piątek, 31 marca 2017 11:19

2 miliony złotych za pałac w Mielnie

 
2 miliony złotych za pałac w Mielnie źródło: Starostwo Powiatowe

Radni powiatowi wyrazili zgodę na sprzedaż budynku pałacowego wraz z przyległym terenem, który od lat popada w coraz większą niełaskę. 

Czwartkowa sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego to kolejny rozdział w niechlubnej (od lat) historii pałacu w Mielnie. W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o wyrażeniu woli sprzedaży obiektu, po której został on poddany wycenie przez rzeczoznawcę. Teraz poznaliśmy aktualną wartość budynku.

Obiekt, pobudowany w 1904 roku, w latach 20. i 30. XX wieku był własnością Jürgena von Wendorffa. Po II wojnie światowej nieruchomość znacjonalizowano jako mienie poniemieckie, a po latach urządzono w nim Dom Wczasów Dziecięcych, który został zamknięty w minionej dekadzie. Wówczas też podjęto pierwszą próbę sprzedaży i mimo różnych informacji, że mogą być chętni do zakupu dość atrakcyjnie położonego terenu wraz z pałacem (niedaleko drogi krajowej nr 5), to jednak do dziś pozostaje on w gestii Starostwa Powiatowego.

Sprzedaż pałacu związana jest z faktem, że postępuje dalsza jego dekapitalizacja, gdyż dzierżawca, z którym Starostwo podpisało umowę w 2011 roku, nie wywiązywał się z nałożonego obowiązku przywrócenia świetności obiektowi. Dlatego Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował się na rozwiązanie tej współpracy i podjęcie kolejnej próby sprzedaży. Aktualnie rzeczoznawca wycenił nieruchomość na kwotę 2 milionów 49 tysięcy złotych. Z uwagi na fakt, że jest ona wpisana do rejestru zabytków, dokonano obniżki o 5% i cena wywoławcza wynosi 1 milion 946 tysięcy złotych. 

1 komentarz

  • Link do komentarza gucio piątek, 31 marca 2017 15:12 napisane przez gucio

    szpitala nie budują , giełdy rolnej nie ma , z pałacem będą czekali aż jego cena jeszcze spadnie, ostanie się tylko tron w sali sesyjnej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane