niedziela, 15 listopada 2020 19:48

Nasz Carlo!

  Maria Ciążyńska

Tej, wiara, słyszeliście o takim fest chłoposzku, co się pozywo CARLO ACUTIS? Zpochodzynia był Makaroniorzem, ale teroz on już należy do całygo świata, bo każdy może się do niego modlić! Co za fajny dzieciok! Ja roz kiedyś widziałam jego fotegrafki- lubie se czytać "Miłujcie się".

Siekło mnie komplet, jak kikłam wew internecie mamuchne istnego i ona godała o swoim Karolku/Carlo/, że bydzie jego beatyfikacja! Zaroz wymarałam inne filmiki, które makaroniorze wdrucali do sieci. Patrze, a tu jakisiś biskup z asystom roztwiyra sarkofag, zdejmli biołe płyty i ukozała się szklano trumna, w niej chłoposzek pochowany wew adidasach, dżinsach i bluzie dresowy! Dudlałam na tyn widok, dzieciok jakby nynoł. Podeszła mamuchna- na jej miejscu jo bym kipła ze wzruszynia!

Chwiłe póżni znojdłam fylmy, jak Carlo był małym gzubym, zaś wew budzie, u niego wew chacie, na rajzach. Lubiał lotać z komplami za piłom, łaził bachać się wew basynie, lofrowoł po górach. Od bymbasa kochał Boga- modlił się na różańcu, dziyń w dziyń był na Mszy, pomogoł biydokom, umioł się wszystkim dzielić! No i tyn talynt do komputra! Był szpecym od programowanio. Opracowoł prezentacje o cudach eucharystycznych na świecie.

Jezd taki fylmik- siedzi wew biały jaczce, patrzy na kamere i godo /po włosku, ale ja przetmine/ : Moim przeznaczeniem jest umrzeć. No i zmarł za dwa miesiące, żył 15 lot/ 1991- 2006/.

Siedziałam i dudlałam bez ustanku, że taki dzieciok żył nowocześnie a tak po Bożymu. Mioł swoje hasło: NON IO MA DIO - NIE JA LECZ BÓG.

Za pore dni zaś była beatyfikacja/ 10 pażdziernika/wew Asyżu! Mama i tata w piyrszy ławce! Ksiądz odczytał życiorys, odsłonili wielgi obroz Carla, wnieśli relikwie- znowu dudlynie.

Dużo wiary siedziało na placu przed kościołym. Ni mogli sie pomieścić. Przyjachali jego komple i kompele, znajómki, belfry, dochtory,wew wogle kupa wiary!

Łejery, jak widziałam tyn wiegachny portret chłopoka zez czornymi, krynconymi, lekutko potośtanymi kutonami, obleczonygo wew fajnom, czerwónom polówe, to godałam se pod klukom: Carlo, dzięki, kocham Cię, Bóg to Mistrz świata!

Teroz co dziyń mówie: Módl sie za nami- starymi, no i młodymi, co muszom, chcom, lubiom wlepiać ślypie wew te komputery! Ty nad nami czuwej, żeby nikt nie wlozł, gdzie nie trzeba!!!  

2 komentarzy

  • Link do komentarza Pelacha niedziela, 22 listopada 2020 19:50 napisane przez Pelacha

    Tej, modlynia sie nigdy zadość!

  • Link do komentarza frajer sobota, 21 listopada 2020 21:29 napisane przez frajer

    A może by se tak pomodlić, by ta dzieciarnia z tego kompa od czasa do czasa wylozła i poharcowała po kareji. Bo nasze małe ślipa trza oszczyndzać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.