu, a miał 19 lat, że to komuniści i są gorsi od niemców. Po wojnie działalność polegała głównie na rabunkach i zastraszaniu miejscowej ludności. Po aresztowaniu dowódcy i skazaniu na karę śmierci właśnie za tych Żydów, podwładni zaczeli się strzelać między sobą o władzę. Wtedy można powiedzięć , że zdezerterował. Sam powtarzał, że poszedł do partyzantów a został bandytą. W latach 90 został kombatantem z dodatkiem emerytalnym i już twierdził, że walczył tylko o wolną Polskę.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 23 lutego 2018 10:46 napisane przez mieszkaniec

  Jaki wstyd dla Gniezna . Co za wstyd dla tych mieszkańców Gniezna i powiatu, co na tą Panią głosowali . Co cała Polska myśli sobie teraz o poziomie nauki historii w naszym mieście ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane