Jesteś tutaj:Blogi Hit „nowoczesnego” Gniezna
poniedziałek, 10 lutego 2020 07:29

Hit „nowoczesnego” Gniezna Wyróżniony

  Paweł Kamiński

Tak oto w ramach nowoczesnego miasta roztrwoni się grube miliony z pieniędzy publicznych, bo tylko takie trwoni się najłatwiej. Czego nie robi się w imię postępu i nowoczesności. Zapraszam do wysłuchania mojej wypowiedzi.

25 komentarzy

 • Link do komentarza Ala poniedziałek, 17 lutego 2020 14:57 napisane przez Ala

  TEN CMENTARZ przy ul. Dalkowskiej powinien być oddany gnieźnieńskim innowiercom . I niech ci Baptyści pana radnego biskupa , i ci Adwentyści i ci Jehowi, I ci inni w nic nie wierzący ludzie, niech maja tam swój cmentarz. Prada?!! Po co budować kolejny w miejscu do tego sęe zupełnie nie nadającym !

 • Link do komentarza Diana poniedziałek, 17 lutego 2020 11:35 napisane przez Diana

  Czy Gnieznu szykowana jest jakas zaraza,ze pilnie potrzeba kolejnych tysiecy miejsc grzebalnych?Strach sie bać,moze trzeba wiać z tego miasta,póki co.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 16 lutego 2020 14:29 napisane przez wilk

  Komuna ,niech się chowa wokół czerwonej gwiazdy razem z ich protoplastami z armii radzieckiej!!!! A cmentarz komunalny,chyba się komuś we łbie pomieszało !!!! CZAS ROZGONIĆ tą tandetną władzę,inaczej w Gnieźnie nigdy nie będzie lepiej !!!

 • Link do komentarza emigrant sobota, 15 lutego 2020 07:52 napisane przez emigrant

  @REALISTA choc jestem przeciw tej inwestycji,ktora jest calkiem zbyteczna w Gnieznie,to uwazam,ze zakladanie kolejnego cmentarza prawie w centrum miasta (10 minut od katedry i Rynku) jest calkowitym pomieszaniem zmyslow.Wy w tym Gnieznie chcecie rozwoju miasta-a piekne tereny przeznaczacie zamiast na rekreacje,budowe domkow lub inne,na cmentarz,ktory skutecznie zamknie miasto w w uscisku swiata zmarlych? Dlaczego z taka determinacja nie ozywiacie np.stadniny ogierow,ktora moglaby byc turystyczna perelka obok katedry w tym miescie? Jest tak wiele problemow w tym miescie,a wy z uporem maniaka chcecie udowodnic,ze gnieznianiom najbardziej potrzeba grobow,bo nie ma w tym miescie przyszlosci wsrod zywych.

 • Link do komentarza REALISTA piątek, 14 lutego 2020 07:39 napisane przez REALISTA

  LUDZISKA! Wszystko co się obecnie buduje w Polsce by dobrze funkcjonowało, to musi być dobrze ....... skomunikowane. A wyjazd z ulicy Powstańców Wielkopolskich to pięta Achillesowa całego projektu nowego cmentarza w tamtym miejscu . Przecież wyjazd z tej ulicy na ulicę Kłeckowską to makabra. A w dni takie jak odpust św. Piotra i Pawła czy w dniach poprzedzających dzień 1 Listopada, to już jest kompletny ARMAGEDON komunikacyjny. Policja ratuje odrobinę sytuację w samym dniu Wszystkich Świętych, ręcznie dyrygując ruchem samochodowym. Ale w pozostałe dni poprzedzające święto Wszystkich Świętych, to już tam Policji nie widać. Następnym punktem newralgicznym, jest bardzo krótko świecące się na zielono światło sygnalizacji lewoskrętu przy wjeździe z ulicy Kłeckowskiej na ulice Zjazdu Gnieźnieńskiego. Na tym zielonym świetle skrzyżowanie z ulicy Kłeckowskiej może jednorazowo opuścić zaledwie 5 samochodów . Ale kogo to w Magistracie obchodzi ?? Nikogo. A na pewno już nie czcigodnego pana Budasza. Uparli się na cmentarz komunalny przy Powstańców Wielkopolskich i kropka ! Nie mam nic przeciwko budowie porządnego , godnego XXI wieku komunalnego cmentarza. Bo dlaczego Miasto Gniezno nie maiło by zarabiać na tym interesie, jakim jest prowadzenie takiej nekropolii. Bo , że jest to znakomity interes, to chyba nikt nie zaprzeczy. Ale ludziska , Nie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Zbudujcie do cholerki taki cmentarza bliżej jakieś szerokiej, trasy wyjazdowej z Gniezna. Najlepiej przy jakiejś wylotówce na Bydgoszcz, Toruń, czy Poznań. Nie mam racji ? A może taki cmentarz wybuduje nie Miasto ale ...... Gmina Gniezno !! Jeśli to jest dobry interes, to niech tym razem Gmina Gniezno ma jakieś dodatkowe dochody, a nie skorumpowane nasze Miasto Gniezno. Przecież serr Tomek Budasz i tak wyda te dodatkowe dochody na klub Start ! Albo jeszcze lepiej, wyda te dodatkowe pieniądze na kolejne króliki , które schowa sobie pod krzaczkami w Parku Piastowskim. Jest o czym myśleć A co najważniejsze , jest jeszcze czas ten zły krok władz Gniezna powstrzymać !!

 • Link do komentarza ciekawy czytelnik piątek, 14 lutego 2020 00:05 napisane przez ciekawy czytelnik

  Panie Gnierat śmiało, proszę pisać wszystko, o czym pan wie, także o rzekomym pokrewieństwie radnego z kim i w jakiej sprawie? I jak to niby pokrewieństwo ma wpływ na nieudolność władz Gniezna, które chcą trwonić pieniądze na zbędne inwestycje? Ciekawa to będzie opowiastka, więc dlaczego pan nie przekazuje społeczeństwu wiedzy, którą posiada?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 13 lutego 2020 18:12 napisane przez wilk

  Dodam jeszcze,że pieniądze na tą nowoczesną i rozwojową inwestycję dla Gniezna,będą pewnie z podatku na śmieci,z którego miasto kilka milionów przytuli,więcej niż to potrzebne !!!! Tylko referendum do odwołania tej całej tandety postkomuszej na czele z prezydentem,może jedynie coś zmienić na lepsze w Gnieźnie,brać przykład z gminy Niechanowo !!!!

 • Link do komentarza czekam czwartek, 13 lutego 2020 12:53 napisane przez czekam

  Bobhaus, podaj rzeczowe argumenty, ktore przemawiają za tym, by w upadłym Gnieźnie wydawać dziesiątki milionów na cmentarz, którego nie potrzeba? A przy okazji wszystowiedzacym komentatorom podać należy do wiadomości, że cmentarz podziekanski nie jest cmentarzem parafialnym

 • Link do komentarza Gnierat czwartek, 13 lutego 2020 06:03 napisane przez Gnierat

  Panie Leonardzie. Panie, wieczny odpoczynek. Proszę czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że ustawa deklaruje świeckość Państwa, a konstytucja jedynie neutralność. Ustawa o którą mi chodzi to: Ustawa z 17 maja 89 roku, Art. 10 ust. 1 "1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań".

  Nawet arcybiskup Gądecki uznał kiedyś, że istnieje "konstytucyjna zasada świeckości państwa", a nie było to przecież tak dawno, zaledwie w 2018 roku.

  W takim razie, czy jako Katolicy, chcielibyście być chowani na cmentarzach muzułmańskich?

  Do tego dochodzi kwestia pokrewieństwa Pana radnego, ale tu w życie z butami wchodzić nie będę.

 • Link do komentarza Henryk czwartek, 13 lutego 2020 00:27 napisane przez Henryk

  Ostatnio byliśmy ze znajomymi na dwóch pogrzebach w Gnieźnie całkiem ateistycznych czy jak kto woli świeckich. I nikt nigdzie nie robił żadnych trudności z pogrzebem. I w jednym i w drugim przypadku zmarli byli niewierzącymi i mieli bardzo uroczyste pogrzeby i są pogrzebani na parafialnych cmentarzach. W mieście jest za duzo pieniędzy i nie maja już na co wydawać?

 • Link do komentarza Marek środa, 12 lutego 2020 13:57 napisane przez Marek

  Szok cmentarz !!!! GNIEZNO JUŻ DAWNO UMARŁO

 • Link do komentarza Leonard środa, 12 lutego 2020 10:34 napisane przez Leonard

  Do niejakiego GNIERATA: Gdzie w innych wyznaniach jest napisane, ze nie mogą się ich wyznawcy chować na cmentarzach katolickich? Proszę nie manipulować w komentarzach, tylko pisać zgodnie z prawdą i przytoczyć odpowiednie paragrafy tych wyznań. W przeciwnym razie jest pan zwykłym manipulantem wprowadzającym czytelników świadomie i celowo w błąd. Ale wy tak macie, bo prawda was boli, zawsze i wszędzie.

 • Link do komentarza wieczny odpoczynek środa, 12 lutego 2020 09:37 napisane przez wieczny odpoczynek

  Panie Gnierat, radzę ze zrozumieniem czytać konstytucję. Nigdzie nie jest napisane, ze Polska jest państwem świeckim, a już na pewni nie wynika to z Konstytucji. Jak widać Pan ale też wszyscy "obrońcy" Konstytucji nie maja bladego pojęcia o tym podstawowym polskim dokumencie. Dla przypomnienia polska Konstytucja nie wprowadza zasady "świeckości" państwa, natomiast potwierdza jego bezstronność w sprawach światopoglądowych i religijnych. Wyraźnie mówi o tym art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, brzmiący: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym". Skoro obywatel ma prawo do publicznego wyrażania swoich przekonań religijnych, to proszę nie paplać o świeckości, bo w pana wydaniu to nawet nie można byłoby nosić na szyi symboli religijnych. A na gnieźnieńskich cmentarzach chowani są wszyscy, niezależnie od wyznawanej wiary lub ateiści. I nie gryzą się świadkowie Jehowy z ewangelikami ani katolicy z ateistami. Maja groby obok siebie i jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadza. To pan swoimi nieodpowiedzialnymi komentarzami wprowadza zamęt i dokonuje manipulacyjnej dyskryminacji.

 • Link do komentarza OneNation wtorek, 11 lutego 2020 20:33 napisane przez OneNation

  do GNIERATA: według prawa polskiego w gminie, w której nie ma cmentarza komunalnego, zarządca cmentarza wyznaniowego nie może odmówić pochówku ateisty lub wyznawcy innej religii. Nie ma powodów do obaw co do Pańskiego pochówku i nie ma powodów do budowy PIĄTEGO cmentarza w Gnieźnie

 • Link do komentarza Czytelnik wtorek, 11 lutego 2020 17:23 napisane przez Czytelnik

  Stoi pan na cmentarzu szpitala psychiatrycznego, który razem z całym kompleksem jest już zabytkiem. Nie ma tam nowych grobów, tylko same stare. Jedyny nowy grób , to miejsce spoczynku założyciela Dziekanki i jego rodziny, o ile dobrze pamiętam to dr Piotrowicz. To celowe minięcie się z prawdą czy niewiedza?

 • Link do komentarza Gnierat wtorek, 11 lutego 2020 14:21 napisane przez Gnierat

  Panie wieczny odpoczynek, cmentarz komunalny ma pomagać wszystkim, pal sześć z ateistami, ale ludzie innej wiary? Nawet jeśli chowa się takich ludzi na cmentarzach katolickich, to nie jest to zgodne z ich wiarą. Pamiętajmy nadal, że wg ustawy, Państwo Polskie jest świeckie.

  Za to w konstytucji widnieje: „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym” więc głoszenie własnych poglądów przez pana z filmiku, jest co najmniej nie na miejscu. Jak widać sam przepisów nie zna.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 11 lutego 2020 10:59 napisane przez Obserwator

  Platforma znowu niweczy szpital rozbudowywany przy cmentarzu i obwodnicy wewnętrznej w Gnieźnie. Podobno niema pieniędzy. A chce zbudować nowy wielki cmentarz zamiast nowego szpitala. Na tę inwestycję pieniądze ponoć się znajdą. Zresztą, po co szpital skoro można od razu na cmentarz. Prosto i supernowocześnie. Zacofany PiS chce zbudować 100 obwodnic miejskich, aby poprawić warunki życia w tych miastach. Gniezno ma już obwodnicę zewnętrzną S5, ale 80% tranzytu samochodowego jedzie przez miasto, przez ulicę Poznańską i w sąsiedztwie dwóch szpitali. Niemcy w czasie okupacji zabijali ludzi spalinami samochodowymi. Platforma, która wiernie wykonuje polecenia płynące z Berlina i Brukseli nakreśla takie właśnie plany perspektywiczne dla Gniezna. Jak to widzi Pan senator Arndt (5 kadencji w sejmie, inżynier budownictwa)? Tyle lat w parlamencie a Gniezno bez szpitala i z pustą obwodnicą, a w zamian za to z zatrutym spalinami i hałasem miastem. Nie ma terenów pod nowy szpital natomiast są tereny pod cmentarz i coraz więcej Biedronek i Lidlów, w których można kupić tanią skażoną chemią żywność. Tak się pracuje w senacie pod wodzą i z przerostem ambicji tudzież zamiłowaniem do mamony marszałkiem. Oni są po prostu Europejczykami natomiast obca im jest Polska Racja Stanu. No cóż targowica.

 • Link do komentarza mjj wtorek, 11 lutego 2020 10:56 napisane przez mjj

  Zamiast się główkować nad sprowadzaniem do Gniezna ludzi z pomysłami na jego rozwój, to obecny prezydent miasta przejdzie do historii jako ten, który rozkwit dawnej stolicy Polski widzi w budowie kolejnych cmentarzy. Dodajmy zbędnych, bo niepotrzebnych . A gdyby tak niepotrzebne inwestycje obciążały kieszenie decydentów, to nasze polskie miejscowości w wielu przypadkach wyglądałyby znacznie lepiej, porządniej i estetyczniej. I zamiast porażających i niezrozumiałych stworków i wydawania kasy na plażę na betonie, A teraz także zarezerwowania w budżecie ogromnych pieniędzy na budowę cmentarza można by etapowo porządkować choćby ulice w ścisłym centrum. Ale czy ten prezydent ma w ogóle jakąś wizję ożywienia Gniezna jako miasta turystycznego? Samo uruchomienie punktu informacji turystycznej niewiele da, gdy za tym nie pójdą pomysły konkretnych działań wspólnie z entuzjastami, którym się jeszcze coś chce dla tego miasta działać. Upór, z jakim dąży się do uruchomienia kolejnej i całkiem niepotrzebnej nekropolii świadczy tylko o indolencji tej prezydenckiej drużyny.

 • Link do komentarza bobhaus wtorek, 11 lutego 2020 10:47 napisane przez bobhaus

  Następny który broni interesów kościelnych macherów. Cmentarz komunalny musi powstać. i choćbyś człowiecze nie wiem co robił to powstanie.
  Dzięuje Panie Prezydencie Budasz za podjęcie działan które do tego doprowadzą.

 • Link do komentarza wieczny odpoczynek poniedziałek, 10 lutego 2020 23:43 napisane przez wieczny odpoczynek

  Panie Gnierat, pokaż mi pan choć jeden przypadek z całego powojennego 70-lecia, w którym nie pochowano lub nie pozwolono pochować niewierzącego lub wierzącego w inną niż katolicka religia na którymś z gnieźnieńskich cmentarzy? Bo to, ze pan, jak diabeł święconej wody boi się nawet leżeć po smierci w poświęconej ziemi, to nie może być powodem, by dla takiego egzotycznego, jak pan przypadku tworzyć w Gnieźnie komunalny cmentarz.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane