Jesteś tutaj:Blogi Jaka nauka płynie do nas z Narodzenia Pańskiego?
czwartek, 03 grudnia 2020 10:24

Jaka nauka płynie do nas z Narodzenia Pańskiego? Wyróżniony

  Antoni Kamiński

„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.”

Wielu z nas bardzo lubi tę historię. Części zapewne ona nie odpowiada, bo ileż można czytać tą samą opowieść. Nie patrząc jednak na gust każdego, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło…

Prawda niejednokrotnie boli i często boimy się w zupełności poznać jaka ona jest. Wolimy niejednokrotnie omijać ją szerokim łukiem, bo może byśmy musieli jeszcze zmienić nasze życie. Otóż z Narodzeniem Bożym jest podobnie. Nie zagłębiamy się w tę tajemnicę. Preferujemy wygodne siedzenie na kanapie, wykwintne jedzenie, dobrą muzykę, film. Nie chcemy zastanowić się, co świętujemy i dlaczego.

„...gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” – a gdzie jest miejsce u nas dla małego Dziecięcia, Jego Matki i ojca? Miejsce dla Nich jest gdzieś daleko, jak najdalej. Byle nie dotarli do nas, byle nie zapukali do naszych drzwi, a gdy już to zrobią to szybko trzeba się Ich pozbyć. Nie możemy teraz zająć się Jubilatem, bo zepsuje On nam nasze plany. Jak się będziemy czuć w naszym przepychu, łakomstwie, lenistwie przy najskromniejszych Osobach, które stąpały po tej ziemi…

W tym tkwi sedno naszej sprawy. Głupio byśmy się czuli, bo zapominamy o tym, że Bóg jest wszędzie i zawsze. Patrzy On na każdy nasz ruch i wyczekuje momentu, kiedy się do Niego zwrócimy. Tak się składa, że nie mamy żadnej władzy tego pojąć i nie pojmiemy. Nie zmienia to jednak faktu, że serce nasze niczym gospody są zamknięte dla Zbawiciela i Jego Matki. Nie chodzi tutaj o żadne uniesienia emocjonalne, lecz chodzi o to, żeby współpracować z łaską Bożą.

Serce nasze jest jak gospoda pełna ludzi, hałasu, tańca, zabawy itd. Tam nie ma miejsca na pokorne Dziecię. Pan Jezus jasno pokazuje jakie serce sobie umiłował: puste, wolne od wszelkiego przywiązania ziemskiego, od pieniędzy, od grzechów. Takie ono jest, że gdy On tam wstąpi to odmienia wszystko i z najbiedniejszego serca staje się ono najbogatsze. Lecz pierwszy ruch należy do nas. Trzeba opróżnić serca i głowy z grzechów, i pozostawić miejsce dla Tego, który stworzył niebo i ziemię.

...No właśnie, co wtedy się tak naprawdę wydarzyło? W ten dzień, kiedy to Bóg w swojej drugiej Osobie zstępuje na ziemię? Od czasu Adama i Ewy ród ludzki trwał nieustannie w grzechu, nie mógł dostąpić zbawienia. Bóg dał człowiekowi drugą szansę, dał się przebłagać kosztem śmierci Syna Bożego. Od tego momentu bramy nieba znów są otwarte lecz nie każdy dostąpi największego zaszczytu. Nieliczni, przywiązani do dobra, ale nie z tego świata, Ci którzy nie stawiają na pierwszym miejscu pieniędzy, marnej sławy, rozkoszy, dobrobytu, lecz ci, dla których fundamentem jest ubóstwo i prostota serca, którą wypełnia aż po same brzegi Mały Zbawiciel. Tylko te osoby wiedzą jaki sens ma świętowanie Bożego Narodzenia i tylko te osoby będą prawdziwie szczęśliwe.

