poniedziałek, 17 października 2016 14:00

Zaskoczeni?

 
Zaskoczeni? archiwum autora

Odpowiedź na postawione pytanie może być tylko jedna - nie, choć zaskoczeni byli urzędnicy, gdy usłyszeli o co chodzi.

W ubiegłym tygodniu takie zaskoczenie świetnie wyszło jednemu z radnych miejskich, którego imienia nie trzeba tu wspominać, co by nie robić reklamy. Temat brzmiał hucznie - "apel do starosty". Pierwsza myśl była taka: co tym razem zmalowali w Starostwie, że zwraca się do nich radny z osiedlowego okręgu? Otóż to! Chodziło o okręg, a właściwie dwa okręgi!

Radny bowiem stwierdził, że skrzyżowanie ul. Żwirki i Wigury oraz Chudoby jest niebezpieczne, dlatego tam musi powstać rondo. Jak dodał, jest to jego okręg, więc mamy w zasadzie rondo wpisane w okręg. Zakręciło się? Jeszcze nie. Radny bowiem zaczął odchodzić od tematu i wymieniać inne problemy w tej części osiedla, po czym przeszedł do parkingu pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. Twierdził, że kiedyś o nim pisał, a teraz go wybudowano, a tymczasem mogę się założyć, że pomysł ma więcej lat, niż ostatnie trzy kadencje.

W końcu, po długich, konferencyjnych słowach miało się wrażenie, że mamy nowego rzecznika Urzędu Miejskiego. Dlaczego? Bo padały sakramentalne "prezydent powiedział, prezydent przekazał, prezydent mówił". Następnie radny przyznał, że w sprawie wspomnianego skrzyżowania w ogóle się nie kontaktował ze Starostwem, a więc nie dzwonił, nie pisał, nie interpelował, nie rozmawiał etc. Wybrał, jako środek komunikacji, dziennikarzy. Zaskoczeni? 

Zaskoczeni byli urzędnicy (tacy co przy biurku i tacy, co czasem wystąpić publicznie muszą), z którymi była sposobność na ten temat rozmawiać wkrótce po "skocznej" konferencji. Przyznali, że w ogóle tematu nie znają i nikt go nie poruszał do tej pory. W starostwie są zajęci swoimi sprawami i tak naprawdę wielu nawet nie znało tego radnego z nazwiska. Pisma, rzecz jasna, żadnego nie otrzymali. Tyle oficjalnie. Nieoficjalnie z tej strony dodać należy, że pytanie w sprawie skrzyżowania zostało wysłane do tych, co mogą coś w temacie powiedzieć. Odpowiedź oczywiście się pojawi i, jak można przypuszczać, bez taniej reklamy.

 

P.S.
Pewna analogia - kiedy kilka tygodni temu konferencję w Ratuszu organizowali radni miejscy z "opozycji", była ona nagrywana przez pracownika Urzędu Miejskiego. Kiedy spotkanie z mediami zrobił powyższy radny "koalicji", miejskiego dyktafonu nie było. Przypadek? Nie sądzę.

11 komentarzy

 • Link do komentarza asdfg wtorek, 18 października 2016 12:49 napisane przez asdfg

  Panie Jaś, wie Pan, co mnie najbardziej interesuje? Kim są jego wyborcy. To dopiero naprawdę socjologiczne doświadczenie na mapie naszego miasta.

 • Link do komentarza Jaś wtorek, 18 października 2016 11:45 napisane przez Jaś

  Pan radny, którego imienia tu nie wymienię, od lat w taki prymitywny sposób promuje w mediach własną osobę. Jak widać to działa. Mimo zmian szyldów partyjnych wybory wygrywa. Tacy wyborcy i Taki wybrany.
  Może gdyby lokalne media o jego rewolucyjnych pomysłach nie pisały? Ale wtedy pewnie biegałby z gołym tyłkiem po rynku stając się bohaterem światowym internetu zgodnie z zasadą "nieważne jak byle po nazwisku". To już lepiej niech piszą.

 • Link do komentarza ooooooo wtorek, 18 października 2016 10:23 napisane przez ooooooo

  mjj - oni czytają sami albo im czytają ci co są od tego czytania. Tu wystarczy kilka razy coś o tym samym napisać i reakcje są zauważalne. Normalnie jakby zostali pobudzeni po takim czytaniu.

 • Link do komentarza mjj wtorek, 18 października 2016 09:33 napisane przez mjj

  Gnieźnieńska "elita" będąca przedstawicielami ludu niestety z jego wyboru jest tak słaba, jak elektorat. Żenujący spektakl w wykonaniu niektórych radnych trwa na całego. Jak narazie niczego konkretnego nie wnoszą oni do spraw naszego miasta. Jest kilku regularnych milczków, są celebryci popisujący się medialnie swoimi "dokonaniami", są wreszcie tacy, którym się wydaje, że są prawdziwymi omnibusami. A rodzynki, którym się coś chce są obśmiewani. A miasto umiera, nie widać perspektyw na przyszłość, odwiedzają je goście przyjeżdżający tutaj na różne spotkania, sympozja, konferencje, którym nawet nie potrafi się zorganizować ciekawego programu zwiedzania miasta, przekazania jego historii i zachęcenia do powtórnych odwiedzin. Skutek jest taki, że bardzo ważni goście zwiedzają tylko kultowy punkt miasta, którym jest katedra i odjeżdżają. Wstyd dla władz miasta i powiatu, które wydają duże pieniądze rzekomo na promocję, z której nic nie wynika. A kto nie, jak władze wymienionego miasta i powiatu powinny być stymulatorem działań dla organizacji i instytucji zajmujących się szerzeniem miejscowej turystyki? Niestety, poleganie na urzędnikach jest najgorszym wyjściem. Do spraw poważnych należy podchodzić poważnie, a więc korzystać z profesjonalistów, a nie z pracowników zatrudnionych często z politycznego klucza. Ale zachodzi pytanie, czy te komentarze są czytane przez decydentów?

 • Link do komentarza :-) wtorek, 18 października 2016 06:54 napisane przez :-)

  pytajnik ten jest PO zatoczeniu okręgu przez te inne partie

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 18 października 2016 00:52 napisane przez wyborca

  No to wszystko jasne. W tej grupie radnych są same gwiazdy, więc felieton mnie nie zaskoczył.

 • Link do komentarza pytajnik poniedziałek, 17 października 2016 22:18 napisane przez pytajnik

  Podajcie chociaż inicjały imienia i nazwiska tego radnego z osiedlowego okręgu. PO pewnym okręgu z Witkowskiej- Wrzesińskiej mamy kolejne jajco???

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 17 października 2016 20:54 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Ja_Jestem, żaden wpis nie został pominięty przy moderacji, więc prawdopodobnie nie przeszły przez formularz. Proszę zawsze sprawdzić, czy po wpisaniu kodu wyświetla się "Komentarz czeka na akceptację." czy "Słowa, które wpisałeś, nie pasują do tych na obrazku. Spróbuj ponownie."

 • Link do komentarza Ja_Jestem poniedziałek, 17 października 2016 19:40 napisane przez Ja_Jestem

  ,,,,bardzo przepraszam że zapytam administratora blogu gdzie się podziewają moje wpisy? A może trzeba je cenzurować ?

 • Link do komentarza Ja_Jestem poniedziałek, 17 października 2016 18:56 napisane przez Ja_Jestem

  Gniezno rondem stoi - no zobaczymy ile jeszcze ich powstanie, oby wystarczyło zasłużonych nazwisk, na nazewnictwo tych rond. ;)

 • Link do komentarza m poniedziałek, 17 października 2016 16:58 napisane przez m

  radni niech pojadą do Wrześni , zobaczą jak się miasto zmienia i jak tam zbudowane są ronda

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane