czwartek, 08 października 2015 15:28

Triumf kultury

 

Miał być marsz z pochodniami, brunatne koszule i bryczesy, a wyszło jak zawsze. Przez minutę w Gnieźnie miała miejsce arabska jesień.

Spójrzmy na to w krzywym zwierciadle: gromada ludzi zebrała się na gnieźnieńskim Rynku, przypadkowo oczywiście przy jedynej knajpie z kebabem w tej okolicy i ruszyła ulicami miasta. Zamiast skandować „Gniezno wolne od imigrantów” krzyczeli „Imigranci wolni od Gniezna”. Ludzie zamykali okna, zamiast je otwierać i przyglądać się z ciekawością temu, co się dzieje na zewnątrz. Po dotarciu pod teatr miał miejsce finał – wspólny taniec maszerujących i kilku szejków przy dźwiękach piosenki Dalera Mehdiniego. Wkrótce do wszystkich dołączyli policjanci, którzy przywieźli wzmacniacze. Oczywiście ich również nie trzeba było zachęcać do wspólnego pląsania z przebranymi przedstawicielami Arabii Saudyjskiej. Na ten widok, Teatr Fredry z rozpaczy, że ktoś mógł zrobić tak świetny performance, odwołał najbliższą premierę spektaklu.

Następnego dnia wszyscy obudzili się w tym samym mieście, jakim było dwa dni wcześniej. Nikt nikogo nie wypytywał o to, jakie są adresy domowe przebierańców. Nikt nie wydzwaniał głuchymi telefonami do niektórych z nich. Nikt też, o dziwo, nie czynił zarzutów urzędnikom, którzy po godzinach pracy przebrali się w stroje (ludowe?) z prześcieradeł lub nylonu i chcieli zatańczyć do rytmicznego „tulk, tulk, tulk”.

Wracając do rzeczywistości. Nie wspomniano jeszcze o tym, że ktoś wymachiwał chorągwią z krzyżem celtyckim, ani o pojedynczym okrzyku „j*bać ciapatych” (coś w ten deseń) w chwilę po zatrzymaniu „szejków”. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni. Organizatorzy marszu się cieszyli, że przebiegł spokojnie, bo wszyscy się słuchali, a do tego było polsko, patriotycznie i udało się wyrazić swoje zdanie. Przebierańcy byli kontent, że pokazali iż się nikogo nie boją i – jak twierdzą – wierzą iż uspokoili tym nastroje niektórych maszerujących, dzięki czemu obyło się bez obraźliwych haseł. Funkcjonariusze też nie kryli zadowolenia, że udało się im kogoś spisać, chociaż tak do końca nie wiedzieli za co - deptanie trawnika, zakłócanie porządku czy może nielegalne zgromadzenie ("Tu Brzoza, tu Brzoza, powiedział, że matka siedzi z tyłu"). Grunt, że uratowali "Arabów" przed linczem - jak twierdzili. Mimo wszystko, można powiedzieć, że jak na Gniezno, było nawet kulturalnie.

Tymczasem ten, od którego wszystko się zaczęło, śmieje się w twarz gnieźnianom i zapowiada, że i tak sprowadzi imigrantów do miasta. Czas więc, by manifestanci wymyślili dodatkowe trasy marszu, przebierańcy ćwiczyli dalej kroki, a Policjanci poszukali nowych przepisów. Gnieźnieńska arabska wiosna tuż, tuż.

7 komentarzy

 • Link do komentarza rodzic środa, 14 października 2015 11:11 napisane przez rodzic

  Dr Lucyna Kulińska w swoim wykładzie wygłoszonym w Tarnowie powiedziała, że wedle znanych jej doniesień jest wielce przwdopodobny zamach terrorystyczny w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w czasie spotkania młodzieży z Papieżem Franciszkiem.
  Co na to grupa przebierańców spod gnieźnieńskiego teatru?
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7303#.Vh4aNuztmkq

 • Link do komentarza Zenas środa, 14 października 2015 11:02 napisane przez Zenas

  Kolejna ciekawostka na temat tzw. uchodźców :W ośrodkach dla cudzoziemców samotne kobiety bardzo często narażone są na przemoc fizyczną i seksualną. Wiele takich kobiet boi się o mówić o tym z obawy przed piętnowaniem. Zbyt silna jest presja kulturowa, społeczna i religijna. Kobiety i dzieci w coraz większym stopniu są bezbronne i stają się dla mężczyzn łatwym łupem, gdyż traktują oni samotne kobiety jako łatwą zdobycz. Czy tak zachowują się uchodźcy wojenni, którzy cudem uniknęli śmierci?

 • Link do komentarza szperacz wtorek, 13 października 2015 11:57 napisane przez szperacz

  Radzę każdemu przeczytać, szczególnie tym obrońcom poprzebieranym w arabskie stroje spod teatru!
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/uchodzcy-nielegalni-imigranci-w-europie/cyqsvb

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 12 października 2015 15:12 napisane przez czytelnik

  Wyszło szydło z worka. Pan zwany administratorem przez jednych, a "czyścicielem" przez drugich ma aktualnie proces sądowy. Nie pojawia się na rozprawie twierdząc, ze jest chory.Przedstawił zwolnienie lekarskie. Na poprzednią rozprawę nie przyszedł, bo trafił do szpitala na badania. Dlatego sąd zmuszony był - po raz kolejny - odroczyć rozprawę.No to jak taki chorowity człowiek sobie poradzi z ogromnymi remontami i administrowaniem lokatorami z innej planety? (Dane o procesie z GW z 3 sierpnia tego roku dostepne w internecie - to tak na wszelki wypadek)

 • Link do komentarza ramol70 czwartek, 08 października 2015 22:30 napisane przez ramol70

  cóż pan Ś i spółka dobrze się bawią i pewnie interesy na czymś robią, ale na pewno nie na wynajmie, tłumaczenie, że nie warto Polakom wynajmować mieszkań, natomiast innym opłaca się, do tego mają na remonty, inwestycje, czyni tych panów śmiesznych, jeszcze bardziej, że nie wiadomo komu na złość chcą sprowadzić tu imigrantów, bo sami na pewno tylko to robią dla pieniędzy! nadzieja w rozsądku imigrantów, którzy świadomie wybierają Niemcy, i Polskę chcą traktować tylko jako szlak by tam dotrzeć, więc interes może się okazać trefny ....

 • Link do komentarza Brunatny Niedźwiedź czwartek, 08 października 2015 16:09 napisane przez Brunatny Niedźwiedź

  Śruba sprowadzi tu nie uchodźców tylko imigrantów. Nie nielegalnych jak to jest w innych krajach, tylko zapewne legalnych jak w przypadku Poznania. Nie będą to Syryjczycy, Erytrejczycy itp. tylko...Egipcjanie. Nie będzie ich 300 a 3 i na tym się skończy. Dużo krzyku o nic. Wszyscy chcieli dobrze, a wyjdzie jak zwykle ;)

 • Link do komentarza Magda czwartek, 08 października 2015 15:49 napisane przez Magda

  Jakże trafne pióro!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane