Jesteś tutaj:Blogi Bolszewia u bram
poniedziałek, 17 sierpnia 2020 07:28

Bolszewia u bram

  Krzysztof Ostrowski

Przed 100 laty nasi przodkowie pokonali pod Warszawą czerwoną zarazę idącą wyzwalać (czyt. zniewalać) Europę, broniąc niedawno odzyskanej niepodległości. Było to pierwsze zwycięstwo wolnego świata nad komunizmem.

Zasadniczo walczyliśmy w osamotnieniu. Sprzyjała nam Francja, pomagali Węgrzy, trochę Ukraińców i garstka Amerykanów. Zwycięstwo zwane "Cudem nad Wisłą" (jeńcy bolszewiccy gromadnie zeznawali, że w decydującym momencie bitwy pod Warszawą widzieli postać Matki Bożej unoszącej się w obłokach nad polskim wojskiem) było możliwe dzięki temu, że przeciw najeźdźcom wystąpili wszyscy Polacy. Także chłopi i robotnicy. Za Polską Republiką Rad opowiedziała się tylko niewielka grupa komunistycznych zaprzańców, których nazwisk nie będę przytaczał.

Historia lubi się powtarzać. Po 100 latach Bolszewia ponownie puka do naszych drzwi i domów. Współcześnie ma postać rewolucji kulturowej, "tęczowej zarazy" jak trafnie nazwał ją Arcybiskup Jędraszewski. Znów jak przed 100 laty jesteśmy zdani głównie na własne siły. Tym razem przychodzi do nas z Zachodu (chociaż komunizm dotarł do Rosji także z Zachodu).

Narzędziem są aktywiści LGBT, którzy czując poparcie mediów, wielkich korporacji finansowych a nawet niektórych europejskich rządów czują się całkowicie bezkarni. Oni się nawet z tym nie kryją. Profanujący figurę Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu tęczowi aktywiści zostawili swój manifest. A w nim są m.inn. słowa - "To jest szturm! To tęcza! To atak!". Jesteśmy poddani inżynierii społecznej na wielką skalę. Tu nie chodzi o dyskryminację jakichkolwiek mniejszości (w tym LGBT), co próbuje się nam wmówić. W Polsce czegoś takiego nie ma. To jest przemyślana rewolucyjna strategia, która tylko wykorzystuje problematykę mniejszości (traktując ją bardzo instrumentalnie), do osiągnięcia zupełnie innego celu. Tym celem jest zburzenie cywilizacji zachodniej. Cywilizacji będącej  dotychczas najdoskonalszym wytworem ludzkości. Mamy do czynienia z rewolucją prowadzoną metodami pokojowymi. Co w zamian? W zamian - Nowy Wspaniały Świat! Świat ograbiony z wartości, dobra, piękna, miłości i szczęścia. Czy tego chcemy? Musimy się bronić!

Musimy bronić naszych dzieci (stop próbom deprawacji dzieci w szkołach). Musimy bronić naszych rodzin (jako związku mężczyzny i kobiety). Musimy bronić prawa do wolności myśli i wypowiedzi. Polska jest jeszcze jednym z nielicznych krajów Europy gdzie wolność istnieje. W krajach zachodniej części kontynentu nowy despotyzm za pomocą poprawności politycznej skutecznie ją zniszczył. Musimy bronić piękna, przeciwstawić się zalewowi prostactwa i wulgarności. Musimy bronić prawa do godnego wyznawania wiary katolickiej. Wreszcie musimy bronić rozsądku i normalności. Niech za ilustrację wagi problemu posłuży przykład z ostatnich dni. Chłopak o ładnym imieniu Margot, chce być uważany za dziewczynę. Pytanie: jest nią czy nie jest? Jednak biologicznym faktem jest, że człowiek rodzi się albo mężczyzną albo kobietą. Zmiana płci w dowolnym momencie życia, tylko dlatego że komuś się tak wydaje (a to proponują aktywiści LGBT), prowadzi do absurdu. Wyobraźmy sobie mężczyzn, 60-latków, którzy tłumnie w tym wieku poczuliby się kobietami i zażądali od ZUS-u wypłaty wcześniejszych świadczeń emerytalnych. To że ktoś czuje się, autentycznie i szczerze Prezydentem Polski, nie znaczy że nim jest. Jeszcze większą grandą jest to że część naszej klasy politycznej popiera takie brednie. Brońmy się! Nie dajmy się zastraszyć! Głośno wyrażajmy nasz sprzeciw! Organizujmy się, jeszcze nie jest za późno! W przeciwnym razie piękny i przyjazny świat jaki znamy a nazywa się współczesna Polska zamieni się w ponurą orwellowską utopię. Wielki czas, abyśmy wszyscy to zrozumieli.
 

44 komentarzy

 • Link do komentarza Jacol piątek, 04 września 2020 11:28 napisane przez Jacol

  ad. Koryfeusz - głupi i tak Ciebie nie zrozumie. Oni (taka Nina itp.)mają zanik kory mózgowej i do takich nie dociera żadna prawda. Biedni ludzie.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 02 września 2020 09:28 napisane przez Koryfeusz

  Nina, jakie głupoty? Ty pewnie należysz do tych ludzi, którzy twierdzą, że Margot to kobieta. Otóż przypominam, że to jest facet, nie żadna kobieta. Coś takiego jak niebinarność to zwykła fanaberia, albo zjawisko medyczne wymagające pomocy specjalistów. Ci działacze LGBT wymyślają jakieś nowe teorie i pojęcia sprzeczne z rzeczywistością. Człowiek ma dwie płcie, jest albo kobietą, albo mężczyzną, a nie jakąś nieokreśloną płcią. Inne przypadki to są przypadki typowo medyczne, w tym psychiatryczne, bo jak ktoś nie akceptuje swojej płci to potrzebuje pomocy specjalistów.

 • Link do komentarza matka wtorek, 01 września 2020 20:17 napisane przez matka

  Do Niny i reszty, którzy nawet nie przeczytali standardów WHO: Według standardów WHO dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać wszystkie części ciała i ich funkcje, praktykować higienę osobistą (mycie każdej części ciała). W tej grupie wiekowej zalecana jest także rozmowa z dzieckiem na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa. Wskazano także na uzyskanie świadomości tożsamości płciowej, umiejętność wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście "zabawy w lekarza". Ten punkt - według WHO - ma odpowiadać na ciekawość dziecka dotyczącą własnego ciała i ciał innych osób.W grupie wiekowej 6-9 dziecko powinno rozpoznawać zmiany zachodzące w swoim ciele, poznać różnice między przyjaźnią, miłością i pożądaniem, poznać podstawowe metody antykoncepcji, posiadać podstawowe informacje związane z cyklem płodności. Natomiast dzieci w wieku 9-12 powinny posiadać informacje na temat skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych . W tym wieku zalecana jest rozmowa na temat pierwszych doświadczeń seksualnych, przyjemności, masturbacji, orgazmu. Z kolei młodzi ludzie w wieku 15 i więcej powinni być gotowi na dokonanie ujawniania wobec innych uczuć homoseksualnych lub biseksualnych.
  Gratuluje więc rodzicom - obrońcom takich nauk w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci . Ja sobie tego nie życzę i mam niezbywalne prawo do wychowywania moich dzieci wg moich własnych przekonań.

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 31 sierpnia 2020 09:26 napisane przez emeryt

  Panie "apolityczny" Prawda w oczy kole. Jak widać, nie zna Pan wytycznych WHO, zatem to do takich, jak Pan i podobnych,ktorzy nie zapoznali się z tymi zaleceniami, by mieli okazję je poznać i w porę ochronić przed nimi swoje dzieci i wnuki.

 • Link do komentarza Nina niedziela, 30 sierpnia 2020 18:45 napisane przez Nina

  Panie Ostrowski,opanuj się pan i nie pisz głupot! Oprócz wyższego wykształcenia dobrze byłoby posiadać chociaż średnie wyobrażenie.

 • Link do komentarza apolityczny sobota, 29 sierpnia 2020 12:26 napisane przez apolityczny

  A tymczasem na Krzywym Kole znowu wisi jakiś idiotyczny baner.

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 29 sierpnia 2020 12:23 napisane przez Jam_Jest

  Ad:senior:
  ***********
  Cytat:
  (A co do pedofilii w grupie księży, to zaręczam Panu, ze mieści się ona w promilu podobnych zjawisk w innych grupach społecznych, a nawet jest znacznie niższa, co oczywiście uważam, ze jest złem, jak w każdej profesji. )


  Instytucja, którą raczył pan wymienić w swoim wpisie i który fragment ja pozwoliłem sobie zamieścić, to chora do szpiku instytucja, innymi słowy, wylęgarnia dewiantów, pozbawiona wiarygodności i moralnych zasad życia społecznego, która zamierza obecnie leczyć nieistniejące, wymyślane schorzenia, przedstawiając się jako autorytet ww. dziedzinie. Owszem, przydatność powstania takiej instytucji jak poradnie mające leczyć chorych dewiantów, pedofilów itp., bardzo się przyda, natomiast rodzi się pytanie, czy będą chcieli się leczyć, czy nadal będą mówić — Tylko nie mów nikomu?

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 28 sierpnia 2020 22:56 napisane przez czytelnik

  Panie Wilku, to nie wstyd. To odkrycie się ludzi w tych okolicznościach. Przynajmniej wiemy, z kim mamy do czynienia na szczytach gnieźnieńskiej władzy. A najwyższa władza, która, jak publicznie powiedziała, dzieli poglądy niejakiego Hołowni i idąc tym tropem nie powinna pokazywać się w towarzystwie kleru, bowiem Hołownia zdecydowanie chciał wysłać prezydenckie klęczniki do muzeum i zwolnić kapelana, a praktykować chciał tylko jako prywatna osoba. No i wszelkie uroczystości wg niego miałyby mieć charakter świecki. Czyli jak rozumieć należy, pokazywanie się w panelu w towarzystwie księdza, a szczególnie wysokiego hierarchy w Gnieźnie, czy było to złamaniem tej deklaracji wyrażonej przez fana Hołowni natychmiast po jego przegranej?

 • Link do komentarza wilk piątek, 28 sierpnia 2020 13:06 napisane przez wilk

  Dodam jeszcze,jakie są w Gnieźnie władze i komu służą pokazała wielka rocznica 100 lecia zwycięstwa nad bolszewikami 15 sierpnia,uroczystości skromniutkie,złożenie kwiatów na grobach i nic więcej,żadnych uroczystości,ZERO jakiegoś PROGRAMU IMPREZ na ten dzień dla społeczności mieszkańców, NIC,a w wielu miejscowościach w Polsce wiele się działo !!!!! Władze gnieźnieńskie na czele z wielkimi przemalowanymi demokratami prezydentem i starostą jak za głębokiej KOMUNY, ROCZNICĘ zwycięskiej wojny nad bolszewią ,najlepiej odbębnić i wyciszyć,nie wspominać najlepiej za długo !!!! Bo jeszcze mieszkańcy wpadną na myśl,że........... przecież z ich niedawnymi wielbicielami miasto i powiat jest......w KOALICJI !!!!!!!!! WSTYD nie ???????

 • Link do komentarza wilk piątek, 28 sierpnia 2020 12:53 napisane przez wilk

  Bolszewię już jest wpuszczona przez bramy od 1945 roku i siedzi sobie u nas do.....dzisiaj na stołkach w spółkach miejskich,urzędach miasta i powiatu,udawając od niedawna wielkich demokratów,a ludzie taką przemalowaną bolszewię niestety wybierają !!! Co do tęczowych,to niech najpierw ONI nauczą się tolerancji wobec większości,bo to jest najmniej tolerancyjna sekta,sponsorowana przez bogatych snobów ,którzy wymyślili sobie,że trzeba pewne wartości ludzkie całkowicie powywracać do góry nogami,przy okazji zniszczyć Kościół !!!! Z protestantami na Zachodzie i Skandynawii już się udało,został jeszcze Kościół katolicki i prawosławny.,,,,chociaż Hiszpania i Irlandia już w pewnym stopniu poległy w tej sprawie,pozostała jeszcze twardo trzymająca się swej tradycji i wiary POLSKA i ....bratankowie z WĘGIER !!!!Więc słowa Arcybiskupa Jędraszewskiego są bardzo mocne i zarazem prawdziwe !!!

 • Link do komentarza senior czwartek, 27 sierpnia 2020 19:12 napisane przez senior

  Ad. Cyder - radzę Panu (Pani) poczytać choćby tylko podstawy katechizmu. Pisząc takie komentarze rozumiem, ze tak proste prawdy z katechizmu Pan zrozumie. A na początek pozwolę sobie przypomnieć, ze owszem, bliźniego należy kochać, jak siebie samego, ale są też w krótkim katechizmie miedzy innymi "Uczynki miłosierne względem duszy", które każde dziecko, które było choćby tylko u pierwszej Komunii świętej powinno znać. A więc pierwsze z siedmiu uczynków brzmi "Grzeszących upominać" . Więc moja życzliwa rada jest dla Pana taka, by odkurzyć książeczkę do nabożeństwa i poczytać na nowo Krótki Katechizm i wówczas nie będzie Pan pisał takich głupot. A co do pedofilii w grupie księży, to zaręczam Panu, ze mieści się ona w promilu podobnych zjawisk w innych grupach społecznych, a nawet jest znacznie niższa, co oczywiście uważam, ze jest złem, jak w każdej profesji. Natomiast chętnie dowiem się od Pana o tych "malwersacjach i defraudacjach", bo pisanie na oślep jest jak widać Pańskim szczytem geniuszu pisarskiego.

 • Link do komentarza jaś czwartek, 27 sierpnia 2020 07:12 napisane przez jaś

  Pan Ostrowski lubi pieśni patriotyczne.Proponuje Jemu zmianę słów jednej z nich na " hej szable w dłoń, i p . . . ła goń goń goń ". I jeszcze bym prosił o rozwinięcie wątku Matki Bożej a obłokach. Czy możemy się tym razem spodziewać Jej interwencji i obrony nas przed tą nową zarazą?

 • Link do komentarza KINK środa, 26 sierpnia 2020 15:37 napisane przez KINK

  Kolorowa Ideologia Napędzana Kasą

 • Link do komentarza Cyder wtorek, 25 sierpnia 2020 15:28 napisane przez Cyder

  Niestety, smutne jest to ze zajmujac się kolorową rewolucją czy tam bolszewią, zapominamy o własnym "katolickim" podwórku.

  Kurcze, bardziej obawiam się pedofilii wśród Księży i zdecydowanej walki z tym kilkusetletnim zjawiskiem aniżeli LGBT, które siła rzeczy jest czymś naturalnym (historia udowodniła nieraz ze wsród księży byli zwolennicy chłopców). Drugi aspekt to defraudacje i malwersacje ale o tym się nie mówi.

  i wreszcie ... tacy jak Ostrowski czy Kamiński a także Jędraszewski zapominają o przykazaniach kościelnych / miłości. A przecież to Jezus nauczał, zebyśmy kochali innych i ich szanowali.


  Potrzebujemy Cudu, nie tylko tego nad Wisło z 1920 ale przede Cudu przebduzenia, rozumu.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 24 sierpnia 2020 21:56 napisane przez czytelnik

  ad. Wojciech Krawczyk - tacy komentatorzy nie dorastają do pięt p. Ostrowskiemu, więc mamy ich w pompie. Jeżeli to prawda, ze to napisał Wojciech Krawczyk, to znaczy, że zbiesić się całkowicie można już na tym świecie.

 • Link do komentarza Max poniedziałek, 24 sierpnia 2020 16:24 napisane przez Max

  Do Julian - też bym spieprzał, jakbym miał ojca niedouka .

 • Link do komentarza Freedom poniedziałek, 24 sierpnia 2020 13:35 napisane przez Freedom

  Od wszelkich fundamentalistów, ekstremistów, dewotów, nawiedzonych, zarobaczonych mentalnie i intelektualnie najlepiej trzymać się ... z daleka. Dla zdrowia psychicznego!

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 23 sierpnia 2020 15:17 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Senior:
  *************
  Nie napiszę jakbyśmy się znali, bo mogłoby to być wielką nieprzyzwoitością którą sam sobie bym wyrządził, ale napiszę jedno, pan nie byłby sobą gdyby kogoś w swoim wpisie nie obrażał. Określa pan kogoś mianem cymbała, nie znając człowieka i jego postępowania względem tego baneru. Zapewne byłby pan bardziej usatysfakcjonowany, gdyby zamiast tego baneru, który został zniszczony przez p.Bogdana, był umieszczony baner z hasłami nazistowskimi? Tego raczej by pan nie potępił, co więcej, nie domagałby się pan ukarania sprawcy? Kiedyś już panu napisałem, że starość nie tylko doprowadza do utraty zdrowia, ale i rozumu.

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 23 sierpnia 2020 15:01 napisane przez Jam_Jest

  Do:Edmund Zdanowski:
  ****************************
  Jak można wyczytać z pańskiego wpisu, jest pan zainteresowany kto finansuje te wszelkie szwancparady, protesty, kostiumy oraz inne akcesoria? I tu muszę się z panem zgodzić, a jednocześnie postawić równie nurtujące nie tylko jak sądzę mnie pytanie, kto finansuje, opłaca czy też łoży, na wystąpienia nazistowskich szumowin, hajlujących na ulicach miast w obecności policji, która nic z tym faktem nie robi? To również kosztuje, koszulki ze swastykami, flagi na których napisy faszystowskie występują, opaski na rękę, i w dodatku pośród tych wszystkich akcesoriów, pojawia się flaga biało czerwona , czyli Polska. Jak pańskim zdaniem ma się to do głoszonego patriotyzmu, do przynależności religijnej czyli chrześcijaństwa, itd?

 • Link do komentarza Picco niedziela, 23 sierpnia 2020 14:50 napisane przez Picco

  Przyjmijcie, prawicowcy, do wiadomości, że nie cały świat jest prawicowy i wyznaje wasze poglądy... To takie proste.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.