Ufni w pomoc Najświętszej Maryi Panny, która dała nam Zbawiciela, Gnieźnianie spotkają się na wspólnej modlitwie różańcowej w niedzielę, 6. grudnia o godz. 16:00 pod Pomnikiem Opatrzności Bożej w Gnieźnie, prosząc Pośredniczkę Wszelkich Łask, aby ocaliła każdego człowieka od grzechu i moralnego zepsucia.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Kris poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:28 napisane przez Kris

  Mk 7;6-9
  "(...) Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane:
  Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście Przykazania Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji! I mówił do nich: umiecie dobrze uchylać Przykazanie Boże, aby zachować swoją tradycję."

 • Link do komentarza Kris piątek, 18 grudnia 2020 16:10 napisane przez Kris

  Uzasadnił pan pośrednio ???? To chyba żart . Pośrednio to można ..... No nic mi nie przychodzi do głowy co można pośrednio . Słownik PWN : pośredni
  1. «niedotyczący czegoś bezpośrednio» Nawet bajki nie są pośrednio . Pośrednio to kłamstwa można opowiadać mówiąc że to pośrednio prawda.
  kościół KATolicki opier się na tradycji ludzkiej i autorytecie omylnych i błądzących ludzi . Cały kościół jest pośrednio prawdziwy . Zmieszane 2 procent prawdy z 98 procent kłamstwa .
  Nic pan nadal nie udowodnił . Bajeczki bajeczki tak jak boże narodzenie , Jezus nie urodził się w grudniu to pogańskie święto zmieszane kłamstwa z tradycją i okultyzmem . Proszę bezpośrednio pisać.

 • Link do komentarza Antoni Kamiński czwartek, 17 grudnia 2020 15:41 napisane przez Antoni Kamiński

  Odpowiedź do @Kris:

  Może Pan nie zauważył, ale moje uzasadnienie, że istnieje piekło, czyściec i że Najświętsza Maryja Panna została wniebowzięta do nieba i że jest Niepokalanym Poczęciem, jest pośrednie. Jeśli uzasadnię, że Kościół katolicki jest dziełem Boga i że istnieje z Boskiego nadania, to równocześnie uzasadnię rzeczywistość piekła, czyśćca i Niepokalanego Poczęcia.

  Pan niestety, nie odniósł się w ogóle do pytań, które postawiłem we wcześniejszym komentarzu. Może powinien Pan przeczytać to jeszcze raz i zastanowić się nad odpowiedziami do tych pytań, bo skoro Pan nie zna odpowiedzi to albo źle świadczy o Panu albo źle świadczy o pańskiej religii.

  Jest Pan ślepo zapatrzony w swoją wizje. Na podstawie czego twierdzi Pan, że Biblia to jedyne źródło, z którego mamy czerpać naukę? Proszę znaleźć fragment w Piśmie św. który mówi o tym.

  Jeśli nie odniesie się Pan do moich wcześniejszych pytań i nie odpowie Pan na nie, to ja nie będę brał udziału w tej dyskusji.

  Tak jak zaznaczyłem: jeśli udowodnię, że KK jest z Boskiego nadania to również udowodnię to o co Pan pytał, dlatego proszę o odpowiedzi do mojego wcześniejszego komentarza.

 • Link do komentarza Julian wtorek, 15 grudnia 2020 22:17 napisane przez Julian

  Nie no fajne, te wszystkie opowiastki. Nawet przy interpretacji biblii są problemy. OK, to rozwija myślenie.

 • Link do komentarza Kris wtorek, 15 grudnia 2020 15:53 napisane przez Kris

  Biblia została spisana przez ludzi pod natchnieniem Boga na długo przed powstaniem katolickiego kościoła i papieża , natomiast kościół podeptał wolę Boga zmieniając przykazania Boże zmieniając święcenie Bożego Sabatu czyli Soboty na święcenie papieskiego sabatu czyli niedzieli . Wyrzucił przykazania inne podzielił na dwa żeby się liczba zgadzała . Wszystko wbrew Bogu . Bóg jest NIEOMYLNY i NIE POMYLIŁ się dając Biblię to kościół katolicki pozmieniał wszystko tak aby ogłupić swoich parafian ( zobacz co znaczy słowo parafianin w słowniku "osoba głupia i nie rozumna " tak swój plebs nazywa kler . ) dodał pogańskie święta i już religja gotowa można trzymać w ciemnocie ludzi straszyć piekłem i czyśćcem golić z kasy i pozbawiać poznania prawdziwego Boga i zbawienia a każdy kto na podstawie Biblii ukazuje że rzymski katolicyzm to oszustwo i zwodzenie to na stos spalić . Nie piszę tu o ludziach którzy z czystego serca chodzą do kościoła Bóg wyciągnie ich z tego kłamstwa ale cała piramida katolicyzmu to dzieło szatana. Po owocach ich poznacie. Tak mówił Jezus Nasz Bóg i Zbawiciel którego KOCHAM ZA JEGO DAR ŻYCIA przez osobisty kontakt z nim bez pośredników i współpośredników.
  1 TYM 2:4
  Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus;
  Skałą jest Jezus a nie Piotr.
  Nadal nie potwierdziłeś piekła czśćca wniebowstąpiena maryji i niepokalanego poczęcia na podstawie Biblli . Zacznij może od tego nazwałem Cię kłamcą i czekam aż się obronisz.

 • Link do komentarza Antoni Kamiński poniedziałek, 14 grudnia 2020 15:38 napisane przez Antoni Kamiński

  Odpowiedź do @Kris:

  W jaki sposób powstało Pismo św? Bóg zesłał nam gotową księgę z nieba, czy może przez pierwsze wieki chrześcijaństwa w ogóle jej nie było? Nadal uparcie zapomina Pan, że kanon Pisma św. ustalał Kościół i na przestrzeni wieków nawet zmieniał ten kanon. Pan nie uznaje instytucji Kościoła, tylko samą Biblię, która sama jest stworzona przez Kościół!

  „Ty jesteś Piotr, Opoka, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».” – dlaczego tego fragmentu nie traktuje Pan dosłownie? Jaką dwuznaczność można tutaj zauważyć? O jakim Kościele mówi Chrystus według Pana? Pan Jezus daje Piotrowi, jako pierwszemu papieżowi władzę wiązania na ziemi. „Na skale” powiada Zbawiciel, czyli trwały, mocny i silny. Co według Pana wtedy miał Chrystus na myśli? Ale przecież nie można interpretować, bo trzeba brać wszystko dosłownie i tłumaczyć Pismem św. samym w sobie. Nie można zatem nawet interpretować przypowieści, które opowiadał Pan Jezus.

  Nasz spór jasno pokazuje, że są sytuacje, gdzie ktoś może zrozumieć Pismo św. w jeden sposób a kto inny w drugi sposób. Kto wtedy ma osądzać jak jest? Kto ma tłumaczyć Biblię? Kto ma władzę tłumaczenia i głoszenia? Dlaczego nie mogę zrozumieć Pisma św. na swój sposób w takim razie? Pan zakłada, że każdy da radę zrozumieć Pismo św. takie jakie ma ono być. To jest awykonalne, bo skąd kiedykolwiek można mieć pewność, że akurat dobrze je zrozumiałem? Nikt nie jest doskonały. Chrystus założył Kościół i trwa On od początku swego istnienia. I to KK pod przewodnictwem Ducha św. ma władzę nauczania. Tylko On. A Luter sam zadecydował, że osądzi, co jest Pismem św. a co nim nie jest. I tak nie znajdziemy tam fragmentów o dobrych uczynkach, np. w listach św. Jakuba, bo po prostu nie pasowały one Lutrowi. Gdzie przed Lutrem był Kościół Chrystusa? Nie istniał? Jak to jest możliwe?

  A skoro już mamy teraz słuchać się Lutra, a nie Kościoła to gdzie dzisiaj jest ten (według Pana) prawdziwy kościół, jak nie w KK? Jest tyle różnych form protestantyzmu, że sam ten fakt wskazuje, że Prawda nie leży tam. Co do samej osoby M. Lutra to proponuje prześledzić jego życiorys dokładnie, a dowie się Pan wielu „kwiatków” na temat tego rewolucjonisty. Na początek proponuje obejrzeć film: „Luter i rewolucja protestancka” reż. Grzegorz Braun.

  Jeśli nadal nie dostrzega Pan tutaj swoich błędów w rozumowaniu logicznym to proszę się zastanowić dlaczego nie stosuje się Pan do słów Zbawiciela: „To jest bowiem Ciało Moje” i „To czyńcie na moją Pamiątkę”. Zróbmy to Pana sposobem. Bierzmy wszystko dosłownie, słuchajmy się tylko Pisma św. A zatem mamy robić to, co Chrystus zrobił. Czyńmy Jego Ciało z chleba i Krew Jego z wina. Róbmy to, co nam nakazał abyśmy robili.

  Proponuje szukać Kościoła Bożego, Kościoła Katolickiego, tego jedynego i prawdziwego, który jest stworzony przez samego Boga. Protestantyzm jasno odbiega od kultu Boga i szuka przyjemności człowieka. „Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.”

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 14 grudnia 2020 11:41 napisane przez emeryt

  Do kris - Amen. Szkoda czasu i atłasu na Pańskie wywody.

 • Link do komentarza Kris sobota, 12 grudnia 2020 22:06 napisane przez Kris

  Do pana x .....
  Proszę nie pisać takich bzdur . Księga Przysłów 8 mówi o Mądrości ( jest tutaj nazwana towarzyszką Stwórcy . Trzeba czytać cały kontekst a nie wyrywać zdania z kontekstu i przypisywać takie bajki że to o maryji .
  Ks Prz 8 :12
  Ja, mądrość, mieszkam z rozwagą i odkrywam wiedzę roztropności.
  8:13
  Bojaźń PANA to nienawidzić zła. Ja nienawidzę pychy, wyniosłości, złej drogi i ust przewrotnych.
  8:14
  Moja jest rada i prawdziwa mądrość, ja jestem roztropnością i moja jest moc.
  Czyta się cały kontekst bo wyrywając wersety można udowodnić głupoty .
  To co pan zrobił podszywając w to ,że to chodzi o maryje to oszustwo i kłamstwo .

 • Link do komentarza Kris piątek, 11 grudnia 2020 21:43 napisane przez Kris

  Biblia pochodzi od Boga a gdy Marcin Luter przepisywał ją przy świecach papiestwo robiło wszystko aby go zamordować . Za odpis jednej Ewangeli papiestwo paliło ludzi na stosach jezuici wymordowali Waldensów roztrzaskując małe dzieci o skały aby zniszczyć morale ludzi którzy trzymali się słowa Bożego i sprzeciwiali się autorytetowi papiestwa . Wszystkie wyprawy krzyżowe i tak zwana ewangelizacja ameryki za czasów kolumba gdzie zamykano ludzi w komunach i zmuszano do ciężkiej pracy za miskę zupy , mordowanie ludzi w serbskich obozach przez biskupa Alojzego Stepinaca który został świętym ,,,Morderca świętym tak tak . Już nie wspomną o tych zboczeniach kleru bo na to szkoda słów. Biblia i tylko Biblia a nie ludzki rozum i tradycja kościoła . Osobisty kontakt z Jezusem a nie zwodnicze nauki papiestwa . Życzę powrotu do Boga i wyjścia z Babilonu (kościoła katolickiego)

 • Link do komentarza Kris piątek, 11 grudnia 2020 21:33 napisane przez Kris

  Czyli na podstawie Słowa Bożego które jest dane od Boga i jest jego wolą dla ludzi Psalm 119 mówi :Twoje słowo jest pochodnią dla moich nóg i światłością na mojej ścieżce. nie można potwierdzić dogmatów katolików czyli niepokalanego poczęcia wniebowstąpienia maryji narodzin Chrystusa w grudniu czyśćca piekła i wielu innych ...
  Katolicyzm to oszustwo Mt 7,15-20

  15 Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów. 17 Tak właśnie każde dobre drzewo rodzi dobre owoce, a drzewo zagrzybione rodzi owoce zepsute. 18 Nie może dobre drzewo rodzić zepsutych owoców ani drzewo zagrzybione rodzić dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, jest wycinane i wrzucane do ognia. 20 Tak zatem poznacie ich po ich owocach.
  Owoce katolickiego kościoła jakie są wszyscy wiedzą , robaczywe i zgniłe.

 • Link do komentarza inigo czwartek, 10 grudnia 2020 21:56 napisane przez inigo

  @Kris: zatem Pismo Święte to też katolicka bajka? To przecież Kościół Katolicki stworzył kanon Biblii. I ten sam KK stworzył dogmat o niepokalanym poczęciu. Kim waść jesteś by rozsądzać co prawdą jest a co nie? Kościół jest mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa i to on poprzez dogmaty wiary ustala prawdy, które nie podlegają dyskusji. Albo wierzysz, albo nie jesteś katolikiem. Nie porównuj nikogo do pięciolatków, przejdź na wyższy poziom komunikowania, o ile rzecz jasna potrafisz. z pozdrowieniami

 • Link do komentarza Kris czwartek, 10 grudnia 2020 13:08 napisane przez Kris

  List do Rzymian 3:23,23
  23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.
  Wszyscy zgrzeszyli , wszyscy Maria też . Urodziła się w grzechu .

 • Link do komentarza Kris czwartek, 10 grudnia 2020 12:56 napisane przez Kris

  Na podstawie wersetu w którym nie ma nic o niepokalanym poczęciu zwodzisz ludzi co ma łaska Jezusa do niepokalanego poczęcia . Maria sama przyznaje że potrzebuje zbawiciela Jezusa bo urodziła się w grzechu . Ew łuk 1:47 . Takim tłumaczeniem to dzieci w przedszkolu katecheci oszukują. Gdzie jest napisane że się maryja urodziła niepokalanie ? Nigdzie nie ma ani słowa . To katolicka bajka . Królestwo Belzebuba jest na ziemi Jezus nazywa szatana księciem tego świata mając na myśli planete ziemie a złe duchy też są tutaj na ziemi Biblia mówi o tym że zastępy szatana wraz z szatanem zostały zrzucone na ziemię . Twoje tłumaczenie jest na poziomie pięciolatka. Napisz w której księdze jest opis niepokalanego poczęcia maryji . I opis czyśćca i piekła .

 • Link do komentarza x. czwartek, 10 grudnia 2020 10:44 napisane przez x.

  A ja Panu krisowi spróbuje jednak na tych łamach cos udowodnić, czego on nie wie, bo na pewno nie zaglądał w życiu do Biblii. Otóż:" Pan mnie zrodził jako początek swej mocy, przed dziełami swymi, od pradawna. Od wieków zostałam ustanowiona, od początku, przed pradziejami ziemi. Przed oceanem zostałam zrodzona, przed źródłami pełnymi wód; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zostałam zrodzona. Nim glebę i pola uczynił przed pierwszymi skibami roli. Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej Otchłani umacniał, gdy morzu ustawiał granice, by wody z brzegów nie wystąpiły; gdy ustalił fundamenty ziemi. I byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim. Igrając na okręgu ziemi, radowałam się przy synach ludzkich. Więc teraz, synowie, słuchajcie mnie, błogosławieni ci, co dróg moich strzegą. Słuchajcie przestrogi i bądźcie mądrzy, a jej nie odrzucajcie. Błogosławiony jest człowiek, który mnie słucha, który co dzień u drzwi moich czeka, czuwając u progu mej bramy. Bo kto mnie znajdzie, znajdzie życie i osiągnie upodobanie Pana (Prz 8, 22–35. za: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2012)."
  To właśnie Jej szczególną czystość nazywamy niepokalanym poczęciem. Nie są to dziewicze narodziny. „Niepokalany” znaczy „nieskażony”. W chwili poczęcia Najświętsza Matka w łonie innej matki, św. Anny, i ze względu na oczekiwane zasługi płynące z odkupienia wysłużonego przez Jej Syna, była zachowana od skaz grzechu pierworodnego.
  Po szersze wyjaśnienia proszę zajrzeć do opracowania Abp Fulton Sheen: Co gdyby nie było Niepokalanego Poczęcia?
  Z pozdrowieniami i życzeniami owocnej lektury.

 • Link do komentarza Kris środa, 09 grudnia 2020 06:42 napisane przez Kris

  Proszę na podstawie Biblii udowodnić niby niepokalane poczęcie maryji ... Jestem osobą głęboko wierzącą wierzę w Jezusa jako mojego osobistego Zbawiciela i Pana .

 • Link do komentarza Antoni Kamiński wtorek, 08 grudnia 2020 21:28 napisane przez Antoni Kamiński

  Odpowiedź do @Kris:
  "Bądź pozdrowiona pełna łaski" - tak się Archanioł Gabriel zwraca do Maryi. Jak można być pełnym łaski Bożej i jednocześnie mieć coś z grzechu? Bóg i grzech nie mogą istnieć w jednym miejscu, dlatego Matka Boża musiała być zachowana od wszelakiego grzechu, inaczej Bóg nie mógłby być w Jej łonie.
  Maryja tak samo jak każdy człowiek bez Pana Jezusa nie mogłaby się zbawić i nigdy KK nie twierdził inaczej.
  Co do piekła i czyśćca to w samym Piśmie św. Pan Jezus mówi o "królestwie Belzebuba" o złych duchach itd. Proponuje dokładnie przeczytać Pismo św. a nie wyrywkami uzasadniać swoją tezę, interpretując ją na swój sposób.
  Kościół Katolicki stworzył Pismo św. to On ustalił kanon Pisma św. Jak zatem można powoływać się na Biblię i jednocześnie atakować Kościół?
  Żaden katolik nigdy nie mogli się do świętych, tylko za ich pośrednictwem i tak samo jest z Najświętszą Maryją Panną, która jest Wszechpośredniczką Wszelkich Łask. Przez nią Bóg zstąpił na ziemię, nie w sposób jakiś nadnaturalny, lecz z ciała Maryi.

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 08 grudnia 2020 13:09 napisane przez emeryt

  Ad. Kris radzę poznać wiarę katolicka a nie szerzyć bzdur. Maryja jest niepokalanie poczęta i jest jedyną osobą bez grzechu. To nie są bajki kleru tylko dogmat oparty na twardych podstawach i dowodach,z którymi Pan, jako ateista nigdy się prawdopodobnie nie zapoznał. Żal nam Pana, bo sam Pan sobie gotuje piekło na wieczność. Ale dobry Bóg daje Panu jeszcze czas, może warto z niego skorzystać i zmienić swój stosunek do Tego, który Pana powołał do życia i który nadal Pana kocha licząc na nawrocenie?

 • Link do komentarza Kris niedziela, 06 grudnia 2020 10:43 napisane przez Kris

  Trzeba modlić się do Boga a nie do ludzi , maryja jest zwykłym grzesznikiem jak każdy z ludzi potrzebuje Jezusa jako odkupiciela i zbawcę . Ew łukasza 1:47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Maryja ani nie jest niepokalanie poczęta ani nie wstąpiła do nieba to bajki kleru takie same jak czyściec i piekło . W Słowie Bożym nie ma nawet wzmianki o tym . Kler robi ludziom papke z rozumu żeby nie poznali prawdy . Jest tylko jeden pośrednik Jezus Chrystus i Biblia nic nie mówi o współpośrednikach . Módlcie się do Boga i Jego Syna Jezusa a nie do ludzi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.