wtorek, 25 października 2016 11:46

Spóźnialscy

 
Spóźnialscy archiwum autora

Skoro urzędnicy Magistratu muszą odbijać obecność na karcie, może warto wprowadzić takowe rozwiązanie dla radnych? Zamiast prezydenta, niech kontrolują ich mieszkańcy.

Komisje Rady Miasta w swoim założeniu mają służyć jako zespoły robocze, które docelowo zajmują się poszczególnymi projektami uchwał. Przyjmują je lub nie, dyskutują nad nimi lub w milczeniu przyjmują - mimo to jednak pracują. Tak pracują, że aż się rwą do tego. 

Przykładem może być poniedziałkowe posiedzenie Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska. Z racji zainteresowania, osoby postronne mogą przyjść i to o jakiej porze im się chce. Osoby zobowiązane przez lud, powinny to czynić punktualnie, jak przewodniczący przykazał. Tymczasem wybiło południe, a w sali... brak kworum. Na liście tej jednej z najliczniejszych komisji, jest 12 radnych. Któż to pilnie siedzi już w sali? Przewodniczący Arkadiusz Masłowski, radni: Teresa Niewiadomska, Jan Szarzyński, Ryszard Karmoliński. Czyli trzecia część tych, którzy powinni być. 

12:02 Pojawia się radny Jerzy Chorn. Teresa Niewiadomska mówi iż radny Janusz Brzuszkiewicz może się spóźnić, bo dał jej znać.
12:03 Na ostatnie piętro ratusza wbiega radny Marcin Jagodziński.
12:04 Dotarł wiceprezydent Jarosław Grobelny, a przecież bez tej osoby radni nie wyobrażają sobie posiedzenia. W końcu tyle pytań uzbierało się od ostatniego spotkania...
W sali jest kworum (6 obecnych, 6 nieobecnych), ale w najlepsze trwają jeszcze rozmowy.
12:07 Zaczyna się komisja.
12:14 Przychodzi radny Krzysztof Modrzejewski.
12:16 Pojawia się radny Sławomir Graczyk.
12:29 Do sali wchodzi Janusz Brzuszkiewicz.
12:31 Przyszła również radna Małgorzata Cichomska-Szczepaniak (niestety, dopiero wówczas dostrzeżony zostaje brak Ryszarda Karmolińskiego).
12:38 Dotarł radny Marek Bartkowicz.
Długo, długo nic.
13:31 Powrócił Ryszard Karmoliński.

W sumie na komisji pojawili się prawie wszyscy. Prawie, bo zabrakło radnego Ryszarda Niemanna. Wszyscy liczyli - albo się nie pojawi albo przyjdzie na ostatnie 5 minut, jak to zdarzyło się na jednej z poprzednich komisji. Radny nie pojawił się. Komisja trwała raptem trzy godziny, dyskusje wielce się nie rozwlekały, ale listy obecności spóźnialskich się same nie podpisały, tylko oczywiście rękoma radnych - zupełnie, jakby byli na całości. Oczywiście, każdy ma swoje obowiązki, ale ileż o tej pracy dla dobra mieszkańców się słyszy? A później są pytania na sesjach, często o to samo, co było na komisji i tylko czekać, aż przewodniczący Rady Miasta wystrzeli z pytaniem "a czy czasem to nie było omawiane na komisji?". Cóż, będzie "musiał z tym żyć".

9 komentarzy

 • Link do komentarza miastowy niedziela, 30 października 2016 14:55 napisane przez miastowy

  Środa dochodzi 14:00, ul. Chrobrego. Dwaj bardzo zdyszani radni pędzą co sił na sesję bojąc się spóźnienia i zaistnienia w mediach. Brawa dla redaktora, chyba pomogło!

 • Link do komentarza hehehehehehehehehe niedziela, 30 października 2016 11:33 napisane przez hehehehehehehehehe

  Podobno że urzędnicy Magistratu muszą odbijać obecność na karcie elektronicznej i dodatkowo podpisywać się na liście papierowej . Jeżeli tak jest to proponuję jeszcze żeby w tym urzędzie zamontowali skanery i czytniki rejestrujące wejście urzędników na podstawie linii papilarnych i tęczówek oka.

 • Link do komentarza kakao niedziela, 30 października 2016 10:51 napisane przez kakao

  Panie Rafale, tak prosimy o każdej komisji. Niech wyborcy wiedzą o pracy swoich idoli!

 • Link do komentarza Sławek środa, 26 października 2016 22:41 napisane przez Sławek

  Panie Budasz, czy już wszystkie budziki z kampanii wyborczej Pan rozdysponował? Może gdzieś w magazynie znajdzie Pan jeszcze kilka sztuk i obudzi swoich radnych? Bo jak Pan chce dobudzić miasto, skoro radni zasypiają?

 • Link do komentarza bezradna środa, 26 października 2016 21:18 napisane przez bezradna

  Spóźniony ty
  Spóźniona ja
  Życiowa gra !

 • Link do komentarza plotķara środa, 26 października 2016 20:19 napisane przez plotķara

  Rewelacyjny raport! Panie Rafale - wreszcie ktoś się odważył to dokładnie spisać i opisać! Na moje szczęście na żadnego z nich nie głosowałam!

 • Link do komentarza Też wyborca środa, 26 października 2016 14:00 napisane przez Też wyborca

  Lekceważenie dobrowolnie przyjętych na siebie obowiązków i lekceważenie wyborców. I to miasto potem wygląda, jak wygląda.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 25 października 2016 21:40 napisane przez wyborca

  Rewelacja! Znaczy się ta relacja. Nie dosyć, ze nie potrafią wielu problemów rozwiązywać, to jeszcze olewają posiedzenia. Jak nie maja czasu, to niech nie pchają się do rad. Celebrytów nam nie potrzeba!

 • Link do komentarza Wort wtorek, 25 października 2016 19:32 napisane przez Wort

  W punkt panie Rafale!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane