Jesteś tutaj:Blogi Planowanie i gospodarność po gnieźnieńsku
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:27

Planowanie i gospodarność po gnieźnieńsku Wyróżniony

  Paweł Kamiński

Planowanie miasta i gospodarność po gnieźnieńsku. Tam, gdzie są najlepsze tereny dla aktywności sportowej Gnieźnian będzie zabudowa wielorodzinna, a tam gdzie jest wzmożony hałas i smród "świeżych" spalin powstaną tory rowerowe. Brakuje pieniędzy na MPK, a w urzędzie tworzy się sztuczne etaty. Zapraszam do wysłuchania mojego komentarza.

30 komentarzy

 • Link do komentarza humanista piątek, 22 lutego 2019 14:19 napisane przez humanista

  obywatel/ gdyby obywatel nie był tchórzem, to przedstawił by się - napisałbym tak, gdybym był niekulturalny jak obywatel, ale nie nazwę obywatela tchórzem, bo jestem kulturalny. Smutne i godne pożałowania są obywatela wywody. Zawsze stałem po tej dobrej stronie, a nie tam gdzie zomo i ...
  Historii nie zmienicie w siedzibie Gazety Polskiej.
  I mnie bliżej do Rosji: Gniezno - Moskwa: 1 350 km, Gniezno - Nowy Jork: 6 650 km.
  Spokojnego weekendu.

 • Link do komentarza obywatel środa, 20 lutego 2019 22:06 napisane przez obywatel

  Humanisto, złość urodzie szkodzi i przestań bronic Wałęsy, bo ośmieszasz siebie. Szkoda, ze jako tchórz nie potrafisz podać swoich danych. Niech Gniezno wie, jakich zwolenników ma ten zdrajca Polski. W tym roku w rozmowie z rosyjskimi mediami Lech Wałęsa był w swoim żywiole: chwalił Putina, przymilał się do Rosji, aż w końcu przyznał wprost, że występuje przeciw demokratycznie wybranym polskim władzom. Ba, powiedział nawet, ze uważa Putina za mądrego człowieka i ze jemu jest bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku. Trzeba naprawdę mieć kiełbie we łbie, żeby szerzyć takie brednie i grać Polską i Polakami z odwiecznym wrogiem naszej ojczyzny ze wschodu.

 • Link do komentarza humanista środa, 20 lutego 2019 14:03 napisane przez humanista

  senior, czytelnik/ oczerniacie Pana Wałęsę, ale Wasze ugrupowanie takie jest. Pamiętam, że Wasz idol -Towarzysz Dolata- też bezpodstawnie oczerniał współtowarzysza Krawczyka. Pan Krawczyk, oczywiście był bez winy.

 • Link do komentarza senior wtorek, 19 lutego 2019 10:27 napisane przez senior

  Jan Olszewski walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo, to było motto jego życia . To on sprzeciwił się knowaniom Wałęsy w sprawie pozostawienie rosyjskich baz pod płaszczykiem działalności gospodarczej w Polsce. To on wystraszył Wałęsę w sprawie teczek, czego zresztą nie był autorem, bo wykonano tylko uchwałę sejmu w tej sprawie. To wielki propaństwowec i jemu na pewno nawet na myśl by nie przyszło, by jeździć na skargi do Brukseli, jak to czynią dzisiejsi faryzeusze i konfidenci.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 19 lutego 2019 09:10 napisane przez czytelnik

  Humanista, a jak mógl sie wybic, jak Bolek po pół roku go odwołał? Jedno jest pewne, to dzieki niemu zdecydowanie przepędzono ruskich z Polski, bo Bolek chcial im umożliwić działalność gospodarczą na terenach, które przez blisko pół wieku bezprawnie okupowali.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 18 lutego 2019 13:38 napisane przez mieszkaniec

  Koryfeusz, z czegos muszą byc pieniądze na lans celebrytow czyli Informator Miejski.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 18 lutego 2019 12:39 napisane przez humanista

  Adwokat Olszewski był bardzo dobrym i odważnym prawnikiem. Premierem nie był wybitnym, chadecy są co najwyżej przeciętni.
  Owocnego tygodnia życzę.

 • Link do komentarza Waldek poniedziałek, 18 lutego 2019 09:30 napisane przez Waldek

  Do Gniezna wróciła komuna. Kolesie i znajomi dostają stanowiska. Może ktoś to obali, bo nadchodzą złe czasy...

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 18 lutego 2019 09:21 napisane przez Koryfeusz

  Od maja tego roku wzrośnie tzw. opłata śmieciowa. Będzie to 14 zł przy selektywnej zbiórce od osoby. Skąd to wiem? Ano z BIP-u UM, wystarczy poczytać projekty uchwał. Tylko niech nikt nie twierdzi, że o tym nie wiedział. Wystarczy poczytać.

 • Link do komentarza polityk lokalny piątek, 15 lutego 2019 16:46 napisane przez polityk lokalny

  Humanista, skoroś taki skromniś, to ojczyzna z ciebie pożytku nie będzie miała. Nam potrzeba ludzi odważnych, chcących zmieniać politykę, a tak po prawdzie to skromność z tym ma niewiele wspólnego. Śp. premier Olszewski był politykiem wielkiego formatu, ale przy tym niezwykle skromny.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 15 lutego 2019 10:46 napisane przez urzędas

  Panie Radny, a może warto zająć się sprawami dotacji do poszczególnych klubów sportowych? Sprawa jest tym bardziej trudna, ze urząd rozlicza tylko wartość ogólną dotacji, ale nie sprawdza zasadności i faktycznych niezbędnych wydatków poszczególnych faktur, bo ta odpowiedzialność leży po stronie dotowanego!

 • Link do komentarza miejscowy piątek, 15 lutego 2019 09:37 napisane przez miejscowy

  ad. humanisto- ! na Uniejów to teraz oczekuj od budasza i grobelnego ,bo pana Pawła nie wybrałeś,więc się nie wymądrzaj pisz do tych co dostali władzę od mniejszości, niech wybudują termy. Cwaniak i manipulant. UF...

 • Link do komentarza Ewelina czwartek, 14 lutego 2019 23:24 napisane przez Ewelina

  Humanisto, to nie wyższość, tylko troska o język polski szczególnie w mediach i szczególnie w pierwszej stolicy Polski, od której wszystko się zaczęło. Więc ma być poprawnie. A co do urody - no cóż, mężczyźni raczej są przystojni, a nie urodziwi. Zresztą z tymi urodziwymi różnie bywa :-) No i na koniec "Uniejów" oczywiście mógłby być, nawet znacznie lepszy, ale gnieźnieńskie mieszczaństwo w Pana typie wybrało, jak wybrało. Beznadzieja , jakiej dawno w tym mieście nie było. Wystarczy otworzyć oczy .

 • Link do komentarza humanista czwartek, 14 lutego 2019 19:45 napisane przez humanista

  Ewelino/ komentatorko z ogromnym poczuciem wyższości, informuję Ciebie, że gdy się zdecyduję na działanie społeczne (nie polityczne), to natychmiast się ujawnię. Jestem ładny, ale wrodzona skromność nie pozwala mnie na więcej. Czekam na Twój ruch.
  A z opinią Pana Kamińskiego się nie zgadzam, i to nie tylko z powodów skrajnie politycznych.
  Ale czekam na "Uniejów" w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Paweł Kamiński czwartek, 14 lutego 2019 11:32 napisane przez Paweł Kamiński

  Szanowni Państwo, docierają do mnie bardzo wiarygodne informacje, że wiadomo było już w październiku, że prezes Stasiak będzie musiał odejść ze stanowiska. Były ku temu bardzo poważne powody, ale przecież wiemy, że w październiku były wybory i należało temat schować pod dywan. Będę Was informował o wszystkim na bieżąco. Pozdrawiam

 • Link do komentarza czytelniczka Ewelina środa, 13 lutego 2019 21:41 napisane przez czytelniczka Ewelina

  Humanista, najpierw ortografia, a potem wymądrzanie się na forum. To tylko taka dobra rada. A co do "parcia na szkło' ,to co w tym niestosownego dla lokalnego polityka? Zazdrości Pan? Chętnie posłuchałabym Pańskich dobrych rad, tylko że jak widać woli Pan obrażać ludzi anonimowo. A Kamiński nie wstydzi się swojej twarzy, jak Pan.

 • Link do komentarza f środa, 13 lutego 2019 12:11 napisane przez f

  Niech sobie ma parcie na szkło , to żaden grzech, zresztą inaczej nam nie powie tego co ma do powiedzenia. Dla mnie ważne że mówi otwarcie co tam się dzieje , bo inni jakoś tak dziwnie zamilkli jakby tam nic się nie działo a podobno dzieje się i nie bardzo chcą się tym chwalić.

 • Link do komentarza Znawca środa, 13 lutego 2019 10:48 napisane przez Znawca

  czytelnik a jakie to niby wielkie przygotowania tam trzeba poczynić w terenie do tego sportu? Może nikomu nie potrzebną drogę byś tam chciał żeby Tobie auta pod nosem jeździły jako skrót? Na Spokojną zalatują spaliny z TZG i żeby tam dojechać trzeba pokonać miasto pełne spalin. Ile razy przechodzę tą łąką to spalin nie czuję z pobliskich parkingów i skrzyżowania... prędzej śmierdzi z kominów domów.
  Ekolodzy obkupkowaną trawę mają bronić?
  A te wyścigi na parkingu to jaki związek mają? Auto wypadnie z parkingu na tor rowerowy?

 • Link do komentarza humanista wtorek, 12 lutego 2019 21:42 napisane przez humanista

  Masz Pan poprostu parcie na szkło.
  Na początek powinien Pan w partii zrobić porządek.
  O programie wyborczym myśleć bez utopi.
  Życzę powodzenia.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 12 lutego 2019 19:54 napisane przez czytelnik

  Znawca, z Ciebie taki znawca, jak z koziej d*** trąba. Tam jest skrzyżowanie ulic Marcinkowskiego z Kasprowicza, tam w pobliżu jest parking, bardzo duży parking, na którym ponadto wieczorami odbywają się prawie codziennie wyścigi i tzw. palenie opon. I wreszcie w niedalekim oddaleniu jest skrzyżowanie ulic, które poprzez częste zatrzymywanie się aut na światłach i ruszanie z miejsca generuje się więcej spalin, niż podczas płynnej jazdy. To, co do spalin. Ale mieszkańcy już się mobilizują i organizują i będą starali się wszystkimi sposobami uniemożliwić powstanie w tym miejscu jakiegokolwiek takiego toru pod oknami domów jednorodzinnych. To nie jest zgodne z planami i nie pozwolimy się oszukać poprzez wprowadzanie tylnymi drzwiami takich hałaśliwych miejsc dla młodzieży. Nawet ten teren logistycznie nie jest przygotowany do tego rodzaju sportu,. A gdzie sa gnieźnieńscy ekolodzy, którym na sercu powinno leżeć ochrona środowiska i jedynej oazy zielenie w mieście?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane