poniedziałek, 28 listopada 2016 11:39

Wycinanki

 
Wycinanki archiwum autora

Mogłoby być coś na konkretny temat, ale niestety czasem po prostu się nie da. Nie będzie więc tylko o spóźnialskich radnych, wycince zieleni czy cytatach klasyka. A nie, jednak będzie...

Jesień za pasem, za oknami lekki mróz, a gnieźnieńskie morsy mogą się raczyć idealną pogodą do kąpieli. To znak, że zbliża się koniec roku i pojawia się okazja do podsumowania półmetka kadencji. Po cóż jednak, skoro wszyscy widzą, jak jest wspaniale.

W powiecie nieco przycichło, bo po ostatnich awanturach działacze na kilka tygodni pochowali się w swoich gabinetach i niedawno zaczęli ponownie wychodzić na światło dzienne. W końcu jest przetarg na rozbudowę szpitala, a jak już wbiją tę pierwszą łopatę, tudzież kilof (co prawda na wiosnę), to dopiero się zacznie! Jak już skończą, to widząc projekt można stwierdzić, iż na pewno - parafrazując - szpital będzie Pomnikiem trwalszym niż ze spiżu. Na szczęście Pomnikiem z nazwy nie zostanie. Jednocześnie NFZ znowu się waha z tym, czy lądowiska dla śmigłowców przy szpitalach są konieczne - jeśli już nie, to może zróbmy na tym ukończonym pasiekę? Wicestarosta na pewno podniesie za tym obie ręce!

Tymczasem w mieście podobnie - tu zrobiona zatoczka, tam skwerek, chuchamy i dmuchamy, aż wszytko pięknieje. Nie ma miejsca na narzekanie, bo kto nie z nami, ten przeciwko nam, o czym przekonują się niektórzy radni. Nie zapominajmy też o wycince drzew, ale tu trzeba uważać, bo wiceprezydent Jarosław Grobelny żywo reaguje na każdy przejaw pesymizmu, jeśli ktoś powie, że "nic, tylko wyrywają drzewa w centrum". No nie, sadzą też, tyle, że głównie na przedmieściach. Gdyby ktoś pytał, gdzie są drzewa sprzed teatru to podpowiem, że na ul. Sosnowej. Już czuję to spojrzenie.

Zostawmy tych na górze, bo niżej nie jest lepiej. Trudno byłoby tu wyliczać każdemu po kolei, choć są ewenementy. Po ostatnim wpisie pt. "Spóźnialscy" niektórzy radni miejscy chodzą jak z zegarkiem w ręku (no, na styk powiedzmy), a nawet usprawiedliwiają się wychodząc na chwilę z posiedzenia. Są jednak tacy, którzy chyba nie przestawili się z czasu letniego na zimowy. Mistrzem jest radny Marek Bartkowicz, który spóźnił się na ostatnią Komisję Gospodarki (pomińmy pełne nazwy) ponad godzinę. To by jeszcze mogło ujść płazem, ale wcześniej była też Komisja Polityki Społecznej. Rozpoczęła się o 14:00. Ostatni punkt posiedzenia pn. "Pytania i wolne głosy" był o 15:12. Wspomniany powyżej radny przyszedł o 15:13. Zgłosił jeden, czy drugi wniosek, ale de facto na posiedzeniu był tyle, co nic. Listę obecności podpisał, a co! To już lepiej zrobił radny Ryszard Niemann, który ostatnio na posiedzeniach po prostu się nie pojawia. Uczciwiej? Raczej tak.

Można byłoby na tym zakończyć. Można, choć jest jeszcze jedno "ale". To Ale to ktoś o bardzo dużym ego, którego wypowiedzi oraz zachowanie z ostatnich dwóch czy trzech tygodni rozbawiły niebotycznie kilka osób (ci, co siedzą w temacie domyślą się, no nie?). Jednocześnie utwierdził iż jest mniejszy, niż do tej pory sądzono. Cytując klasyka - będzie musiał też z tym żyć.

Wracając jeszcze do tematu szpitala - podobno nikt nie wie, gdzie się podziały pomarańczowe kaski, kupione w poprzedniej kadencji, a w których radni powiatowi zwiedzali wspomniany budynek szpitala. Szkoda. Teraz mogłyby osiągnąć zawrotną cenę.

5 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik środa, 30 listopada 2016 10:22 napisane przez czytelnik

  Prawdziwe wycinanki odbędą się za zasłonami w lokalach wyborczych, tam do wycinania będzie potrzebny tylko długopis. A obecny prezydent? Jak widać chce zasłużyć na reelekcję. Czym? Parkingami, które tak naprawdę nie regulują spraw komunikacyjnych miasta. Zatokami, które raczej nie są priorytetowymi potrzebami mieszkańców, skwerkami, które mają owszem upiększyć jakieś tam kawałki zieleni, ale przede wszystkim doprowadzić do piękniejszego widoku z okna gabinetu pana prezydenta. I być moźe taki kandydat wygra kolejne wybory, bo Polacy lubią kolorowanki i wycinanki a nie konkretną i wymierną harówkę w kierunku rozwoju miasta. Takiej harówki, która by sprawiła, by Gniezno stało się wreszcie miejscem atrakcyjnym dla turystów, o które walczy cały świat, tylko nie Gniezno.

 • Link do komentarza wyborca środa, 30 listopada 2016 09:17 napisane przez wyborca

  felieton "spóźnialscy" zrobił chyba swoje..... kupili zegarki i stosują się....a może przestaną wycinać.....

 • Link do komentarza omen środa, 30 listopada 2016 08:13 napisane przez omen

  Za dwa lata będą wycinanki, ale pytanie czy wytniemy takie kwiatki czy pozostanie tak, jak jest. Niestety wszystko wskazuje, że do wyborów pchają się kolejni bez doświadczenia, umiejętności, wiedzy i zdolności słuchania/czytania ze zrozumieniem. Może być tylko gorzej, a już teraz urzędnicy narzekają, że tak SŁABYCH radnych to jeszcze w przeciągu 25 lat nie było w samorządzie miejskim.

 • Link do komentarza gracja wtorek, 29 listopada 2016 21:12 napisane przez gracja

  skoro wycinanki, to proponuję w ramach wycinanek, wyciąć parę zatok do parkowania przed szkołami, co by rodzice odwożący swoje pociech do szkół mogli legalnie parkować, i tak, Chrobrego przed 5, koło gimnazjum-przedszkola, na ul. Konikowo, tak, tak, tam gdzie powstał nowy parking, rodzice i tak się na nim nie zatrzymują, tylko naprzeciw tam gdzie chyba pas zielonej trawki był, podobne sytuacje widuję przed szkoła koło szpitala, czy też szkołą muzyczną, pewnie przy innych jest podobnie, doprawdy rano kiedy ludzie jadą do pracy, muszą pomstować na leniwych rodziców, którzy zatrzymują się nagle, po zatrzymaniu czasem włączą kierunkowskaz, po co?? drzewa w mieście też nie są potrzebne, w końcu jesienią tylko liście trzeba zbierać, też je powycinać.... w końcu wycinanki, to wycinanki

 • Link do komentarza z Gniezna wtorek, 29 listopada 2016 20:36 napisane przez z Gniezna

  te kaski to przydałyby się na wiosnę, jak będą znowu wizytować postępy.... a tak a propos, to one zginęły czy na pamiątkę niektórzy wzięli?? śledztwo zrobić!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane