Jesteś tutaj:Blogi Panie prezydencie! Znowu kolacja za nasze pieniądze?
środa, 20 czerwca 2018 11:31

Panie prezydencie! Znowu kolacja za nasze pieniądze?

  Dobra dusza

Coś jednak musi być na rzeczy. Prezydent ucieka przed odpowiedzią na niewygodne pytania dotyczące wydatkowania pieniędzy na catering, artykuły spożywcze i inne usługi, by następnego dnia wydać oświadczenie w sprawie swojego kandydowania, w którym to wyraźnie zaprasza „do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta”. Z pewnością to zwykły błąd graficzny.

Jednak o dziwo! ów zbieg okoliczności z przejadaniem publicznych pieniędzy „na rzecz naszego miasta”, czyli za nasze pieniądze, nieskromnie wpisuje się w gnieźnieńską rzeczywistość.

Publikacja tekstu prezydenta Tomasza Budasza z dnia 14.czerwca 2018 roku pozwala nam dokładnie zrozumieć, jak dalekie i szczere są plany obecnego włodarza na najbliższe wybory samorządowe. Jednak zanim publicznie ogłosił, że zaprasza do szeroko rozumianej współpracy, pochwalił siebie za swoją osobiście podjętą przed czterema laty decyzję. Konkretnie dziękując dzisiaj za wsparcie i współpracę dwóm obecnym wiceprezydentom, ogłasza wszem i wobec ich zainstalowanie na kolejne lata w urzędzie. 

Można odnieść wrażenie, iż prezydent zabiera głos w imieniu całej trójki, dla której dobre współdziałanie, otwartość oraz profesjonalizm pomogą połączyć, według niego, wszystkich rozbieganych, skłóconych i zdezorientowanych politycznie gnieźnian (!). Wygląda na to, że zapraszanie wszystkich ludzi dobrej, jednej i słusznej politycznie woli jest kołem ratunkowym, a hasło - nie dzielić a łączyć – niestety przeterminowanym sloganem wyborczym.

Znając prawdę o genezie politycznej dzisiejszego prezydenta, sam zresztą pisze o sobie „jestem osobą o określonych poglądach”  oraz analizując jego „bardzo zajmującą bieżącą pracę”, nie można ulec wrażeniu, że zadał sobie pytanie: co dalej? Oświadczenie  zapowiada powołanie projektu współpracy wszelkich środowisk, ogłoszenie castingu wszelkiej maści ochotników, którzy w imię „odważnej wizji dalszego rozwoju” skonstruują taki program na Gniezno, jakiego świat nie widział. 

A zatem zielone światło dla całej masy SLD-owskich działaczy zostało zapalone, bo przecież PO startuje do wyborów ze swoją listą. Idzie zatem nowe stare. Partia matka prezydenta chyba go opuściła, a może sam prezydent już nie chce z nią współpracować? Zaczyna się zatem robić nerwowo, co można zauważyć w napisanym pospiesznie, nieudolnie językowo i koślawo stylistycznie oświadczeniu. 

Społecznym przywilejem jest ocena włodarzy, ich pracy, aktywności. Wspomniana w oświadczeniu przez samego prezydenta jego otwartość na różne pomysły i oczekiwania społeczne niech pozostanie bez komentarza. Kontrowersyjność wielu miejskich rozwiązań miała tło uporządkowania politycznego, a zapowiadane nowe otwarcie niczego przecież nie zmieni. Jeśli słowa z oświadczenia: (…)„Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta” zawierają chochlik graficzny, to nie zmienia jednak faktu, że cała prezydencka wypowiedź trąci strachem. Wodospad szablonowych słów dla potrzeby chwili zdradziła jedna „szeroka kolacja”, która w pośpiechu i panice może zaszkodzić oraz odbijać się  wielu osobom przez długie lata.

16 komentarzy

 • Link do komentarza wolontariusz sobota, 30 czerwca 2018 09:20 napisane przez wolontariusz

  No to może być niewesoło także w magistracie. Dzisiaj w mediach o aferze z zatrudnieniem w Poznaniu w czasie mijajacej kadencji ludzi po znajomości i nie sądziłem, że to może być sprawą badaną przez policję o kumoterstwo! Tylko czekać na listę takich nazwisk w Gnieźnie.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 29 czerwca 2018 17:16 napisane przez urzędas

  Dzięki, seniorze, dzięki. Niestety, jestem tylko zwykłym urzędasem, ale oczy mam szeroko otwarte.

 • Link do komentarza senior piątek, 29 czerwca 2018 10:48 napisane przez senior

  Do urzędasa, ma pan trafne oceny tej prezydentury, ale jak mniemam, nie może ich pan ze względu na pracę wyartykułować w miejscu pracy, dlatego cenne są pana komentarze, które czytam z zaciekawieniem.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 25 czerwca 2018 18:31 napisane przez czytelnik

  @Wojciech - Bingo!

 • Link do komentarza Wojciech poniedziałek, 25 czerwca 2018 13:07 napisane przez Wojciech

  Genek, jest takie powiedzenie - Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą.

 • Link do komentarza Genek poniedziałek, 25 czerwca 2018 11:52 napisane przez Genek

  Ad. zainteresowany : no i wyszło szydło z worka. Budasz się dzisiejszą koalicją odkryl. Ma przekonania lewackie i sprzeczne z normami katolickimi przyjmując otwartymi ramionami politykierow , ktorych światopogląd i zwiazany z nim kierunek polityki wyznaczają kierunek dążący do upadku Polski.

 • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 25 czerwca 2018 09:21 napisane przez zainteresowany

  Jakie to poglądy każą panu prezydentowi kumać się z np. lewakami i nowoczesnymi? Może kilka słow na temat bliskości tych poglądow panie Budasz?

 • Link do komentarza urzędas niedziela, 24 czerwca 2018 20:18 napisane przez urzędas

  Kiedyś Budasz mówił, że samorządy to nie polityka, a dziś zaprasza wszystkie formacje polityczne? Panie, zapraszaj pan konkretne mądre, wykształcone i z doświadczeniem osoby, a politykę zostaw pan w spokoju. Czy starczy panu odwagi? Raczej nie sądząc po tych 4 latach zasiadania pana w urzędzie, gdzie zamiast fachowców zatrudnił pan samych swoich i po uważaniu.

 • Link do komentarza Janek czwartek, 21 czerwca 2018 22:58 napisane przez Janek

  Prezydent zakochany w SLD ???

 • Link do komentarza heniek czwartek, 21 czerwca 2018 18:40 napisane przez heniek

  urszula 164 - no właśnie i dlatego wybraliśmy kolejnego w nadziei że będzie inaczej a tu tak samo, i co mamy powiedzieć naszym dzieciom gdy sami musimy płacić z własnych cienkich portfeli od pierwszego do pierwszego dość mocno ograniczając wydatki ?

 • Link do komentarza Ilona czwartek, 21 czerwca 2018 18:21 napisane przez Ilona

  Urszula 164 - nie pitol kobieto i nie wracaj wspomnieniami do poprzedników. Mowa jest o Budaszu i do niego się odnoś, a nie do poprzednikow.

 • Link do komentarza urszula 164 czwartek, 21 czerwca 2018 15:37 napisane przez urszula 164

  Wszyscy tylko krytykują tak jakby poprzedni włodarze Ratusza nie jedli nie pili tylko za wszystko płacili że swoich portfeli żenada.

 • Link do komentarza Gracha czwartek, 21 czerwca 2018 08:45 napisane przez Gracha

  No to teraz kumam dlaczego ci radni zadali pytania prezydentowi o te cateringi i inne przyjęcia. A na kolację z prezydentem się też piszę.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 21 czerwca 2018 08:00 napisane przez wyborca

  Panie Tomaszu B ..... to jest ostatni stołek dla pana w naszym biednym mieście. Tylko gdzie oficerowie prowadzący ulokują pana, tak niedobrego człowieka, ? gdzie? o reszcie pomagierów nie należny nawet pisać.

 • Link do komentarza Weronika czwartek, 21 czerwca 2018 00:16 napisane przez Weronika

  Ad.Dobra dusza - naprawdę, jesteś nieocenioną duszą. Przeczytałam i nie zauważyłam. Cytuję z oświadczenia..." Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta." Zapytuję więc Pana Prezydenta, kiedy i gdzie ta kolacja i za jakie oraz czyje pieniądze? Nasza formacja tak bliska Panu Prezydentowi wybierze się na nią ławą!

 • Link do komentarza wyborca środa, 20 czerwca 2018 22:59 napisane przez wyborca

  Oj panie prezydencie, nerwy, nerwy, nerwy. A całkiem niepotrzebnie. Przecież skarży się Pan publicznie, ze Pańskie dzieci bardzo się martwią o Pana, że w domu rodzinnym będzie mniej pieniędzy. I dodaje Pan, że nie potrafi im tego wytłumaczyć. Może Panu potrzebna jest w tej materii pomoc? Proponujemy , póki jest Pan na fali, ulokować się w jednej z komunalnych spółek. Już dzisiaj może Pan zatwierdzić wysokie wynagrodzenie dla prezesa, którym zechce Pan zostać. I sprawa załatwiona, Kasa duża, dzieciom na nic nie zbraknie. A Miasto oddać w gospodarowanie chętnym, którzy za te grosze może zechcą bezinteresownie pokierować miastem?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane