czwartek, 17 września 2015 08:30

Internetowi imigranci

 

Fala imigrantów już dotarła do Gniezna i skutecznie zalała to, co mogła szczelnie wypełnić. Kiedy dotrą tu faktyczni uchodźcy, chyba zabraknie dla nich miejsca.

Potop oczywiście zalał portale społecznościowe, gdzie wręcz wylewa się morze hejtów na imigrantów (czy tam uchodźców), hejtów na przeciwników ich sprowadzania, hejtów na zwolenników, hejtów na hejterów, hejtów na hejtów itd. itp. Dyskusje, jakie roztoczyli w Internecie niektórzy gnieźnianie, zakrawają na kpinę ze zdrowego rozsądku.

Tak. Także w Pierwszej Stolicy Polski nie brakuje takich, którzy chcieliby uruchamiać komory gazowe i wysyłać tam „brudasów”. A i jeszcze piszą to wprost pod swoim nazwiskiem, podczas gdy na profilu odnaleźć można dumny obrazek z radosnej, rodzinnej imprezy. Z drugiej strony mamy grupę, która w kółko powtarza te same argumenty, które zawsze są odpowiedzią na kolejne nowe filmy, zdjęcia i relacje, chociażby z węgierskiej granicy. Gdzieś tam na marginesie dyskusji nie brakuje też takich, którzy głoszą, iż zamysł wysyłania Żydów do komór narodził się w polskim, żarliwie jak na katoli przystało, antysemickim społeczeństwie okresu międzywojennego. Masz ci los! Po co więc Niemcy organizowali konferencję w Wannsee? A tam! Teraz to samo polskie społeczeństwo chce gazować i zabijać Bogu ducha winnych uchodźców. Nie to, co ci dobrzy Niemcy, którzy przyjęli uchodźców w fantastycznie wyposażonych wnętrzach Konzentrationlager Buchenwald.

Najbardziej jednak zabawny jest w tym wszystkim „argument Franciszka”, stosowany tak chętnie przez zwolenników przyjęcia wszystkich imigrantów (najlepsze, że głównie ateistów czy takich, co to ogólnie Kościół czy religię mają w poważaniu). Papieska argentyńska dobroduszność dla uciskanych, ma się nijak do polskich realiów, ale przecież nie zabrakło już „dobrych słów” kierowanych do księży zajmujących się swoimi parafiami. Internauci zadają także pytanie, kiedy uchodźcy zamieszkają w kurii, bowiem, jak podkreślają, przykład zawsze idzie z góry.

Na szczęście jednak fala, która dotarła do Grodu Lecha jest tylko boczną falą dla tsunami, jakie zalewa Niemcy, a powoli przechodzi dalej do Danii i Szwecji. Zaraz ktoś zarzuci, że określenie „tsunami” jest w tym kontekście już na cenzurowanym, ale trudno odnieść się do terminu imigracja, jeśli widzi się regularne siłowe forsowanie węgierskiej granicy. Węgry to doprawdy dobry i spokojny naród, który lubuje się w poznawaniu obcych kultur, jednak najwyraźniej ktoś już musiał przedawkować. Niemcy tymczasem słowo „Anschluss” zbyt dobrze znają, więc chyba dlatego przywrócili kontrole na swoich granicach widząc, że kolejka wjeżdżających się nie skraca, a jedynie wydłuża.

Pozostaje pytanie: z czym zostaniemy po tym wszystkim, bo przecież na odpowiedź na to, jak to się skończy, jest chyba jeszcze zbyt wcześnie. Pewne jest tylko to, że sieć po raz pierwszy od wielu lat, wypełnia się dyskusjami, które ciągną się od dobrych dwóch - trzech tygodni. W skali Internetu to już wieczność, więc coś musi być na rzeczy.

23 komentarzy

 • Link do komentarza inny gnieźnianin czwartek, 24 września 2015 08:52 napisane przez inny gnieźnianin

  @gnieźnianin - nie podobno tylko zaczyna się , spotkania były , pisma były (są publikowane nawet w necie na stronie innego portalu) chyba teraz zrozumiesz kto potrzebował likwidacji ZGL-u?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 24 września 2015 00:06 napisane przez wilk

  Muzułmanów niech sobie przyjmują wszyscy lewacy i ich odmieńcy z platfusowa we własnych domach,niech na ścianie obok czerwonej gwiazdy dokleją jeszcze półksiężyc,by klimat był odpowiedni i wytrzepią przy okazji dywaniki,też będą potrzebne !!!!! Czy wyobrażacie sobie,by taki jeden z drugim muslim,pracował np. u nas w VELUXIE,PANASONICU,AQUIE, TREPKO czy innym zakładzie i pięć razy szedł na modły na dywaniku,bo tak wymaga jego wiara ???????

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 23 września 2015 21:00 napisane przez gnieźnianin

  Podobno niejaki administrator budynków w Gnieźnie o nazwisku Śruba zaoferował prezydentowi miasta lokale mieszkalne w centrum na przyjęcie uchodźców w ilości 300 osób. Czy ktoś coś wie o tej sprawie, czy to jest jakaś osoba która przejęła likwidowany ZGL , czy o co tu chodzi ? Podobno jakieś spotkania i uzgodnienia z władzą już były w tej sprawie ?

 • Link do komentarza rodzic poniedziałek, 21 września 2015 10:02 napisane przez rodzic

  W Niemczech od początku roku spłonęło 200 ośrodków dla uchodźców, głównie na terenie byłej NRD. Ale przekaz władz jest jasny: "Welcome" i brawa na powitanie. Nastroje wobec imigrantów są w tej chwili bardzo przychylne. Przyczyną tego są suche, demograficzne fakty. W Niemczech rodzi się coraz mniej dzieci, brakuje rąk do pracy. W tej chwili jest ok. miliona miejsc pracy, które trudno obsadzić, No to skoro Niemcy na nich czekają, to dlaczego chcą nam podrzucić te tysięce do polski, na których my nie czekamy? No i wreszcie może poważnie zastanowić się należy nad realną pomocą dla rodzin wielodzietnych tak, jak to zapowiada PiS, a nie jak jest za PO, ze rodziny wielodzietne maja dziwaczne ulgi do luksusowych sklepów, do których i tak nie pójdą.

 • Link do komentarza szperacz niedziela, 20 września 2015 23:19 napisane przez szperacz

  "Syryjski imigrant, który został podcięty przez węgierską operatorkę kamery, zaangażowany w wymordowanie Kurdów w powstaniu w Qamishlo" - poinformował na Twitterze "Duhokpost" z Kurdystanu. - Kurdyjskie źródła mówią, że był on również członkiem Frontu Al Nusra (syryjski odłam Al-Kaidy) przed opuszczeniem Syrii - dodaje. Już się znalazł w Hiszpanii i ma pracę!!! Dziennikarka go przeprasza publicznie, ale on żadnych przeprosin nie przyjmuje. Zapewne chciałby ją skrócić o głowę!

 • Link do komentarza jawiemlepiej niedziela, 20 września 2015 22:57 napisane przez jawiemlepiej

  @Avalon:

  Zgadzam się z twoim węchem. Rosja ma nóż na gardle i musi znaleźć sposoby na wejście ze swoim gazem do południowej części Europy - Bałkany, Włochy, Węgry, może nawet Austria. ISIS jest następstwem szkolenia i finansowania przez Rosję arabskich terrorystów, których zadaniem było wypchnięcie NATO i USA z Azji Środkowej. Rosja utraciła kontrolę nad Bliskim Wschodem i północną Afryką. Teraz dozbraja Syrię, aby jej stamtąd nie wypchnęli syryjscy opozycjoniści wspierani przez Zachód. A islamiści już biorą Kaukaz i Putin ma duży kłopot. Niemcy i Francja wolą Putina od USA, więc Putin bierze to, co tracą USA. Grecja jednak na chwilę wygląda na uratowaną dla Amerykanów, za bardzo duże pieniądze dla Niemiec i ich przyjaciół.

  Każdy, kto ciągnie Polskę w stronę Putina, nawet poprzez Węgry, jest po prostu idiotą lub zdrajcą.

 • Link do komentarza jawiemlepiej niedziela, 20 września 2015 22:45 napisane przez jawiemlepiej

  Bez przeczytania tej informacji wszelka dyskusja na temat uchodźców w Polsce właściwie nie ma sensu: http://udsc.gov.pl/wiecej-wiedzy-mniej-strachu-uchodzcy-w-polsce/

 • Link do komentarza avalon niedziela, 20 września 2015 17:03 napisane przez avalon

  Problemem nie są sami uchodźcy czy po prostu luzie którzy tu przypłynęli. Europa jest nadal pod wpływem amerykańskiej pacyfikacji sprzed kilkudziesięciu lat. Mamy siły i środki żeby się pozbyć wszystkich Muzułmanów. Możemy ich wyłapać, zamknąć, wywieźć, wrzucić do morza... Tylko to będzie oznaczało koniec pokojowej UE, powrót do polityki siły i nienawiści. Europa wcale nie jest taka pokojowa jak się wydaje. Mamy wyciszone i ukrywane latami konflikty wewnętrzne. Najgorsze jest to, ze ktoś próbuje je obudzić... Nie, nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że chyba już to obudzili...

 • Link do komentarza powiatowy niedziela, 20 września 2015 16:39 napisane przez powiatowy

  Panie redaktorze, trudno nie 'hejtować" na temat tzw. uchodźców, jak dzieją się dantejskie sceny coraz bliżej naszej ojczyzny. Taki obrazek z wczorajszego dnia - tym razem jeszcze z Niemiec, a jak będzie za kilka lub kilkanaście tygodni w Polsce?
  'Oburzający atak na chrześcijan w Niemczech. Islamiści pobili młode małżeństwo, bo mężczyzna miał na szyi drewniany krzyżyk. Napaść jest tym bardziej bulwersująca, że ofiarą padła kobieta w zaawansowanej ciąży.
  Awantura zaczęła się od słownych obelg kierowanych przez "uchodźców" pod adres młodego małżeństwa. Po chwili jednak muzułmanie zaczęli bić mężczyznę. Nie tylko pięściami: "użyli między innymi szklanych butelek". Bandyci nie oszczędzili nawet kobiety, która była w zaawansowanej ciąży, w ósmym miesiącu. Na koniec zerwali napadniętemu z szyi krzyż i zabrali ofiarom telefon komórkowy i gotówkę."
  To ja pytam Kopaczową i zwolenników tego muzmułmańskiego miłosierdzia w Polsce: Co nas czeka? Czy my, polscy katolicy, gospodarze tej ziemi będziemy musieli zejść do podziemia???

 • Link do komentarza avalon niedziela, 20 września 2015 13:08 napisane przez avalon

  My tutaj, podobnie jak w wielkiej skali kraje UE i NATO, spieramy się o stosunek do imigracji. A mi to po prostu śmierdzi Putinem. Węgry ostro oskarżają Chorwację i inne kraje. Grecja jest centrum innego konfliktu. Powstają problemy o których nie mogło być mowy kilka lat temu. UE i przy okazji NATO znalazły się w sytuacji kryzysowej. Chyba jesteśmy blisko pierwszych wystąpień z UE [Grecja, UK, może także Węgry i inne kraje] i może zerwania porozumień w NATO. Wtedy Rosja może w Europie praktycznie wszystko. W Syrii Putin jest wyjątkowo aktywny. Konflikt na Ukrainie nie będzie trwał w tym stadium dziesięć lat, muszą go skończyć. A dzisiejszy układ sił militarnych w Europie jest niebezpieczny - Rosje może zatrzymać tylko Atlantyk...

 • Link do komentarza Qmaty sobota, 19 września 2015 23:20 napisane przez Qmaty

  a ty kibolo to ilu imigrantów przyjmiesz pod swój dach? zero? to dziób w ciup.

 • Link do komentarza kibolo sobota, 19 września 2015 22:02 napisane przez kibolo

  Avalon.Może zmienisz zdanie po moim komentarzu o "muzułmańskim bydle" jak to nazywają uchodźców europejskie media.To dzięki staraniom węgierskich władz od kilku dni,kiedy to z tej przyczyny powstało zagrożenie zdrowia i życia tysięcy uchodźców.Wcześniej nie było na Węgrzech żadnych problemów,mimo napływu imigrantów.Od kiedy ludzi przetrzymuje się w urągających warunkach sanitarnych miejscach,odcinając dopływ wody przez co rozprzestrzeniają się choroby,np. biegunka,zaczęły się awantury.Są na siłę przez Węgrów przetrzymywani mimo że traktują pobyt na Węgrzech przejściowo.Do tego Orban zakazał udzielania imigrantom pomocy przez węgierskie instytucje charytatywne.Dyktator Orban i jego reżim działa w ten sposób dla swojej propagandy przedstawiającej Węgry jako krainę mlekiem i miodem płynącą.Tylko osoby prywatne rozdają wodę i jedzenie w nadmiarze.Przy upale jedzenie się psuje i jest wyrzucane.Imigranci są przetrzymywani w pociągach,gdzie temp. dochodzi do +50 stopni.Następnie na siłę są lokowani w ośrodkach przypominających obozy karne.Dochodziło do dantejskich scen.Węgierskie media mają zakaz pokazywania kobiet i dzieci a tylko młodych mężczyzn tym samy wprowadzając w błąd opinię światową.Kto nie spełnia "życzeń" Orbana ponosi surowe konsekwencje.To dzięki działaniom reżimu Orbana zaczynają się burdy i rośnie wrogość normalnych przecież ludzi.To jest cyniczna gra dyktatora mająca ukazać go jako wielkiego obrońcę węgierskiego narodu atakowanego przez "muzułmańskie bydło",jakim to on nie jest obrońcą Europy.To propaganda dla wyłącznie jego potrzeb.Walka z policją traktującą źle imigrantów,napaść na nich za to ani jednego ataku na społeczeństwo.Taka to jest polityka Mimo że sam Franek nawołuje do przyjmowania w polskim kościele,polscy księża i katolicy buntują się i nie chcą przyjmować pogan.Tacy to są wyznawcy religii chrześcijańskiej nie mającą nic wspólnego z głoszonym przez Chrystusa miłosierdziu,uszanowaniu innego człowieka bez względu na wygnanie.Radzę przyjmować syryjczyków traktujących Polskę jako tymczasowe lokum.Po wyjeździe do Szwecji,Anglii czy Niemiec mogą nas ściągnąć do siebie.Uchodźcy z dawnego ZSRR lokowali się w Polsce.Udało si e asymilować w tym państwie istniejący na papierze około 5%. Reszta wróciła na Sybir.A na tym skrawku ziemi będzie tylko gorzej.Po wyborach.

 • Link do komentarza krakrus sobota, 19 września 2015 17:10 napisane przez krakrus

  NAjnowsza wiadomość, ważne i ostrzegawcze!: Do Europy zmierza od 30 do 35 milionów uchodźców. Kraje te boją się nazywać rzeczy po imieniu – powiedział cytowany przez interia.pl Péter Szijjártó, szef węgierskiej dyplomacji. Péter Szijjártó oskarżył europejskie rządy, iż, kierując się "kłamliwymi doniesieniami mediów" ignorują fakt, że na Stary Kontynent ciągnie wielomilionowa fala imigrantów.
  Jak widać nie potrzeba nam zadnej wojny, zadnych atomów, wystarczy ten exodus!Węgrzy to jedyny, jak na razie w Europie naród, który ma mądry rząd nazywający bandę, która się tu pcha po imieniu. Po co tu idą? Najpierw po zasiłki, a potem, gdy się już wystarczająco rozmnożą, aby poderżnąć nam gardła.

 • Link do komentarza avalon sobota, 19 września 2015 16:06 napisane przez avalon

  Z tymi uchodźcami jest kilka niejasnych kwestii...

  1. Dlaczego 75% stanowią młodzi mężczyźni?
  2. Dlaczego walczą z węgierską Policją?
  3. Dlaczego uciekają?
  4. Dlaczego do Europy?
  5. Dlaczego Węgrzy robią im takie problemy?
  6. Czy są wśród nich terroryści?
  7. Kto ponosi winę za taka sytuacje?

  Moja próba odpowiedzi na powyższe pytania.
  1. Uciekają przed wcieleniem do armii lub oddziałów ISIS. Gdziekolwiek by trafili, mieliby nikłe szanse na przeżycie lub przeżycie bez obrażeń. Oni po prostu nie chcą walczyć . Syria niedawno była dość bogatym krajem, ta młodzież podobnie jak nasza wychowała się w świecie smartfonów, komputerów i telewizji. Nasza rezerwa także by uciekła gdyby ogłoszono mobilizacje armii np. w przypadku wybuchu wojny z Rosją.
  2. Wydaje mi się, że to zwykła wściekłość. Młodzi w grupie wszelkich ras i wyznań tak by zareagowali. Oczywiście nikt ich tu nie zapraszał ale oni mają swoją wizję Europy i tu przyjechali...
  3. Syria i Irak oraz kilka innych państw po tzw rewolucji muzułmańskiej to jeden wielki bur... USA i Rosja mieszają na Bliskim Wschodzie powodując konflikty i setki tysięcy ofiar. To także pokłosie powstania Izraela i okupacji przez Europejskie kraje w czasie II WŚ.
  4. Od kilkudziesięciu lat do EU uciekają ludzie z Afryki i Bliskiego Wschodu, znajdują tu prace czy dom. Oni też by chcieli.
  5. Nie wiem. W interesie Węgrów byłoby postawienie pociągów na granicy z Serbią i możliwie najszybsze przewiezienie ich do Wiednia. I tak tam dojadą lub dojdą a teraz całe zło tego świata jest po Węgierskiej i Polskiej stronie. Ostatnio gdzieś czytałem, że "Polacy zabili w czasie IIWŚ więcej Żydów niż Niemców". Niewiele brakuje i będzie "...więcej Żydów niż Niemcy". Niemcy wybielają się lepiej niż proszkiem Ariel, zrzucają na nas winę za swoje bestialstwo. Jeżeli uchodźcy chcą do Niemiec a Niemcy ostatnio udają tak dobroduszny naród to niech tam jadą. Jak najwięcej niech ich tam jedzie. Okradali Europe, Polskę oraz wiele innych krajów, niech teraz spłacają dług wobec świata.
  6. Być może są. Ale ISIS czy Al-Kaida dysponują ogromnymi pieniędzmi. Oni mogą przerzucić do EU terrorystów samolotami liniowymi, załatwić im wizy i opłacić pięciogwiazdkowe hotele. To chyba nie tędy przerzucani są terroryści. Jednak tak duża fala uchodźców odwraca uwagę państw od innych spraw...
  7. USA, Rosja, UK, Izrael, Niemcy, Włochy. To główni winni. Mieszają tam od kilkudziesięciu lat.

  Nie chciałbym, żeby ktokolwiek niewinny ginął z powodu wojny. Zarówno w Syrii jak i na Ukrainie. Nie chce, żeby ci ludzie byli rozstrzeliwani, byli przejeżdżani czołgami, przygniatani ruinami. Nie chce. Ale mam obawy. To może być początek czegoś złego. I nie mówię o tych ludziach którzy pieszo idą do Europy. Oni prawdopodobnie są nieświadomym narzędziem w czyichś rękach. Wolałbym, żeby Polska skupiła się na pomocy Ukrainie i Polakom z Ukrainy. Rosja prędzej czy później dokona otwartej inwazji na ten kraj a wtedy do nas pójdą pieszo może nawet miliony ludzi... Powinniśmy pomagać sąsiadom. A Syryjczyków powinni wspierać Turcy czy Saudyjczycy.

 • Link do komentarza senior sobota, 19 września 2015 11:18 napisane przez senior

  Ratujmy Europę i ratujmy Polskę, bo nieprawda, ze znaczna ich część nie chce się tutaj osiedlić. Dla nich byle skrawek Europy, a potem będą robić to, co przeczytajcie dalej. Koniecznie przeczytajcie:
  Zdepczemy Europę! - takie przesłanie do imigrantów skierował imam w meczecie Al-Aksa. Warto, by słowa te usłyszeli wszyscy "pożyteczni idioci" próbujący witać islamskich imigrantów darmowymi mieszkaniami i zasiłkami. W jerozolimskim meczecie Al-Aksa imam Szejk Muhammad Ajed wygłosił mowę skierowaną do tzw. uchodźców, twierdząc, że "zdepczą" oni i "podbiją" państwa Europy.Przemówienie zostało wygłoszone 11 września 2015 r., Szejk Muhammad Ajed powiedział:
  Niewierni chcą nas dręczyć. Chcą nas upokorzyć. Koran mówi: "Żydzi i chrześcijanie nigdy nie będą z was zadowoleni". Ale my nigdy nie podążymy za ich religią. Ta ciemna noc się skończy i wkrótce ich zdepczemy, zgodnie z wolą Allaha.Cała Europa straciła płodność,a my damy Europię te płodnosć. Rozmnożymy z nimi nasze potomstwo, ponieważ podbijemy ich kraje - czy chcecie tego, czy nie, Niemcy, Amerykanie, Francuzi, Włosi i wszyscy wam podobni. Przyjmijcie uchodźców! Wkrótce zgromadzimy ich w imię nadchodzącego Kalifatu. Powiemy wam: "To nasi synowie".
  Co robi Tusk w Europie? A co robi Merkelowa, która straciła poczucie rzeczywistości? Cz tonieo my, rdzenni europejczycy powinnismy na nich ruszyć i wymienic na takich, którzy będą dbali i nasze bezpieczeństwo?

 • Link do komentarza roszponka sobota, 19 września 2015 10:54 napisane przez roszponka

  a czy ci co każą tak przyjmowac każdą ilość, bedą przyjmować ich za swoje?? w swoich domach?? będą dawać /w sensie organizować/ im pracę, szkoły?? nie zwalą to na samorządy, które ledwo zipią i organizacje charytatywne i na zwykłych ludzi!! więc proponuję zaświecić przykładem i tak Prymas - i to nie jeden - mamy przeciez dwóch emerytów?! - ma dużo miejsca, katedra i tak częściej służy za salę koncertową więc moze się stać tymczasową noclegownią albo stołówką.... przepraszam tak mnie ostatnio nosi!! ale łątwo mówić, jeśli za słowami nie idą czyny!!

 • Link do komentarza zmiana sobota, 19 września 2015 09:50 napisane przez zmiana

  Cytat: "Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek." powiedział to w oligarchicznym klubie-David Nieśmiertelny Rockefeller...(niesmiertelny,bo własnie przeszedł szósta - chyba-transplantację serca)...spust został naciśnięty..fala u bram...

  Polacy odsunąć POperelowska władzę i to pilnie w Gnieźnie budasz z układzikami tez szybko na bruk.

 • Link do komentarza taniaprawda sobota, 19 września 2015 09:09 napisane przez taniaprawda

  proszą ja nawet bardzo, przyjmujcie wszystkich uchodźców tych co to niby tu chcą przybyć - mam na myśli tę falę tsunami płynącą przez Węgry i Chorwację, Serbię, Macedonię! Dajcie im mieszkania, pracę, miejsce w szkołach .... problem polega jednak na tym, że oni nie widzą swojego miejsca w Polsce, tak tak, przykład dzielnych parafian ze Śremu dowodzi, że oni pragną osiąść w Europie, ale tylko tam gdzie im będzie dobrze. Polski nie widzą jako miejsce-cel, na szczęście dla naszych MOPSów, GOPSów itd....
  ps. nie wiem czy nie umknęło zwolennikom przyjmowania tzw uchodźców, że owszem Arabia Saudyjska pomoże Niemcom przyjąć islamskich gości, i pobuduje w Niemczech 20 meczetów.... tyle i aż tyle! tak więc dyskusja o tym kogo i ile przyjąć jest bez sensu, oni mają zupełnie inny cel przybywając do Europy i tan sztuczny twór jakim jest UE sobie z tym na pewno nie poradzi....

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 17 września 2015 13:00 napisane przez czytelnik

  To dopiero jest skandal nad skandale! Część Polaków skacze z radości na przyjęcie muzułmanów, a co z Polakami, naszymi umęczonymi rodakami z Ukrainy? Proszę czytać i zastanowić się nad tym problemem, którego PO przez 8 lat nie zauważała!
  Zarząd Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu przygotowuje list do Kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą. Padają w nim dramatyczne słowa: "My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny" – informuje portal.
  Słuchając zapewnień, że Polska jest gotowa przyjąć setki uchodźców-Muzułmanów, ubolewamy, że dla nas – katolików, potomków represjonowanych Polaków, dzieci i wnuków przymusem wywiezionych przez NKWD z Podola i terenów byłej II RP na Donbas polskich żołnierzy, nauczycieli, urzędników, nie ma miejsca w naszej historycznej Ojczyźnie…” – cytuje słowa Polaków z Mariupola portal kresy24.pl.
  List jest reakcją naszych rodaków na słowa Ewy Kopacz, która stwierdziła, że nic nie wie o apelach Polaków z Mariupola. – Dzisiaj o takich sygnałach nic nie wiem. Będziemy kontynuować pomoc, którą do tej pory czynimy. Zarówno w formie stypendiów, ale i w formie pomocy materialnej, którą ślemy w poszczególnych transportach – mówiła w sierpniu tego roku szefowa rządu, a Polacy z Mariupola bezskutecznie pukali do drzwi urzedów.

 • Link do komentarza szperacz czwartek, 17 września 2015 12:55 napisane przez szperacz

  Z informacji podanej przez agencję prasową wynika, ze w Polsce nadano już w ostatnich czasach około 160 obywatelstw osobom z krajów arabskich, z czego ponad połowa już prysnęła na Zachód!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane