czwartek, 11 lutego 2016 10:00

Powiatowy bigos

 
Powiatowy bigos archiwum autora

Po ostatniej sesji Rady Powiatu wydaje się, że to być może młodzi kucharze powinni się nauczyć czegoś od działaczy i to wszystkich opcji.

Ktoś pyta: dlaczego? Co jak co, ale takiego bigosu, jaki podano we wtorek, to chyba nikt się nie spodziewał. A ileż składników do niego było! Co kolejny, to lepszy. Od razu jednak ostrzec należy, że ta potrawa jest bardzo pikantna, więc jak ktoś nie lubi na ostro, lepiej żeby dalej nie czytał przepisu. Jest on nieco inny, od babcinego, tradycyjnego bigosu, ale sprawdzone - niektórym smakuje nieźle, co widać zresztą na zdjęciach.

Wystarczy najpierw rzucić hasło, że „robimy bigos!”. Najlepiej rozpuścić tę informację w medialnej wodzie, która wraz z solą w oku - zainteresowanymi ze szkoły - zaczyna się gotować z wrażenia. Dopiero wtedy zaczynamy zbierać składniki, potrzebne do działania. Najpierw trzeba się upewnić, że te podstawowe są ze sobą odpowiednio wymieszane - osobno PO, SLD i Wielkopolanie, a osobno także PiS, Ziemia Gnieźnieńska-Gniezno XXI i dla posmaku - koniczynka PSL. Tak, osobno są bez smaku, nie stanowią żadnej siły sprawczej w przepisie, dopóki się ich nie wymiesza. To samo powiedziałby to po cichu mecenas. Dlatego do gotującej się już od kilku dni wody, wrzuca się to wszystko i czeka. Zazwyczaj wystarczy kilka godzin komisji lub telefonów wykonanych między sobą. Kiedy wrze, generalnie można zacząć odcedzać to, co mniej ciekawe - samą wodę - by pozostało to, co dodaje smaku bigosowi - wspomniane składniki. Do tego dodajemy publiczność i – voila! Gotowe!

Pozostaje pytanie, czy któryś z adeptów kucharstwa obecnych na sesji powiatu w miniony wtorek, wiedział o takim przepisie? Bo krzyczeć, że tak się nie robi, to może nawet ten, który nie lubi przesolić. Tymczasem można zapewnić zainteresowanych, że tak się dzieje wszędzie. Sprawa ZSP nr 4 wcale nie jest odosobniona, bo można tu przypomnieć afery z poprzedniej kadencji, kiedy u sterów był właśnie jeden z opozycyjnych działaczy, tak bardzo utyskujący na to odbieranie mu głosu (co w trakcie tej sesji w ogóle nie miało miejsca).

Okrzyk niezadowolenia na to, że działacze wypominają sobie pisanie prac naukowych na własny temat, tylko pokazuje że społeczeństwo nie wie jednego - kiedy sala sesyjna pustoszeje z widowni, przeciwnicy do tej pory rzucający w siebie niewidzialnymi nożami kuchennymi, nagle stają się dla siebie mili. Po odejściu od stołu, uśmiechają się do siebie, rozmawiają o tym gdzie byli ostatnio na zakupach, gdzie jakie ryby złowili, czy co ostatnio obejrzeli w kinie. Czasem załatwiają wspólne interesy i to przeciwnicy z różnych opcji. Nie wierzycie? To ubierzcie garnitur, przyjdźcie na sesję i udawajcie urzędnika. Bigos wtedy przestaje smakować, bo nie ma się dla kogo popisywać.

Żeby każdy mógł zrozumieć:
Do młodzieży – Gdybyśmy do wszystkiego się tak przywiązywali, życie byłoby naprawdę ciężkie.
Do opozycji – Nazywanie przeciwnika aktorem, podczas gdy samemu się gra, jest hipokryzją.
Do koalicji – Nawarzyliście niezłego bigosu. Teraz pozostaje go ze smakiem zjeść.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza zzz wtorek, 16 lutego 2016 15:00 napisane przez zzz

  PO "zaraza'' narodu polskiego. Czy na sali nie było żadnego nauczyciela? Na co liczyli twórcy tego przedstawienia, trudno powiedzieć. Wydawałoby się zdroworozsądkowym po odczytaniu przez Starostę opinii marszałka przerwać jasełkę przynoszącą wstyd na lata. Przywzoitość jest im obca i tylko tacy tam się zagnieździli.

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 11 lutego 2016 18:30 napisane przez Wyborca

  Dorzucę POlityczną przedwyborczą miłość według organizatorów projektu:

  http://zsp4.gniezno.pl/wp/2014/10/jablka-na-12-sposobow-czyli-smacznie-zabawnie-i-lokalnie/

  http://zsp4.gniezno.pl/wp/2014/10/jablka-na-12-sposobow-czyli-smacznie-zabawnie-i-lokalnie/

  Tak jak redaktor napisał :To ubierzcie garnitur, przyjdźcie na sesję i udawajcie urzędnika. Bigos wtedy przestaje smakować, bo nie ma się dla kogo popisywać. :

  Jednych się gości drugich napada.

 • Link do komentarza fdsfcdfwqtygytgt3er czwartek, 11 lutego 2016 11:31 napisane przez fdsfcdfwqtygytgt3er

  na końcu brakuje jeszcze jednego wniosku :
  Do wyborców - Wreszcie zacznijcie mądrze wybierać. Nie nabierajcie się na puste hasła okraszane fotkami. Po wyborach konsekwentnie sprawdzajcie jak pracują wybrańcy i domagajcie się realizacji waszych oczekiwań. Nie pozwalajcie wybrańcom na załatwianie ich własnych interesów , na odwzajemnianie się stanowiskami itd. Patrzcie wybrańcom na ręce.

 • Link do komentarza senior czwartek, 11 lutego 2016 11:00 napisane przez senior

  Pan redaktor jest zbyt łaskawy w swoim porównaniu tego żenującego spektaklu w wykonaniu dzisiejszej opozycji i teatru jednego aktora tracącego główną rolę na scenie do smacznej potrawy, jaką jest bigos. Czytając te relacje nazwałbym to nie bigosem, a szambem. Tak, to prawda, inaczej się nie da określić niektórych wystąpień walecznych radnych i scenerii w postaci kłamliwych transparentów i wmanewrowanych w to przedstawienie niczego nie rozumiejących dzieci. Skąd ta waleczność u radnego, który nie potrafił się nią wykazać w poprzedniej kadencji w odbudowie rozbudowy szpitala?

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahah czwartek, 11 lutego 2016 10:43 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahah

  Nie można palić mostów, w końcu przyjdzie czas na kolejne wybory po których z woli wyborców albo z woli wybranych, zostanie zabezpieczony kolejny stołek

 • Link do komentarza wielkopolanka czwartek, 11 lutego 2016 10:27 napisane przez wielkopolanka

  opozycja nie może znieść faktu, że nie rządzi, więc chce błyszczeć w wątpilwej jakości wystąpieniach, koalicja rządzi, nie bacząc gdzie wióry lecą, a że lecą wszyscy to odczuwamy - brak właściwego i informacyjnego podejścia, a lud = młodzież wraz z rodzicami dają sobą manipulować, tak ewidentne, że boli.... a bigos i tak wyszedł smacznie, widowisko było przednie, obnażyło poziom opozycji i niestety zmanipulowanej młodzieży, a także koalicji, która i owszem rację może ma, ale nie umie do niej przekonać...

 • Link do komentarza neutralny czwartek, 11 lutego 2016 10:10 napisane przez neutralny

  "ciemny lud wszystko kupi" - nie jest ważne kto u władzy a kto w opozycji, kto wygrał a kto przegrał. Ważne są stołki i one zawsze będą dla wygranych i dla przegranych . Przedstawienia trwają , jedynie aktorzy zmieniają się rolami. Niestety , na zmiany w naszym kraju potrzeba dużo czasu, to muszą być zmiany pokoleniowe, a szkoda bo ten czas ucieka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane