poniedziałek, 27 kwietnia 2015 18:00

Wspólne gotowanie

 

W Miejskim Ośrodku Kultury zadziała się rzecz nietypowa, mianowicie seniorzy wraz z gimnazjalistami przystąpili do eksperymentu kulinarnego.

Młodzież z Gimnazjum nr 3 wraz z seniorami z Klubu „Radość” przystąpili do wspólnego gotowania wielkopolskich potraw. Tych głównych składnikiem są ziemniaki.

Placki ziemniaczane, kluski z kapustą, ziemniaki z gzikiem, czernina oraz faworki – takie potrawy zostały przygotowane przez kucharzy. - Wszystko zaczęło się od zajęć technicznych w ramach modułu żywieniowego. Uczniowie byli z niego zadowoleni, dlatego postanowili kontynuować go w ramach projektu edukacyjnego. Chcieli właśnie połączyć pokolenia. Udało nam się porozumieć z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Klubem Seniora „Radość” i razem gotujemy wielkopolskie potrawy – mówiła Justyna Pajkert, nauczycielka informatyki i techniki z Gimnazjum nr 3.

Okazało się, że młodzi wiele nauczyli się od tych starszych. - Mamy porozdzielane zadania i gotujemy wspólnie, choć to my bardziej uczymy się tych potraw od pań z Klubu Seniora. Jest bardzo fajnie. Jest lepiej gotować z kimś, zawsze można porozmawiać, czas szybciej mija – mówili uczniowie zaangażowani w projekt. Finałem wspólnego gotowania był stół zastawiony wielkopolskimi daniami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.