Jesteś tutaj:Blogi Rafał Wichniewicz
Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

poniedziałek, 27 marca 2017 18:14

W służbie Kościoła, państwa i narodu

W murach gnieźnieńskiego Seminarium Duchownego odbyło się sympozjum naukowe, które niejako inaugurowało obchodzone w tym roku 600-lecie prymasostwa w Polsce.

Każde dziecko w Polsce wie, że Gniezno było pierwszą stolicą Polski. Czy aby na pewno? W związku z coraz częstszymi sytuacjami wskazywania na Poznań, jako pierwszą stolicę państwa piastowskiego, Starosta Gnieźnieński inicjuje akcję społeczną pn. „Nie przenoście nam stolicy do… Poznania”.

poniedziałek, 27 marca 2017 15:52

Pasyjny koncert „Dzwonu”

W niedzielne popołudnie w murach kościoła garnizonowego odbył się koncert najstarszego gnieźnieńskiego chóru "Dzwon".

Zachęcamy do obejrzenia ukończonej relacji wideo z czwartej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Policja podsumowała trwającą przez niemal tydzień akcję, w ramach której kontrolowano kierowców jadących z nadmierną prędkością.

poniedziałek, 27 marca 2017 09:29

Migawki z miasta - Pozdrowienia z Gniezna

Na nic apele, komunikaty służb, pouczenia i mandaty. Wystarczało tylko na chwilę odpuścić, by powrócił chaos - tak prezentowała się ulica Tumska w minioną niedzielę.

poniedziałek, 27 marca 2017 08:07

Środki na nowe autobusy przyznane

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzyma 11,5 miliona złotych na zakup 12 nowych autobusów. Środki zostały przyznane w ramach dofinansowania OSI.

Kilkudziesięciu miłośników jazdy rowerami górskimi wyruszyło w pierwszą wspólną wyprawę, inaugurując tym samym nowy sezon.

niedziela, 26 marca 2017 00:00

śp. Waleria Nowakowska

  

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 marca 2017 roku zasnęła w Bogu opatrzona Sakramentami świętymi Waleria Nowakowska...

niedziela, 26 marca 2017 13:49

Rodzinne budowanie... wikińskiej łodzi

Waleczność historycznych wikingów nie byłaby możliwa, gdyby nie ich łodzie - drakkary, których papierowe modele wykonywali wspólnie uczestnicy warsztatów w gnieźnieńskim Muzeum.

Strona 1 z 523

Ostatnio dodane