Jesteś tutaj:Blogi Ożywić duszę
środa, 03 sierpnia 2022 11:42

Ożywić duszę

  Dobra Dusza

Wszędzie na całym świecie rozprzestrzeniła się w ostatnim czasie modlitwa różańcowa. Dzięki tej modlitwie publicznej jednoczą się ludzie dobrej woli ze wszystkich stron świata i różaniec staje się duchową bronią przeciw wrogowi oraz służy do przezwyciężania społecznego zła.

Nic dziwnego, gdyż modlitwa różańcowa jest doskonała nie tylko ze względu na treść i na cel, ale i ze względu na korzyści duchowe, jakie z niej płyną dla jednostek, rodzin i całego Kościoła.

„Widzisz, ilu Cię jeszcze nie zna, nie kocha, - ileż jest jeszcze takich serc na tej biednej ziemi, co słysząc o Tobie, pyta: Kto jest Maryja? Kto jest Niepokalana? Biedni, nie znają swej Matki, nie wiedzą, jak Ty ich kochasz, nawet nie domyślają się tego... A przecież mimo to Ty ich także kochasz i pragniesz, by oni poznali Cię i pokochali i wielbili nieskończone Miłosierdzie Boskiego Serca Twego Syna, Którego Ty jesteś uosobieniem. Kiedyż Cię więc poznają i pokochają i napełnią się pokojem i szczęściem Twojem ci wszyscy? ... ileż jeszcze dusz nic nie wie o Tobie?! … Kiedyż wszystkie dusze na całej kuli ziemskiej poznają dobroć i miłość serca Twego ku nim, kiedyż każda dusza odwdzięczy Ci się gorącą miłością i to nie tylko przelotnem uczuciem, ale oddaniem Ci całkowitem swej woli, byś Ty Sama rządziła w sercach wszystkich i każdego z osobna, i mogła ukształtować je na wzór Przenajświętszego Serca Boskiego Twego Syna, uszczęśliwić, ubóstwić? Kiedyż to będzie?...” rozważał św. Maksymilian Kolbe.

Niepokalana ma stać się coraz bardziej Naszą matką, Naszą ucieczką i Naszą nieustającą pomocą w tych trudnych czasach. Bez NIEJ, naszej Gwiazdy Zarannej, tracimy wszelką orientację i giniemy w obawie nadchodzącego niebezpieczeństwa. Pod opieką Jej Serca niczego nie musimy się obawiać, bo „na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje.” Winniśmy podnosić tę chrześcijańską nadzieję tak, jak czynił to właśnie św. Maksymilian Kolbe, który nawet w najtrudniejszych chwilach swojego życia podtrzymywał bliźnich na duchu.

Przystając na modlitwę z różańcem w ręku, wybierzmy sobie w tym roku dzień, by dokonać poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Poświęćmy zarówno siebie samych jak również swoją rodzinę czy też parafię. Już papież Pius XII zalecał takie poświęcenie w następujących słowach:

„Jest naszym życzeniem, aby, gdzie tylko nadarza się okazja, to poświęcenie zostało przeprowadzone w różnych diecezjach, jak również w poszczególnych parafiach i w rodzinie. W pełni ufamy, że ten akt prywatnego i publicznego poświęcenia się [Niepokalanemu Sercu Maryi] przyniesie pełnię błogosławieństw i dobrodziejstw Nieba.” (Auspicia quaedam, 1.05.1948).

Jesteśmy w stanie podnieść nasze serce i serca naszych bliźnich, z których wielu już całkiem straciło nadzieję, by z brudu, przemienić je i przyprowadzić do Boga, inaczej mówiąc: uratować. Dlatego akt poświęcenia Piusa XII z 9-dniowym przygotowaniem w duchu Fatimy winniśmy w tym roku wypełnić.

Tymczasem w niedzielę, 7 sierpnia 2022r. o godz. 16.00 przy pomniku Opatrzności Bożej będziemy wspólnie odmawiać różaniec w intencji rodzin z Gniezna i Polski, o ich nawrócenie duchowe i moralne, a także będziemy się modlić o wiele katolickich rodzin.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.