wtorek, 21 czerwca 2016 15:52

Oszust P...u

  Edmund Zdanowski
Oszust P...u archiwum autora

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze polscy piłkarze grali naprawdę dobrze odbył się pewien ważny wówczas mecz. Bo o piłce nożnej dziś będzie mowa, a nie o polityce i niejakim P...u.

Jeśli kogoś innego, Drogi Czytelniku "podstawiłeś" w litery P..u, czyli stwierdziłeś, że to on właśnie jest oszustem – twój błąd. Otóż ten właściwy P..u, to sędzia piłkarski z narodu Rumunów pochodzący, a zwący się Padureanu, co lud nadwiślański natychmiast przerobił na łatwiejsze do wymówienia Paduranu. Pan sędzia miał zaszczyt prowadzić spotkanie eliminacyjne Polska – Bułgaria i w czasie meczu wydawał tak krzywdzące, bezczelnie oszukujące świetnie grających Polaków, że na długie lata jego nazwisko zastąpiło funkcjonujące dotychczas epitety "sędzia-kalosz", "kapeć" itp. W przypadkach stronniczego sędziowania na polskich trybunach rozlegało się odtąd gromkie "Paduranu", a po meczu sypały się na delikwenta śmieci i butelki. W trwających mistrzostwach Europy w piłce nożnej, imprezie chyba zbyt nadętej jak dotąd nie było jaskrawych przykładów stronniczego sędziowania. Ciekawe, że w innych dyscyplinach sportu ( siatkówka, tenis ) korzysta się z dobrodziejstw techniki i w sytuacjach wątpliwych wielekroć odtwarza nagranie spornej sytuacji. Wszystko po to, by nie wypaczyć wyniku sportowego. Władze związków piłkarskich od lat opierają się instalowaniu monitoringu boiskowego, przy pełnym monitoringu trybun. Ciekawe dlaczego ? Wielu twierdzi, ze jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Czyją ? A no właśnie takich Paduranu ! Oby NASI na takich nie trafili, a sukcesy zawdzięczali wyłącznie sportowej postawie i dobrej grze. Polska! Biało-czerwoni!

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Ryszard środa, 29 czerwca 2016 15:54 napisane przez Ryszard

  Witam wszystkich . Nie wiem dlaczego ale czytając ten tekst mam poczucie , że został napisany przez stereotypowego Polaka. Rozumiem przez to stwierdzenie , że często szukamy dziury w całym nawet w tak wyjątkowej sytuacji, którą mamy dzisiaj, dzięki naszej wyjątkowo mocnej drużynie. Jak miło by było w takich momentach nie wracać do przeszłości tylko komentować fakty i żyć w euforii i podnieceniu co dalej. Czy pisząc ten wpis autor chciał nam powiedzieć, że zawsze przegrana nie zależy od nas i musi być winny kto inny ??? Osobiście uważam, że nie warto się usprawiedliwiać zawczasu proszę Pana;) Trochę pozytywnego myślenia i wiary , nasza drużyna już jest wielka i nikt jej w tym nie pomógł . pozdrawiam gorąco.

 • Link do komentarza Ja_jestem wtorek, 28 czerwca 2016 09:19 napisane przez Ja_jestem

  @:toniczek85:

  Nic dodać, nic ująć - absolutna kwintesencja wypowiedzi.
  Pozdrawiam, Bogdan.

 • Link do komentarza toniczek85 czwartek, 23 czerwca 2016 11:32 napisane przez toniczek85

  Koryfeusz, cała Polska, e tam.. cała Europa, ŚWIAT cały trzyma kciuki za PiS!
  Watykan nawet! W końcu papież myje nogi uchodźcom, a to nie pasuje do bieżącej polityki Jarodzyka. Zmienić papieża. Żaden z niego katolik.
  Pranie mózgu - majstersztyk!

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 22 czerwca 2016 15:18 napisane przez Koryfeusz

  Wprawdzie felieton nie dotyczy polityki, ale niektórych ludzi bardzo boli, że PO i ogólnie środowisko liberalno-lewicowe nie jest u władzy. Dobrze, że boli, a będzie bolało jeszcze mocniej, bo dla środowiska liberalno-lewicowego to miejsca w polityce już nie ma. Niech więc to środowisko siedzi w swoich prywatnych klubach dyskusyjnych i nie próbuje więcej rządzić, bo efekty takich rządów to by były tragiczne co odczuwa zachodnia Europa.

 • Link do komentarza zbrzydzony polityką środa, 22 czerwca 2016 14:22 napisane przez zbrzydzony polityką

  @prawy i sprawiedliwy-Dziekanka czeka na takich jak ty.

 • Link do komentarza prawyisprawiedliwy środa, 22 czerwca 2016 13:15 napisane przez prawyisprawiedliwy

  Brakowało nam tu Pana. Ten przewrotny tytuł trafia POwców prosto w aortę szyjną jak prawicowa brzytwa!!

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 22 czerwca 2016 11:43 napisane przez toniczek85

  Czytałem zatrwożony możliwością pojawienia się i tutaj porównań Nawałki do Wodza Kaczyńskiego. Jednak nie. Odetchnąłem. W jednym się zgadzam - Polska! Biało-czerwoni! W drugim już nie, bo jak rozumiem - co prawda nic się nie zdarzyło, ale zdarzyć się może, bo ktoś to potajemnie tak planuje, że gdyby to potrzebne było to by tak było, że by się to wydarzyło. Natomiast to, że się nie zdarzyło, nie świadczy, że zdarzyć się nie może. No, ale oby tak było, żeby na nas trafiło, gdyby komuś się to przytrafiło, to co się jeszcze nie wydarzyło. Co za świat. Wszędzie spiski! I jak żyć Panie Prezesie, jak żyć?!

 • Link do komentarza wielkopolanka środa, 22 czerwca 2016 05:16 napisane przez wielkopolanka

  co racja to racja! jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi kasę!!

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 21 czerwca 2016 22:05 napisane przez czytelnik

  Brawo panie Zdanowski. Trafił pan w dziesiątkę. Tym razem znowu się Panu udało!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS