piątek, 23 grudnia 2016 13:00

Życzymy, życzymy...

 
Życzymy, życzymy... archiwum autora

Jak z bicza strzelił - zaledwie przed chwilą powiększono strefę parkowania w mieście, założono Zakład Zieleni Miejskiej i odwołano komendanta Straży Miejskiej, a tu już koniec roku!

Powyższe wydarzenia miały miejsce na samym początku stycznia 2016 roku, a tymczasem mamy już święta Bożego Narodzenia i przychodzi czas składania życzeń. Rodzinie, znajomym, współpracownikom, a i niekiedy przypadkowym osobom. Bo wypada, bo tak grzecznie, bo dyplomatycznie nawet z przeciwnikiem trzeba - szkoda tylko, że nie można zobaczyć, jak

robią to między sobą niektórzy radni miejscy czy powiatowi - na pewno można byłoby się przy nich wzruszyć. Czego zatem można życzyć niektórym działaczom?

Może najpierw tym z miasta?

Radnym Janowi Szarzyńskiemu i Ryszardowi Karmolińskiemu, aby się pogodzili i poszli ze sobą na kawę. Radnemu Ryszardowi Niemannowi, aby po swojej długiej nieobecności „nam się objawił” - jak to stwierdził przewodniczący Rady Miasta.Aby wspomniany przewodniczący Michał Glejzer nie mówił każdemu, że „musi z tym żyć” - czasem dobrze jest postawić na zmiany. Radnej Annie Krzymińskiej, co by po nauczycielach i bezdomnych nie robiła sobie kolejnych przeciwników. Wiceprzewodniczącej Małgorzacie Cichomskiej-Szczepaniak, żeby już się nie bała, że ktoś odnotuje, ile minut spóźniła się na posiedzenie. Radnemu Markowi Bartkowiczowi, by nie musiał pracodawcy pokazywać artykułów na swój temat, że spóźnia się godzinę i przychodzi na koniec posiedzenia komisji. Radnym Jerzemu Lubbe i Bogusławie Młodzikowskiej, żeby się jakoś dogadali, bo nie tylko oni widzą tę ścianę milczenia między sobą. Radnemu Arkadiuszowi Masłowskiemu pomysłów na kolejne parkingi i ronda, najlepiej wielopoziomowe. Radnemu Marcinowi Jagodzińskiemu, aby nie musiał się „gotować” ze śmiechu i udawać poważnego, kiedy ktoś z radnych na posiedzeniu naprawdę palnie głupotę. Śmiech to zdrowie! Pozostałym radnym – dobrej lektury projektów uchwał i więcej refleksji nad nimi. Jednocześnie Urzędnikom Magistratu, którzy przychodzą na posiedzenia i chcąc nie chcąc słuchają rajców, aby nie musieli kiwać głową i szukać oczami ucieczki przez sufit.

A w powiecie?

Radnemu Markowi Gotowale, aby wciąż swoimi wypowiedziami potrafił rozbawić opozycję, bo wtedy przynajmniej jest wesoło. Radnemu Jackowi Kowalskiemu podwyżki na stanowisku prezesa - a co, należy się! Radnym Dariuszowi Pilakowi i Radosławowi Sobkowiakowi kursów aktorstwa, gdyż w tym roku na posiedzeniach Rady kilka razy dowiedli posiadania skrywanych dotąd umiejętności. Radnemu Rafałowi Spachaczowi, aby defibrylatory były wszędzie, na każdym kroku. Wiceprzewodniczącemu Tadeuszowi Pietrzakowi, aby miał jeszcze kiedyś szansę poprowadzić sesję (a może nie?). Przewodniczącemu Dariuszowi Iglińskiemu, żeby nie tracił tego modnego stylu, którym zawsze potrafi zaskoczyć dziennikarzy. Radnemu Leszkowi Figajowi, aby pogonił kolegów z opozycji z przeciąganiem posiedzeń, to wtedy nie będą go boleć plecy. Pozostałym radnym – wytrwałości przy odsłuchiwaniu sprawozdania Starosty za miniony miesiąc.

A tym „najwyżej”?

Staroście Beacie Tarczyńskiej, aby największym problemem Zarządu nie było to, kto powinien przed sesją parzyć kawę radnym. Wicestaroście Jerzemu Berlikowi, żeby potrafił na sesjach równie stanowczo odpowiadać, jak zrobił to ostatnio wobec opozycji. Pozostałym członkom Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego - żeby nie poddawali się tak łatwo, kiedy proponuje się kolejne zmiany. Prezydentowi Tomaszowi Budaszowi, oby był tak dobry, żeby nie musiał informować o tym za pośrednictwem gazetki, która przeważnie ląduje w makulaturze. Wiceprezydentowi Jarosławowi Grobelnemu, żeby spółka ciepłownicza, o której wciąż tak „ciepło” myśli, oplotła siecią nie tylko Gniezno, ale i cały świat. Wiceprezydentowi Michałowi Powałowskiemu, co by się nie martwił reformą edukacji, choćby zlikwidowała szkoły i wprowadziła guwernantki.

Sobie życzę mniej złośliwości wobec wyżej wymienionych. Przewidując jednak, że złożone życzenia raczej nie spełnią się tak szybko, zapewne tak zostanie i w moim przypadku. Wesołych Świąt!

9 komentarzy

 • Link do komentarza z Gniezna sobota, 24 grudnia 2016 12:08 napisane przez z Gniezna

  pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 24 grudnia 2016 10:47 napisane przez czytelnik

  @ Kupszcza - także życzę wiele dobra z okazji świąt i Panu i pozostałym komentatorom. Trochę więcej życzliwości wzajemnej, choć trzeba przypomnieć także lokalnym politykom, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Ale ta krytyka niech będzie merytoryczna, nie taka złośliwa. Życzmy też sobie trochę wiecej wiary w to, że tylko wspólnie odbudujemy etos w naszej Ojczyźnie,a takie konferencje straszące społeczeństwo powrotem do władzy tych, którzy zawiedli nasze zaufanie temu nie służą. Także na politycznym rynku lokalnym.

 • Link do komentarza Kupszcza sobota, 24 grudnia 2016 09:15 napisane przez Kupszcza

  Wszystkim komentatorom i Redakcji życzę zdrowych , spokojnych Świąt, wspaniałej wieczerzy w rodzinnej atmosferze. I życzliwości względem siebie. Możemy i nie zgadzamy się w poglądach, ale najważniejsza jest kultura w dyskusji. Właśnie tej kultury, szanowania się wzajemnie życzę Wam najbardziej .

 • Link do komentarza wielkopolanka piątek, 23 grudnia 2016 23:50 napisane przez wielkopolanka

  Wyraził Pan również moje życzenia tym felietonem.... Wesołych Świąt!
  ps. a propos pisemka p. Prezydenta - pomijam treść, ale wydanie raczej byle jakie - źle przycięte i wymięte....

 • Link do komentarza zdezorientowany piątek, 23 grudnia 2016 23:45 napisane przez zdezorientowany

  Byłym posłom i senatorowi nie ma co składać życzeń. Oni nie zasługują na ani jedno dobre słowo. A obecnym? Niech się wykazują, zobaczymy na półmetku. To o tych z ekipy rządzącej, bo poseł Arndt coraz bardziej nas zadziwia. Siedzi na trybunie sejmowej w pierwszej ławce blokując miejsce dla marszałka. Panie Pośle, co się z Panem stało?

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 23 grudnia 2016 22:29 napisane przez rowerzysta

  :) Dobre. Zabrakło życzeń dla posłów oraz byłych posłów i senatorów, myślę, że mogłyby być równie twórcze. Wesołych Świąt !

 • Link do komentarza wyborca piątek, 23 grudnia 2016 21:03 napisane przez wyborca

  Oj, a ja bym życzyła niejednym radnym i w mieście i w powiecie opamiętania i przypominania im na każdym kroku, że nie są celebrytami i niech się nie popisują swymi monologami, bo się tylko ośmieszają. I niech sobie codziennie przypominają, że to nie my, a oni są naszymi sługami. Sami tego chcieli, więc niech się wywiązują z zadan, jakie dobrowolnie na siebie przyjęli.

 • Link do komentarza rak piątek, 23 grudnia 2016 18:58 napisane przez rak

  Wszystko w punkt!:)

 • Link do komentarza senior piątek, 23 grudnia 2016 16:35 napisane przez senior

  Ale się Naczelny wstrzelił w dziesiątkę! No i trzeba powiedzieć, że jest bardzo łaskawy wobec tych, co na górze. Ale rozumiem, są święta, więc potrzeba życzliwości, zatem jako długoletni czytelnik tego portalu i nie ukrywam, jego fan, życzę Redakcji,ale także tym opisanym w felietonie zdrowia, wytrwania i sił w dalszej pracy na rzecz naszego grodu. Niech bardziej pracują dla nas, a nie dla swojej chwały, co niekiedy jest aż zanadto widoczne u niektórych wybrańców. Niestety, mimo świąt także uwaga. Kolejna gazetka, to gniot. Pierwszej nie otrzymałem, więc trudno mi porównać, ale tę drugą uważam za nieporozumienie. A dostałem nawet dwie sztuki!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane