piątek, 24 lutego 2017 11:55

Na ul. Bluszczowej powstaną chodniki

 
ul. Bluszczowa ul. Bluszczowa archiwum redakcji

Jedna z obecnie najruchliwszych ulic na osiedlu Skiereszewo, w końcu doczeka się budowy chodników, które powstaną wzdłuż całej drogi.

Od wielu lat mieszkańcy tej części osiedla, dla których ulica Bluszczowa stanowi najważniejszy ciąg komunikacyjny, czekali na wykonanie tej inwestycji. Konieczność realizacji tego przedsięwzięcia wzrosła w momencie, kiedy wyremontowano ul. Poznańską i zamknięto jeden z wyjazdów z osiedla na drogę krajową. Wskutek tego, ze Skiereszewa w tym kierunku można wyjechać tylko dwoma ulicami - Swarzędzką oraz Bluszczową. O ile pierwsza z nich doczekała się w ubiegłym roku gruntownego remontu, o tyle ul. Bluszczowa ma dobrą nawierzchnię, ale brakowało na niej chodników. Przez to często się zdarzało, że piesi poruszali się jezdnią, po której jechały także rozpędzone samochody. W tej sprawie m.in. kilkukrotnie monitował też radny Marek Bartkowicz.

Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie chodników (o szerokości około 2,5 metra) na ul. Bluszczowej po obu stronach niespełna półkilometrowej drogi. W ramach przedsięwzięcia, podzielonego na dwa etapy, powstaną standardowe ciągi dla pieszych, wykonane z szarej i grafitowej kostki brukowej. W rejonie ul. Poprzecznej, po zachodniej stronie ul. Bluszczowej z uwagi na różnicę terenu przylegających działek, wykonany zostanie niewielki mur oporowy. 

Wykonawca zostanie wyłoniony w połowie marca br., a na ukończenie prac budowlanych będzie miał czas do końca czerwca 2017 roku.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Samto sobota, 25 lutego 2017 10:49 napisane przez Samto

  Ale straż miejska chyba nie może usuwać z drogi pojazdy bez tablic i oc należące do komisów? Parkowanie na tzw.zakazie tak ale czy takie też?

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 24 lutego 2017 22:10 napisane przez Mieszkaniec

  Ciekawe jak będzie rozwiązana część chodnika przy Społem.
  Proponuję tam przejść jak jest dostawa towaru,
  Co z tego jak na tą chwilę już jest chodnik to i tak nie można nim przejść bo samochody ciężarowe podjezdzają pod same drzwi.Czy tak ciężko było rozwiązać dostawy z bocznej części sklepu,gdzie miejsca sporo ?

 • Link do komentarza Artur piątek, 24 lutego 2017 21:29 napisane przez Artur

  Trzeba być idiotą aby na ulicy gdzie są domki jednorodzinne zrobić dwustronny zakaz parkowania! Jest to nierealne do zrealizowania!Jak mieszkaniec ma otworzyc bramę wjazdowa? Gdzie zaparkować mają goście? Chyba jakiemuś radnemu zależy na realizacji własnych ambicji. a chodnik przynajmniej z jednej strony się przyda.

 • Link do komentarza i piątek, 24 lutego 2017 20:55 napisane przez i

  dajcie spokoj z tymi sciazkami rowerowymi. poznan zrobil od cholery sciezek w centrum miasta i to jest mega niebezpieczne. a na osiedlowej drodze sciezka? po co?

 • Link do komentarza papi piątek, 24 lutego 2017 20:54 napisane przez papi

  Nareszcie!!!!!!! W końcu władza, która interesuje się zwykłymi mieszkańcami. Budasz masz mój głos.

 • Link do komentarza yg piątek, 24 lutego 2017 19:52 napisane przez yg

  To najpierw zapoznaj się z przepisami budowlanymi dotyczącymi dróg, a dopiero potem zabieraj głos.

 • Link do komentarza Papa Smerf. piątek, 24 lutego 2017 19:19 napisane przez Papa Smerf.

  yg. Aby rowerzyści nie przeszkadzali panom kierowcom i nie byli przez nich spychani na pobocze.

 • Link do komentarza sąsiad piątek, 24 lutego 2017 18:08 napisane przez sąsiad

  Mieszkanka zgłosić to do straży miejskiej to zrobią porządek

 • Link do komentarza Mieszkanka Skiereszewa piątek, 24 lutego 2017 16:57 napisane przez Mieszkanka Skiereszewa

  A co z samochodami parkującymi przy komisach samochodowych na zakazach ale głównie bez tablic rejestracyjnych? Tak się dzieje na Poznańskiej i bocznych. Czy auta niezarejestrowane i zapewne nieubezpieczone OC mogą tam parkować panowie policjanci? Chyba za takie naruszenia są wysokie mandaty i fundusz gwarancyjny? Może pogonicie swoich kolegów komisantów i schowają te graty do środka. Doczekamy się tego?

 • Link do komentarza yg piątek, 24 lutego 2017 16:21 napisane przez yg

  może wyjaśnij mi Robercie, po co na osiedlowej ulicy ścieżka rowerowa?

 • Link do komentarza Robert piątek, 24 lutego 2017 15:43 napisane przez Robert

  No nareszcie. Mam nadzieje ,że włodarze nie zapomną o ścieżce rowerowej.W,, cywilizowanych' miastach przy okazji budowy chodników są wydzielane ścieżki rowerowe i jest trend na ich budowę. Zobaczymy jak będzie w Gnieźnie

 • Link do komentarza W. piątek, 24 lutego 2017 13:06 napisane przez W.

  Piesi, również dzieci zmierzające na przystanek, poruszają się cały czas po jezdni wśród pędzących samochodów, bowiem kierowcy za nic mają znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h. Podobnie zresztą jak zakaz parkowania na ul. Bluszczowej. Nawet jeśli warunki pozwalają, by poruszać się po pseudo- chodniku, to i tak trzeba schodzić na jezdnię, by ominąć zaparkowane auta. Policja nie interweniuje, choć mieliśmy obiecane kontrole prędkości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane