piątek, 23 września 2016 12:32

Musimy z tym żyć

 
Musimy z tym żyć archiwum autora

Jak można nazwać minione wakacje? Trudno powiedzieć. Ledwo się skończyły i już karuzela zaczęła się kręcić na nowo.

Dawno nic nie było, jakże to tak? - zapytał jeden urzędnik. Trudno spieszyć z odpowiedzią, kiedy działo się aż tyle i w zasadzie nic. Tyle, to znaczy, że nie wiadomo za który temat się zabrać. Nic, gdyż w zasadzie do wszystkiego chyba się przyzwyczailiśmy po dwóch latach od wyborów. Półmetek tuż tuż, a tymczasem ostatnio w powiecie jest cieplej, aniżeli w słynnej onegdaj „gorącej platformie”. Jedni wieszczą, że zima przyjdzie szybko i będzie mroźna, a jeszcze inni, że będzie łaskawa, ale tylko dla niektórych. Parafrazując słowa kabaretu Tey: „Ludzie na mieście gadają, że jak się to nie uspokoi...”. Podobno są nawet tacy, którym się nie podoba, iż za słabo się trąbi o ich milionowych sukcesach i wydzwaniają tu i tam, że czują się wielce pokrzywdzeni.

Tymczasem w mieście, jak to już zwykle bywa, wesoło i radośnie. Tu burzymy trzy mosty, tam malujemy trzy kamienice, gdzieś może jakieś drzewa wytniemy. Tu też „ludzie na mieście gadają...”, tyle że o dobrym interesie, jaki się robi na ubezpieczeniach pracowników. Poparcie jednak ma swoją wartość. Dochodzimy do takiego momentu, że za krytykę można zostać wytkniętym i już niektórzy radni tego doświadczyli. Nie mam tu na myśli minionej sprzeczki między działaczami z os. Grunwaldzkiego, którzy są w tym konflikcie siebie warci, natomiast w najbliższych tygodniach się przekonamy, że apele przewodniczącego rady nic nie dały. I co? Ano to, że „będzie on musiał z nimi żyć” - sam klasyk tak mówił!

Tak jak my będziemy musieli żyć z tym, że wykonanie zatoki autobusowej przy ul. Mickiewicza, zgodnie z wynikiem przetargu, ma kosztować ponad 100 tysięcy złotych (chyba, że pojedziemy po kosztach). A tymczasem ludzie na innych ulicach, które nie mają chodnika wyremontowanego nawet od 30 lat, dalej będą potykać się o krzywe płytki. Trudno, będą musieli z tym żyć.

11 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 13 października 2016 18:37 napisane przez wyborca

  Przecież ta kasa na upadły wówczas żużel była przez miasto wydawana w ramach promocji przez sport. To są duże pieniądze. Dlaczego radni nie zadają pytań , dlaczego nie dociekają co Gniezno zyskało na tym "interesie" ?

 • Link do komentarza z Gniezna czwartek, 13 października 2016 12:46 napisane przez z Gniezna

  Szlag mnie trafia jak czytam w lokalnej prasie że miasto setki tysięcy złotych przeznaczyło na żużel w latach 2014-2015 z uchybieniami i to im wychwyciła Regionalna Izba Obrachunkowa a na kawałek zwykłego chodnika za kilka tysięcy przez 30 lat nie można się doczekać. Za Kowalskiego i Budasza prawie 800 000zl dali na ten żużel. Mało tego że Start dostał taką kasę to jeszcze jakby było mało oni płacili miastu 1zł za korzystanie ze stadionu ale zyski z reklam i biletów to już szły do kasy Startu, ta kontrola ponoć wykazała że tym sposobem miasto pozbawiło się wpływów z tego stadionu ? No i miasto za czasów Budasza przelało też pieniądze na rachunek prywatnej firmy sponsora Startu. To ja się pytam gdzie jest ten Start Spółka Akcyjna, gdzie ci sponsorzy, gdzie te pieniądze z miejskiej kasy ? Normalnie cholery można dostać jak człowiek teraz się tapla w tym błocie gdzie powinien być chodnik i czyta w prasie o takiej gospodarności.

 • Link do komentarza asdfgh poniedziałek, 03 października 2016 13:32 napisane przez asdfgh

  A mim wielkim marzeniem jest to, żeby przed kolejnymi wyborami skrzyknęli się komentatorzy choćby tego forum, którzy są aktywni i w jakiś sposób zatroskani i nasze miasto i żeby wreszcie może oni spowodowali, by do tego samorządu wybrać ludzi mądrych i odpowiedzialnych. Doświadczonych i takich, co naprawdę maja wiedzę. A nie aktorów, którym zależy na fotach i kasie oraz na własnych często partykularnych interesach, a nie takich, co nie maja pojęcia o rzeczywistym rozwoju miasta.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 26 września 2016 15:44 napisane przez wyborca

  nie trzeba z tym żyć, jak są nieprawidłowości to media powinny to publikować żeby ludzie jak pójdą do wyborów wiedzieli co i kto zrobił a nie tylko ładne słówka i fotki

 • Link do komentarza AA niedziela, 25 września 2016 20:57 napisane przez AA

  Wcale nie musimy z tym żyć . Wystarczy w następnych wyborach dokonać zmian i w kolejnych wyborach i tak do skutku.

 • Link do komentarza aktywista sobota, 24 września 2016 11:43 napisane przez aktywista

  prospot nikt nie zmusza tylko marazm spoleczny, zgoda na bylejakość..

 • Link do komentarza tropsorp sobota, 24 września 2016 11:24 napisane przez tropsorp

  wyzyskiwacz zmusza !!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza prosport piątek, 23 września 2016 22:42 napisane przez prosport

  kto zmusza????????????

 • Link do komentarza wielkopolanka piątek, 23 września 2016 21:59 napisane przez wielkopolanka

  z tą zatoką na Mickiewicza to jakiś cyrk, tylko tam obok siebie uschło, lub usycha pięć dorodnych drzew, coś mi się wydaje, że komuś baaaardzo zależało na ich usunięciu.... owszem drzewa usychają to się zdarza, ale żeby tak tylko tam, przed teatrem??? cóż, przystanek na Chrobrego jak był zawalidrogą tak będzie, za te dzikie tłumy, które nie potrafią przejść po pasach by dojść do teatru będą miały zatokę, by bez kolizji, dojść do niego....

 • Link do komentarza 2018 piątek, 23 września 2016 15:12 napisane przez 2018

  Są tacy co już dwa razy dostali podwyżki i są tacy co jakoś muszą żyć

 • Link do komentarza anzelm piątek, 23 września 2016 14:35 napisane przez anzelm

  tak tak , temat ubezpieczeń pracowników jest tematem bardzo ciekawym , nawet szeroko ciekawym takim rodzinnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane