sobota, 18 marca 2017 10:02

Otwarcie nowej fabryki w Gminie Łubowo

 
Otwarcie nowej fabryki w Gminie Łubowo fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowe popołudnie dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby zakładu produkującego meble, który od lat rozwija swoją produkcję na rynki zachodnie.

W podgnieźnieńskim Myślęcinie, położonym na szosie prowadzącej z Gniezna do Kiszkowa, w ostatnich latach pobudowano hale zakładowe oraz budynki administracyjne firmy Comlet Chmielewscy sp. j., która istnieje na lokalnym rynku od przełomu lat 80. i 90. Do niedawna zakład działał na terenie Gniezna, ale rozwój produkcji spowodował, że konieczna była budowa nowej i większej siedziby - wybór padł na Gminę Łubowo. 

W piątek 17 marca dokonano uroczystego otwarcia siedziby firmy. Na początku do zgromadzonych w siedzibie zakładu przemówił Robert Chmielewski, który powitał przybyłych gości - rodzinę, a także samorządowców, urzędników i gospodarzy gminy. W krótkich słowach opowiedział o początkach, kiedy narodził się plan rozbudowy zakładu, aż poprzez fazę realizacji tego zadania, dziękując za pomoc osobom, które przyłożyły rękę do ukończenia tego zamierzenia. Słowo gratulacji do właścicieli starego-nowego zakładu skierowała także starosta Beata Tarczyńska i wójt Andrzej Łozowski, któremu przy okazji podziękowano za wsparcie przy realizacji tej inwestycji. Głos zabrał także starszy cechu Stefan Pokładecki z Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, który wyraził słowa uznania dla nowej siedziby firmy. Po poświęceniu przez proboszcza parafii katedralnej ks. Jana Kasprowicza, dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Po tym goście wybrali się na oprowadzanie po nowej siedzibie zakładu, zapoznając się z pomieszczeniami biurowymi, projektowymi i linią produkcyjną.

Complet Chmielewscy s.j. to firma rodzinna, zajmująca się produkcją mebli tapicerowanych, która zatrudnia prawie 90 osób. Wytwarzane produkty trafiają niemal w większości na rynki zbytu w całej Europie, a także do Izraela i do USA. Nowa siedziba firmy w Myślęcinie, położona kilkaset metrów od szosy prowadzącej z Gniezna do Kiszkowa, zajmuje powierzchnię ok. 5300 m2, na działce o powierzchni 3,5 ha. Nowy zakład jest wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne, spełnia najwyższe normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Od 2005 roku firma Complet Chmielewscy sp. jawna odnotowuje systematyczny rozwój, czego potwierdzeniem są liczne nagrody. Przedsiębiorstwo jest m.in. dwukrotnym laureatem konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla przedsiębiorczości”, trzykrotnym zdobywcą „Gazeli Biznesu”, czy też zdobywcą prestiżowego wyróżnienia „Diamenty Forbesa”. W 2013 roku została uruchomiona firma – córka, która wygenerowała dodatkowe zatrudnienie dla około 30 osób. Rok później ruszyła budowa nowego zakładu, która została zakończona w 2016 roku. Co ważne, spółka ma skonkretyzowane plany na przyszłość, zarówno pod względem kolejnych inwestycji, czy też dalszego zwiększenia zatrudnienia.

Przemysł meblarski to wiodąca branża polskiej gospodarki. Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Najwięcej firm produkujących meble zarejestrowanych jest w Wielkopolsce – stanowią one 14,7% ogółu firm kraju. Branża meblarska oraz wyposażenia wnętrz jest jedną z inteligentnych specjalizacji naszego regionu. Innymi słowy, branża meblarska jest uznana w Wielkopolsce za tą, którą warto wspierać, która ma szansę konkurować na rynkach międzynarodowych. Warto podkreślić, że przemysł meblarski jest również jednym z lepiej działających na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego. 

 

16 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 20 marca 2017 11:23 napisane przez urzędas

  Komentatorowi "do klakierów" : Widać, że poza Gniezno nie wyściubiłeś nosa i nie wiesz, jak potężną gałęzią gospodarki jest turystyka na całym świecie. Szczególnie teraz przeżywa renesans. Państwa się na niej bogacą, miasta rozwijają, tylko nasze Gniezno nie potrafi docenić bogactwa, które posiada i z niego korzystać. Ale nie ma się co dziwić, skoro promocją zajmują się przygodni urzędnicy lub po uważaniu przyjęci partyjni koledzy. Czy naprawdę władza jest tak bardzo zamknięta na otwarcie się na nowe kierunki i prądy związane z ta dziedziną? Dlaczego nie korzysta się z profesjonalistów tylko opiera się na urzędnikach, którzy nie są zupełnie do tego przygotowani i zresztą mają całkiem inną rolę do spełnienia? Wydawało się, że młodszy od poprzednika prezydent, w końcu podróżujący po różnych miejscach w Europie przejmie wzory z odwiedzanych miejsc i zacznie je wdrażać w mieście, którym zarządza. Okazuje się jednak, że podróże kształcą, ale nie każdego.

 • Link do komentarza Euzebiusz poniedziałek, 20 marca 2017 11:17 napisane przez Euzebiusz

  Jasiu słuszna racja, załatwić coś w urzędzie to masakra. Ale zauważ po naborach kogo ten Budasz pozatrudniał, samych dyrektorów - kierowników - pijarowców - emerytów - doradców - rzeczników itd. - no to nie dziwota że nie ma komu załatwiać tego do czego nam urząd potrzebny. Ci nowo zatrudniani za słuszną kasę nie są od użerania się z petentami a z tych co pewnie jeszcze coś potrafią to chyba niewielu zostało i tak ci to wygląda.

 • Link do komentarza Jaś poniedziałek, 20 marca 2017 10:48 napisane przez Jaś

  Zdziwionym dlaczego brak inwestorów w Gnieźnie proponuje aby poszli coś załatwić w wydziale obsługi inwestorów UM. Najpierw będą min. godzinę oczekiwać w korytarzu przy wc na możliwość wejścia przed oblicze pani dyrektor. Następnie odpowiednio skruszeni dostaną lub nie, szansę kilku minut rozmowy z której wynika że nic nie wynika. Wyjdziecie przeświadczeni o swej małości a urzędnika wielkości. Dla pocieszenia dodam że w starostwie nic nie lepiej.Tyle w temacie.

 • Link do komentarza do klakierów niedziela, 19 marca 2017 20:52 napisane przez do klakierów

  Jak prezydentem był Kowalski to na forum były wieczne narzekania że nic nie robi żeby przyciągnąć inwestorów tworzących miejsca pracy, nawet pojawiały się teksty że niby odmówił lokalizacji fabryki VW na terenie Gniezna. Teraz z komentarzy można się dowiedzieć że Gniezno nie nadaje się pod inwestycje bo nie ma terenów, że fabryki śmierdzą, że tu tylko potrzebna jest turystyka. Może w takim razie warto rozważyć żeby w Gnieźnie powstał jakiś ośrodek narciarstwa alpejskiego albo wybudować rafy koralowe lub coś w stylu legolandu ?

 • Link do komentarza Rodzinny niedziela, 19 marca 2017 19:41 napisane przez Rodzinny

  do avalon: chyba nie masz pojęcia "w jakiej małej stodole mieściła się ta firma i do jakiego pawiloniku się przeniosła". To co piszesz jest żenujące.

 • Link do komentarza do avalon niedziela, 19 marca 2017 16:44 napisane przez do avalon

  firemka ? może się mylę ale tak patrząc na fotki to po ilości maszyn i innych stanowisk to wygląda że lekko ze 40 miejsc pracy tam jest ? Niedawno w komentarzach były pieśni pochwalne na cześć Budasza że powstanie firma z 40-ma miejscami pracy , a tu takie dezawuowanie innej firmy że to niby firemka bo się wyprowadza z Gniezna ? Ładnie to tak.

 • Link do komentarza urzędas niedziela, 19 marca 2017 13:09 napisane przez urzędas

  Miasto ma się zająć rozwojem turystyki, a nie budową fabryk!

 • Link do komentarza rak niedziela, 19 marca 2017 12:56 napisane przez rak

  Prezydentowi pozostało tylko stać na rogatkach i patrzeć, jak w Gminie Łubowo zaczną wkrótce powstawać zakłady pracy. Tymczasem nie ma co - Miasto ma mało terenów inwestycyjnych, więc jak wkrótce się skończą trzeba będzie szukać źródeł gdzieś indziej...

 • Link do komentarza M niedziela, 19 marca 2017 08:09 napisane przez M

  Ciekawe zjawisko , czyżby firmy wyprowadzały się z Gniezna ?

 • Link do komentarza avalon niedziela, 19 marca 2017 00:46 napisane przez avalon

  Nie rozumiem poruszenia i poniższych komentarzy. To maleńka firemka, która przeniosła się z jakiejś stodoły do niewielkiego pawilonu na wsi... Co w tym takiego?

 • Link do komentarza Wiktor niedziela, 19 marca 2017 00:45 napisane przez Wiktor

  Też mi dziwno, że nie ma proboszcza parafii, co do której należy nasza miejscowość, tylko ekstra ksiądz z Gniezna.

 • Link do komentarza Anna sobota, 18 marca 2017 19:42 napisane przez Anna

  Do parafianina.. To pytanie musisz zadać swojemu proboszczowi.

 • Link do komentarza miastowy sobota, 18 marca 2017 17:49 napisane przez miastowy

  As. wyborca. a gdzie masz tyle gruntu w Gnieźnie na taką fabrykę? tylko nie mów, że po Poloknach, bo to prawie centrum!

 • Link do komentarza centrum sobota, 18 marca 2017 15:22 napisane przez centrum

  nic dziwnego że żadna gmina nie chce tego połaczenia z Gnieznem no bo tyle się u nich dzieje że po co mają się dzielić swoimi sukcesami

 • Link do komentarza wyborca sobota, 18 marca 2017 13:02 napisane przez wyborca

  nic dodać nic ująć,no to Gniezno leży koło Łubowa. Gratulacje.

 • Link do komentarza parafianin sobota, 18 marca 2017 11:32 napisane przez parafianin

  A dlaczego poświęcał nowa fabrykę proboszcz gnieźnieńskiej katedry, a nie proboszcz miejsca czyli Dębnicy, jak to jest w zwyczaju?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane